Hodiny s obřími digitrony jp47

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
V tomto vlákně budu postupně aktualizovat stavbu hodin se čtyřmi kusy mých obřích digitronů JP47. Toto vlákno bude tedy nějaký čas otevřené a bude ukazovat sled kroků výroby hodin včetně fotografií a případného popisu. Tento víkend zde uveřejním schéma zapojení a návrh vzhledu hodin. Rozhodl jsem se pro osazení pouze čtyř digitronů JP47 aby hodiny nebili zbytečně velké, myslím si že zobrazování sekund nemá v hodinách žádný reálný smysl a hodiny tím neutrpí žádnou vadu na kráse. Nebudu ve svých hodinách realizovat ani žádné podsvícení digitronů, protože podle mého názoru jde o nesmyslný úlet který není vůbec hezký, podsvícení u hodin s digitrony dělá mnoho výrobců a je to opravdu hnusné (omlouvám se za nepěkné slovo, ale jiným výrazem by se to nedalo popsat).
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Tak tady je schéma na hodiny s digitrony JP47. Logická část je otestována na nepájivém kontaktním poli a je to tedy funkční schéma. Zbývá to už jen překreslit na DPS a vyleptat. K získání minutových pulzů jsem použil čítače 4026, jako oscilátor je použit IO 4060. Nekritizujte prosím mé ručně kreslené schéma, nepoužívám na to žádné programy a ani žádné nemám, ani v budoucnu to nemám v plánu, takto mi to naprosto vyhovuje. Podle schématu si potom nakreslím ručně DPS, nejprve si udělám návrh na papír po rozložení součástek a vše propojím tužkou, pokud je vše v pořádku, kreslím už na čisto na DPS.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Čo tak spraviť to (schému) v nejakom editore a nechať si za pár eur vyleptať profesionálne DPS? Mal by som potom pre vás zaujímavú ponuku na spoluprácu.

Alebo kontaktujte niekoho z ponuky :
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Tady je skyca vzhledu hodin, takto si představuji jak to má vypadat.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 
E-shop ElektroLab.eu
Top