KiCAD Kicad 6

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Vyšla nová verzia.

 

MichaelMishler

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Jan 2022
Príspevkov
1
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Podle mého názoru je software rychlejší a vypadá hezčí a pohodlnější, což je velmi důležité. Jediný "problém", na který jsem narazil, je, že editace projektů v nové verzi se zdá být nekompatibilní s předchozí verzí a pluginy pro starou verzi nejsou vhodné pro novou verzi.
 

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
187
Reakčné skóre
221
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Stare projekty bude potrebne zmigrovat na novy format, nevnimam to ako velky problem.
Paci sa mi, ze uz bude mozne kreslit aj obdlzniky (doteraz bolo potrebne ich vyrabat z ciar), ale hlavne sa bude dat robit copy-paste medzi projektmi.
 

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
187
Reakčné skóre
221
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Uz som upgradoval na verziu 6 a par dni ju pouzivam. Migracia existujuceho projektu prebehla bez problemov, ale ERC v eeschema naslo par warningov o chybajucich symboloch, kedze sa medzi verziami premenovali. Napriklad elektrolyticky kondik uz nie je CP ale C_Polarized. Symboly sa nestratili (teda ziadne otazniky ako v minulych verziach), ale pre umlcanie ERC stacilo zmenit vsetky symboly na tie nove - da sa to naraz, netreba ist po jednom.
Verzia 6 sa instaluje defaultne do ineho adresara ako 5, takze mozu existovat subezne.
Na ziadne bugy som dosial nenarazil. Verzia 6 je super, IMHO sa netreba obavat upgradu :)
 
ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Nové príspevky

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top