Koľko z vás je doma?

Zdravím vás, koľko z vás je v týchto časoch doma?


  • Celkovo hlasujúcich
    8
  • Anketa bola ukončená .

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Zdravím vás, koľko z vás je v týchto časoch doma? Zahlasujte prosím v ankete, poprípade pridajte aj príspevok, čo ste si našli ako "zábavku" v tomto čase.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
som doma už druhý týždeň . čerpám starú dovolenku . ešte mi zostane 27 dní . bol čas na nenudenie sa . ponahrával som kazety , porobil nové cinch káble a ešte čakám na convertor scart to hdmi . dostal som vhs kazety s maturitami na zdigitalizovanie .
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
"ponorková choroba" sa ešte neprejavila?
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
v pondelok už padám do práce , tak to nejak prežijem . ešte že máme ten internet . nájsť staré dobré skladby do roku 2000 , je už dosť značný problém . a ak niečo nájdem , kvalita je otrasná . ešte že to prehľadáva aj súkromné pc .
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Zdravím, já pracuji bez omezení, u nás v okrese v Ústeckém kraji máme aktuálně 47 nakažených a v okolí mého bydliště a v okrese Děčín nic, do práce chodíme normálně, jen ty roušky mě s---u, bolí z toho uši a až to skončí, tak budeme pravděpodobně všichni muset jít na plastickou operaci s odstávajícíma ušima.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Na druhej strane, u nás to má jednu výhodu - autobus zdarma (mohlo by to tak aj ostať), aj keď všade musí človek chodiť s náhubkom, ale je tu jedno veľké pozitívum, všetko sa "odrazu" dá vybaviť online, menil som operátora (mobil), v minulosti sa to nezaobišlo papierovačkami a preposielaním zmluv, terazto ide pekne elektronicky, stačilo podpísať 4x kuriérovi na tablet a bolo vybavené. Železo nakúpené - budem robiť doma kadejaké veci najmä do záhrady, človek nie je v zhone, že si nepostíha doma porobiť - zrazu je na všetko čas. Zatiaľ sme zdraví :) Držte sa aj vy priatelia :)
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Také máme zdarma autobusy a nastupujeme zadními dveřmi, to samé máme u vlaků. Jsem stále Vaším dlužníkem, také Vám přeji pohodu a hlavně ať Vás ten neřád Korona nepotká.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Dlžníkom nie, som zástancom toho, že ľudia si majú pomáhať :) Opatrujte sa :)
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Tak po roce od mého prvního příspěvku v tomto vlákně se prakticky nic nezměnilo. Jen ty autobusy už se musejí platit a do práce chodím stále bez omezení, roušky v práci nenosíme. Letos v únoru jsem byl 15 dní v karanténě, manželka měla ten Covid a musel jsem být doma, zaplaceno ve výplatě na 100 procent a tak jsem si odpočinul a ušetřil dovolenou. Chtěl jsem to také chytit abych byl na čas imunní, ale nezadařilo se, dělal jsem pro to vše možné (sex a podobné rozkošnosti), ale bylo to marné, na někoho ten neřád prostě nevleze. Jinak žena byla naprosto bez příznaků a kdyby jí PCR test nevyšel pozitivně, ani by nevěděla že má koronu.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ja som doma (už od apríla 2020), robím z domu, nakoľko bývalá firma "určite neprepúšťala kvôli kovidu" a "určite mala plno objednávok" a "určite im neviazli objednávky komponentov" :D (ironicky), každopádne tebe prajem nech sa ti darí (y)
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Taky přeji ať se daří a ať to je brzy za námi, už bych chtěl jít konečně legálně do hospody a ne se pořád scházet jako kriminálníci po tají a bát se že přijede VB a dostaneme pokutu. Nějaké firmy propouštěli určitě z jiných důvodů ale ten Covid jim v tom pomohl aby to na něj mohli svést. Mějte se a zdravím.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
testovať sa chodím každý utorok . až som si prebral výsledok som zahrešil . tí čo boli pri mne ustúpili a jeden sa spýtal , covid ? nie , musím zase do práce .
že vraj krvná skupina 0 je imúnna , tak čakám , kedy príde rad aj na nás .manželka , má už druhé očkovanie za sebou a aj tak musí chodiť ešte dva mesiace na testy .
legálne sa dá ísť na pivo , vonku na stojáka , ako bezdomovec .
 

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Ja som s prestavkami (asi 2 mesiace v lete 2020, a asi 2 mesiace pred koncom 2020, plus sem tam raz mesacne do officu) doma na HO. Paci sa mi, ze firma aj napriek situacii dotuje vyvoj nadalej, kedze (myslim si) su si vedomi, ze nemozu zaspat. A to ma drzi, a plne mi to vyhovuje :)
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
194
Bodov
58
Čo je to HO ? .. ja som pre covid bol doma len 3 dni za celý čas a aj to len, ako nútená dovolenka... inak vždy len práca aj cez mŕtvoly bez ohľadu na počet chýbajúcich kolegov a prázdnosť haly. No na druhej strane... nie som si istý, či by som to zatvorený doma s rodinou zvládol... takže v podstate OK. Svoje projekty stíham popri práci a aj písanie článkov na web a kebyže som doma, by som dané množstvo času nestíhal vykrývať financiami.. takže aj z toho pohľadu nonstop práca aj cez mŕtvoly, nie je tak zlá. Inak by som potreboval viac € na toľko času zatvorený doma.. :LOL: 😂
 

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
188
Reakčné skóre
225
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
HO == home office.
Tiez ho mam. Ale vydrzal som chodit denne do roboty az do jesene, aj v lete ked boli kolegovia na HO. Dnes uz som si na to zvykol, neviem neviem ako sa mi bude zase vracat do bezneho rytmu. Covid ma zatial obisiel. Byvam sam a von chodim bud sa prejst na bicykli, alebo len do obchodu alebo obcas na postu.
že vraj krvná skupina 0 je imúnna
pisali na fejsbuciku alebo hovorili na jutube?
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
194
Bodov
58
Pravdaže viem, čo znamená skratka HO, skôr som narážal nato, že ešte v žiadnej firme, čo som pracoval, nebola možnosť ísť na HO a ani to moja pozícia neumožňovala. Firma razí cestu za každú cenu pracovať a nepošlú nás domov.. len nie tak dávno po víkende a negatívnych AG testoch boli tí istý ľudia už v práci pozitívny... pondelok, utorok.. po várkach ľudí zaradom pozitívny, horúčky, niektorí aj v nemocnici boli. S 90% týmito ľuďmi som bol v priamom kontakte, handry na ústach nosíme jak príde podľa nálady, aby sa nepovedalo... no evidentne imunita po prekonaní covidu funguje, lebo už mi to nič nerobilo aj keď som bol s väčšinou zoči voči. Ešte pred Vianocami som mal. Pravdaže firma nezajem, musí sa pracovať ďalej s "preživšími".

Čo sa týka HO, na druhej strane si nie som istý, či by som dokázal doma robiť na HO. Podľa mňa pre mňa osobne by to bol veľký problém. Nevedel by som v jednej miestnosti za PC, kde mám aj dielňu, VN labák, pozerám filmy... ešte aj pracovať a potom oddychovať alebo robiť niečo na vlastnom projekte a všetko z jednej stoličky... neeee to by asi fakt nešlo. To by som musel mať samostatnú pracovňu mimo osobných záležitosti.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
194
Bodov
58
Pohodá... každý z nás spraví doma svoju časť lietadla a potom to po HO na hale v práci zložíme, ako lego. Len zamestnávateľ, to akosi nechce pochopiť, že aj takáto možnosť tu je... 😂 🤣

edit: ono skôr, čo sa týka HO som myslel niečo aj z oblasti elektroniky, ako v predošlom zamestnaní... proste ak by to pozícia umožňovala, si to veľmi neviem predstaviť... by som isto robil niečo na vlastnom projekte alebo písal článok, či strihal video a sa tváril, akože "pracujem" :D
 
ElektroLab.eu
Top