Dabman i450

digital

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
21
Bodov
3
Čaute, hľadám čokoľvek čo by má posunulo ďalej .. teda skôr toto ip rádio ..
Na internete som nič nenašiel a možno zle hladal keďže býva veľa rovnakých alebo podobných zariadení pod inou značkou.
Ak by ste o niečom vedeli, potešíte mňa a možno aj niekoho, kto má podobný problém.
Zjavne sa dá uploadnut len foto.. takže k tomu čo hľadám - toto rádio nenabootuje ďalej než len po túto úroveň (viď foto) a to je všetko.
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Pokiaľ chceš nahrať video, tak ako odkaz na youtube.
 

mirosne

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
25 Sep 2020
Príspevkov
117
Reakčné skóre
78
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Čo skúsiť nejaký "factory reset",alebo nový firmware(ak zoženieš bin)?Vyzerá to,ako keby niečo bolo s flash.
 

digital

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
21
Bodov
3
Čo skúsiť nejaký "factory reset",alebo nový firmware(ak zoženieš bin)?Vyzerá to,ako keby niečo bolo s flash.
No práve, hľadal som extra možnosť pre faktory reset a nič.. Firmware absolútne nič..
Stačilo to len vypnúť a znova zapnúť a zo standby režimu zostal len takto .. rozbehne sa boot a ostene presne v tejto pozícii.
 

mirosne

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
25 Sep 2020
Príspevkov
117
Reakčné skóre
78
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
No musíš to rozobrať a hľadať niečo na DPS.Určite nebude factory reset vyvedený von mikrotlačidlom.A možno ani dnu nebude,ale tak-či tak to treba otvoriť,aby bolo vidieť,čo je vo vnútri.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Pozrieť MCU a z datasheetu sa dopátrať k resetu
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Asi sa zľakol, že bude pitva :D
 

mirosne

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
25 Sep 2020
Príspevkov
117
Reakčné skóre
78
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
No ja by som sa ešte netešil.Začal by som na začiatok kontrolou studeňákov.Tým,že si ho otvoril a nabehlo,si chybu neodstránil.Ale aspoň sa mi podarilo ťa donútiť k otvoreniu.:)
 

digital

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
21
Bodov
3
Je to tak chalani, po ďalšom vypnutí je tam kde bolo na začiatku. Takže zháňam 25Q32JVSIQ, ale obávam sa, že ešte predtým ako ho kúpim budem musieť nájsť softik, aby bolo do nej čo dať. :unsure:
 

digital

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
21
Bodov
3
No ja by som sa ešte netešil.Začal by som na začiatok kontrolou studeňákov.Tým,že si ho otvoril a nabehlo,si chybu neodstránil.Ale aspoň sa mi podarilo ťa donútiť k otvoreniu.:)
Priznávam dodatočne, že stuďáky som riešil asi tri dni dozadu.. takže som predpokladal, že v tom to nebude :rolleyes:
 

mirosne

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
25 Sep 2020
Príspevkov
117
Reakčné skóre
78
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
25Q32JVSIQ skús s neho vytiahnúť bin.Ťažko povedať,či je vadná samotná SPI,alebo len bin.Ďalej popozeraj na doske nejaké čísla a podľa toho hľadaj bin na nete.(moc veľká nádej nie je)
 

mirosne

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
25 Sep 2020
Príspevkov
117
Reakčné skóre
78
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Skúšal si aj merať zdroje na doske?Hlavne 3,3V a 5V vetvu,či nie sú zvlnené.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
pozor na software . teba nájsť ten správny . je tam ARM a bude to linux . ak tam dáš iné adresovanie , viac ti nenabehne a budeš musieť ísť cez jtag aj s novým bootloaderom.
 

mirosne

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
25 Sep 2020
Príspevkov
117
Reakčné skóre
78
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Keď nemáš skop,tak aspoň tam prikvač na skúšku nejaké elyty na dodatočné filtrovanie.
 

digital

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
21
Bodov
3
Keď nemáš skop,tak aspoň tam prikvač na skúšku nejaké elyty na dodatočné filtrovanie.
Takze aj kondenzátory sú v poriadku a rádio nie a nie nabehnúť, takze to zostava podľa mna len na flash :rolleyes:, ale obsah flash som nikde nenašiel.
Keď nemáš skop,tak aspoň tam prikvač na skúšku nejaké elyty na dodatočné filtrovanie.
Ahojte, kondiky sú OK. Našiel som datashit pamäti a na všetkých výstupoch som okrem mínus pólu našiel rovnaké napätie 3,3V :unsure: Priznám sa že po “americky” moc neviem takze z vysvetlenia som nie moc múdrejší:oops:
Ďakujem 🙄
 

Prílohy

digital

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2021
Príspevkov
17
Reakčné skóre
21
Bodov
3
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 
E-shop ElektroLab.eu
Top