Vkladanie príspevkov

 

Ako vložím tému do fóra ?
Jednoducho. Kliknite na príslušné tlačidlo na obrazovke fóra alebo témy. Možno bude potrebné sa zaregistrovať, než budete môcť prispieť do diskusie.
Ako zmením alebo zmažem príspevok?
V prípade, že nie ste moderátor alebo administrátor, tak môžete upravovať len svoje príspevky a ich názvy. Môžete upraviť správu (niekedy len do obmedzeného času po jej napísaní) kliknutím na tlačítko upraviť. Ak už niekto odpovedal na váš príspevok a vy ho upravíte, objaví sa vám malý doplnok pod príspevkom, ktorý ukazuje, koľkokrát ste tento príspevok upravovali. Toto sa neobjaví, pokiaľ zatiaľ nikto neodpovedal alebo moderátor či administrátor zmenili príspevok (tí by mali sami zanechať odkaz prečo ho zmenili). Normálny užívatelia nemôžu príspevok zmazať, majú právo iba zmeniť názov svojho vlákna a majú právo na úpravu príspevku na ktorú majú vyhradených 45 minút.
Ako pridám podpis k môjmu príspevku?
Pridať podpis znamená, že si musíte najskôr nejaký vytvoriť. To urobíte cez Profil. Vyvarujte sa ovšem pridávania odkazov na komerčné stránky, affliate linky a podobné, nakoľko toto je proti pravidlám fóra. Limit dĺžky podpisu pre bežného užívateľa je stanovený na 3000 znakov (znakom je aj medzera, emotikon...). Administrátori a moderátori nemajú limit v dĺžke podpisu.
Ako vytvorím anketu?
Vytvorenie ankety je jednoduché. Keď pridávate nový príspevok (alebo upravujete prvý príspevok, pokiaľ môžete) mali by ste vidieť voľbu na spodku "Vytvoriť anketu" pod hlavným oknom na pridávanie príspevkov (pokiaľ to nevidíte, zrejme nemáte oprávnenie vytvárať ankety). Mali by ste zadať názov ankety, popisný text ankety (postupujete ako pri zadávaní bežného príspevku) a potom aspoň dve možnosti (dostupných je až 10 možných odpovedí, nastavte napísaním názov otázky a kliknite na "Možné odpovede". Môžete tiež pridať časový limit pre anketu, a ostatné pomocné voľby. Počet odpovedí, ktoré môžete maximálne zadať, určuje administrátor fóra.
Prečo nemôžem pridať viac možností do hlasovania?
Maximálny počet možností administrátor. Ak si myslíte, že naozaj potrebujete viac možností, kontaktujte administrátora fóra pre ďalšie informácie.
Ako zmením alebo zmažem anketu?
Je to rovnaké ako s príspevkami, hlasovania môžu byť upravované pôvodným autorom, moderátorom alebo administrátorom. Úpravu zahájite kliknutím na prvý príspevok v téme (toto je vždy s hlasovaním spojené). Pokiaľ nikto zatiaľ nehlasoval, potom môžu užívatelia vymazať alebo zmeniť položku v hlasovaní, v prípade už uskutočnenej voľby to tak môže urobiť len moderátor alebo administrátor. Týmto opatrením sa snažíme zabrániť manipulácii s výsledkami hlasovania.
Prečo sa nemôžem dostať k určitým častiam fóra?
Niektoré fóra môžu byť zneprístupnené určitým skupinám užívateľov. K čítaniu, prezeraniu, prispievaniu atď. potrebujete autorizáciu, ktorú môže poskytnúť len moderátor a administrátor, takže ich kontaktujte, pokiaľ patríte do takejto skupiny.
Prečo nemôžem pridávať prílohy?
Administrátor môže povoľovať pridávanie príloh pre jednotlivé fóra, užívateľov, alebo skupiny. Ak nemáte dostatočné oprávnenia z jednej z týchto možností, alebo niektoré z nich úplne zabraňujú pridávať prílohy, nezobrazí sa vám táto možnosť pri odosielaní príspevkov.
Prečo som dostal varovanie?
Každý administrátor si môže stanoviť vlastné pravidlá na svojom fóre, pokiaľ ich porušíte, môže vám byť udelené varovanie. Prosíme berte na vedomie, že toto je plne v kompetencii administrátorov a moderátorov fóra. Varovanie vám môže byť udelené za drobné prehrešky spojené s vašou činnosťou na fóre, o čom budete vyrozumený, a to buď verejne, alebo súkromne vo vašom profile. Varovanie je nastavené na určitý počet dní, po ktorom sa zruší, ovšem zostane vo vašom profile na trvalo zaznačené.
Ako môžem nahlásiť príspevok moderátorom na kontrolu?
Administrátor môže na fóre povoliť nahlasovanie príspevkov užívateľovi. Ak je táto možnosť povolená, u každého príspevku uvidíte odkaz, ktorý vás privedie na formulár, kde vyplníte všetky informácie pre nahlásenie príspevku.
Prečo musí byť môj príspevok schválený?
Administrátor fóra môže nastaviť, že príspevky od užívateľov alebo skupín musia byť pred zobrazením schválené moderátormi. Buďto je teda na fóre nastavené schvaľovanie, alebo ste boli umiestnené do skupiny, u ktorej je schvaľovanie vyžadované. Kontaktujte administrátora fóra pre viac informácií.
Top