LG 43LF510V-mainboard EAX66453204(1.1)

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdravím všechny přítomné. Pro svého kamaráda který je ve finanční nouzi a chtěl by konečně se také podívat v TV na nějaký ten film pro rozptýlení opravuji tento TV který je po zásahu bleskem přes HDMI vstup. Zprvu nešel pouze HDMI vstup ale vstup Scart normálně fungoval akorát TV měla vadu podsvitu a to že LED diody svítily do modra (dosti častá závada LG televizorů). Proto jsem objednal na Aliexpress LED podsvit který jíž mám doma a tak jsem se včera rozhodl že jej vyměním. Než jsem TV odkrytoval tak jsem si řekl že jej ještě zkusím zapnout a ejhle, po připojení do sítě se rozsvítila červená LED kontrolka, když jsem chtěl TV zapnout dálkovým ovládačem tak se nic nedělo (DO-zkontrolovaná funkčnost pomocí kamery na mobilu), použil jsem další DO ale se stejným výsledkem, LED kontrolka svítí trvale, nezhasne, při stlačení jakéhokoliv tlačítka na DO stále svítí a nebliká. Tak jsem vyzkoušel zapínací tlačítko pod signalizační LED kontrolkou, bez úspěchu. Je mi to záhadou neboť TV se od posledního zapnutí když fungoval i když pouze přes Scart (má i satelitní tuner a ten taktéž fungoval) se již nezapínal a čekal na nový podsvit.
V televizoru je pouze mainboard EAX66453204(1.1) který je napájený síťovým napáječem 19V=/2,5A 50W a T-CON takže na 100% se něco dodatečně podělalo na tom mainu s největší pravděpodobností samotný CPU.
Má někdo jiný nápad co by mohlo ještě způsobovat tento stav že TV nelze zapnout?
Popřípadě kdyby náhodou někdo měl nebo věděl o nějaké s rozbitým displejem (což je nerentabilní oprava) a mohl jí poskytnout byl bych rád respektive můj kamarád.
Předem všem děkuji za rady.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 
Naposledy upravené:

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Zdravím, já bych navrhoval ve spolupráci s Adminem vyhlásit tady na fóru sbírku na toho kamaráda pokud je na tom opravdu finančně tak špatně, já osobně bych neměl problém se zúčastnit i když toho kamaráda neznám a peněz také nemám nazbyt a věřím, že by přispěli i další členové. Budou vánoce a lidé by si měli pomáhat. Kamarád by byl jistě rád za novou TV a určitě by mu nevadilo kdyby to byl i jiný typ.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
@plavec11 cením si Tvého iniciativního gesta ale já bych to zase až tolik nehrotil. Ideální by bylo kdybych sehnal tento TV s rozbitým displejem ale funkční elektronikou za rozumný peníz. Podsvícení mám již koupené jak jsem již psal takže bych TV chtěl zprovoznit. Na Aliexpress se dá koupit samotný procesor+šablona pro osazení kuliček ale zase ta čekací doba. No snad se to nějak vyřeší.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ahoj. Určitě jsi to prověřil, ale zeptám se. Zdroj co k tomu používáš je OK? A co to dělá když odpojíš T-con.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdroj jsem měřil, dává 18,8V a na maiboardu na filtračních kondenzátorech se napětí objeví ale nemusí být také to napětí v pořádku. T-con jsem se chystal odpojit ale, měl jsem to v úmyslu ale musel jsem narychlo dát TV ze stolu pryč neboť přjela návštěva. Odpoledne k večeru to určitě prověřím.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Dobře vyzkoušej. Mate mě, a určitě i tebe že led svítí stále. Do výměny procesoru bych já osobně nešel, to raději sehnat nějakou funkční desku. Však uvidíš a napiš jak jsi pokročil.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Včera se nedalo až do večera nic dělat tak až dneska odpoledne se to tu vyprázdnilo takže jsem se pustil do zkoušek. Nejdříve jsem odpojil T-con, po připojení k síti a zkoušce DO i tlačítkem na TV se nic nezměnilo. Odpojil jsem podsvit, stav se nezměnil, kontrolní červená LED dioda stále svítí. Napadlo mě napojit místo původního adaptéru laboratorní regulovatelný zdroj. Nastavil jsem na něm proud na 2A a napětí na 19V a po té připojil k TV a odzkoušel DO i tlačítko, stav nezměněn, kontrolka svítí stále trvale. Nechal jsem zdroj zapnutý a připojený a kontrolovat teplotu jak CPU tak i ostatních soucástek ale nic jsem nezjistil že by se přehřívalo. Teplotu na povrchu CPU jsem měřil s přiloženou sondou z dvoukovu která se dodávala spolu s přístrojem METEX M-3660D, naměřil jsem po asi 10 minutách nějakých 35°C což není moc. Soused má celkem přesný pyrometr jak jsme se letos někdy v létě bavili ale nechtěl jsem ho dneska otravovat.
Takže podle mě budu muset sehnat nějaký funkční mainboard. Stále mi však nejde do hlavy že naposledy když jsem TV zkoušel zda jde scart vstup a satelitní tuner zda ladí tak šel bez problému zapnout, vypnout a opět zapnout i vypnout a po asi měsíci se situace najednou zvrtla do nefunkčnosti.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Tak to bude v háji mainboard jak píšeš. Ale je záhada, že z ničeho nic se takto stalo. Co jsem se díval, tak na prodej jsem nikde nic přijatelného nenašel. Tak zatím ahoj.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Jeden kus som našiel na eBay, ale bez SAT tuneru a cena nie je práve najlacnejšia :

alebo sa skús opýtať @Neo Cambell , on má dosiek plno, či by nemal konkrétny model
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tu matiční desku na tom ebay jsem také našel, že by nebyl satelitní tuner by až tak nevadilo jenom ta cena je příliš vysoká i s dopravou by to vyšlo na 90€ a není zaručená funkčnost. Tomu @Neo Cambell jsem hned napsal SZ tak jsem zvědav co mi odepíše. Jinak Ti děkuji za tipy.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
A když TV zapneš, tak na USB konektoru naměříš 5V ? Jinak sehnat desku za rozumnou cenu bude problém. A máš S manuál?
 

Prílohy

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak to napětí na tom USB jsem neměřil, servisní manuál mám stažený. Včera v noci mi tu dal @Elektro Lab tip na jednoho užívatele tak jsem mu hned napsal a on mi odepsal že táto deska by šla opravit. Dneska mi to absolutně nevychází neboť dcera tu dovezla vnučku, přišla druhá vnučka, žena jela do města něco vyřízovat a já vařím oběd. Tak až se trochu zregeneruji, neboť mám problémy s páteří, tak se zase budu věnovat opravám. Navíc tu hned zrána přišel soused že má problém se satelitem tak nejdšíve půjdu k němu. No jo, přicházejí Vánoce tak se najednou všechno kazí.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
:) jasně věnuj se přednějším věcem. Znám to. Uvidíš co ti odepíše, ale přeci zkus změřit jestli je tam to napětí. Podle mne nějaké chybí a není vyloučena vada jiná, jak jsi nastínil. Jak jsi měl připojený zdroj : 19V a ukazuje 80mA co si bere TV, se mi zdá málo... zkus zvýšit omezení proudu jestli půjde nahoru.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Takže nyní jsem to napětí konečně prověřil a na žádným pinu na tom USB není napětí.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Trochu se to tu doma zklidnilo tak jsem dal TV na stůl, hledám, měřím, porovnávám se servisním manuálem.
Na tom mojím MB je to číslování úplně jiné než je v tom SM a také jsou osazené zcela jiné součástky takže je to trochu složitější na hledání. Těch 3,5V by mělo jít na to tlačítko s kontrolkou LED viz moje příloha ze SM. Konektor na mojím MB má označení P4602 a na něm jsem naměřil následující napětí:
1) 3,31V (po stisknutí tlačítka kleslo na 0,55V)
2) 3,31V
3) GND
4) 2,09V
5) 3,30V
6) GND

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky


Na PCB nejsou nikde vyznačená žádná napětí podle kterých by se člověk mohl trochu orientovat.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
@rakato11 , taký malý Off Topic" ak nie je schéma / servisný manuál ešte u nás na stránke, nahraj ju prosím ťa do zdrojov, možno v budúcnosti pomôže ďalším členom. Ďakujem (y)
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ještě teda pro sichr. Měl jsi i tu desku tlačítka, venku? Jinak necelí půl voltu rozdíl taky stoji na zamyšlení. Co mám vyzkoušené z oprav, tak třeba když mělo být 5V a bylo 4,7V tak se přehrávač nezapnul. Na vině filtrace. Ale to jen mimo téma....hlavní deska prohlédnutá jestli není někde prasklá?
 
Naposledy upravené:

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ten SM jsem již právě nahrál. Na to tlačítko se teprve chystám prověřit.
 
ElektroLab.eu
Top