• Súbory uložené na serveri www.elektrolab.eu sú chápané ako čiastočná rozmnoženina originálnych dokumentov a v zmysle autorského zákoná slúžia len pre osobnú potrebu účastníka - užívateľa (fyzickej osoby) a to na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný. Prihlásenie sa na stránku a stiahnutie súboru je interpretované ako súhlas prihláseného uživateľa s tým, že súbor využije iba pre svoju osobnú potrebu. Súbory a dokumenty slúžia výhradne na informačné a edukatívne účely. Za obsah, formu uloženého súboru zodpovedá jeho autor.

LM2596 - Menič napätia DC-DC

Schéma zapojenia LM2596 - Menič napätia DC-DC

Nemáte oprávnenie na stiahnutie zdroja
LM2596 je pulzný krokovo nastaviteľný regulátor jednosmerného napätia. Má vysokú účinnosť. Ohrieva sa menej v porovnaní s modulmi na lineárnych stabilizátoroch. Zdroj energie je možné použiť v širokej škále zariadení. Medzi bezpodmienečné výhody patrí práca v celom rozsahu vstupného napätia. Spolu s vysokou účinnosťou to poskytuje dobré výsledky, keď je DC-DC LM2596 zapojený do série s chemickými zdrojmi energie, solárnymi panelmi alebo vetrovými generátormi.
Na vstupe stabilizátora musí byť napätie vyššie o najmenej 1,5 V. Pri použití energie z DC-DC LM2596 viac ako desať wattov by sa malo používať chladenie.

Špecifikácia prevodníka LM2596

Účinnosť konverzie: až 92%
Spínacia frekvencia: 150 kHz
Prevádzková teplota: -40 až + 85 ° C
Vplyv zmeny vstupného napätia na výstupnú úroveň: ± 0,5%
Zachovanie nastaveného napätia s presnosťou: ± 2,5%
Vstupné napätie: 3-40 V
Výstupné napätie: 1,5-35 V (nastaviteľné)
Výstupný prúd: menovitý na 1A, od 1 do 2A, ohrev sa výrazne zvyšuje, limit 3A (vyžaduje chladič)
Rozmer: 45x20x14 mm
Autor
Elektro Lab
Stiahnutí
1
Zobrazení
820
Typ súboru
rar
Veľkosť súboru
115.9 KB
Uložené
Posledná zmena
Hodnotenie
0.00 hviezdička(iek) 0 hodnotení

Viac zdrojov od Elektro Lab

Top