lithium baterie 3,7 V test

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
611
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
pridám sa aj ja k testovaniu.
čína vyrobí všetko . aj bublinu do vodováhy
original bateria boruit 4000 mAh zakúpená aj s lampášom . po prvom nabití vydržala svietiť 11,5 hodín .
modrá bateria bez mena s 5800 mAh vydržala svietiť 9 hodín.
ultrafire 9800 mAH v čelovke (3 x led ) vydržala svietiť 20 minut . a bola o polovicu ľahšia . tak mi to nejak nepasovalo a rozobral som ju . vo vnútri bola mikrotušková bateria . sú šikovný . cena bola 3 x vyžšia za cenu jednej .
stačí pozrieť aj video .
Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zhlédnul jsem celé video ale nechápu jak mohla fungovat ta druhá FAKE baterie když v ní byl pouze písek. 🤮
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
611
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
tak asi nefungovala .
ale usb tester ,na testovanie bateriek v mobile je super .
ukazuje to nabíjací prúd čas nabíjania a koľko má batéria kapacitu .
uvediem príklad : po roku používania baterky v mobile som dal nabíjať bateriu cez test .original má 4000 mAh a po roku používania 3700 mAh nabíjam raz za 10 dní .
dcéra , čo je denne zavesená na mobile nabíja batériu každý druhý deň . pri teste nabíjania konečný stav 1560 mAh . po roku ho dala mame a tak sa objednala nová batéria a servis na výmenu . servisák ju vymieňal pinzetou . bál sa ju chytiť do ruky , bola v už takom rozkladovom stave .
bateriu som testoval a nabíjal pri 5 % nabití .
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ten USB tester baterií vypadá dobře, asi si jej objednám, nyní tam mají ke všemu do konce tohoto měsíce slevy. Nedávno jsem si objednal a nevěřím že bude mít Číňanem deklarovanou kapacitu. Ono Číňan rád napíše vždy mnohem vyšší než je skutečnost, ale snad pro moje účely bude vyhovovat.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
611
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
ten usb tester je fakt super . pred použiťím ho treba resetnuť . posledné nabíjanie si pamätá .
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
611
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
prikladám video ako to v skutočnosti vyzerá . 2400 je niekedy viac ako 4000
Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať
 

IMS

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
6
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Pri nákupe z číny je dobré dbať aj nie len na deklarovaný typ akumulátora ale aj na predajcu...
 

risototh

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
11 Jan 2021
Príspevkov
16
Reakčné skóre
16
Bodov
3
Umiestnenie
Zilina, Slovakia
Paragraf (§)
Programátor
Tak ono je dobre vediet, ake su fyzikalne limity 18650 baterii... A tie koncia pri < 4000 mAh... Aj to tie najlepsie od renomovanych vyrobcov.
Neviem preco, ale baterky a vseobecne napajacie zdroje kupujem v Europe a od znamych vyrobcov. Litiove akumulatory od LG, Panasonic, zdroje od Meanwell... Parametre zarucne, a pri zdrojoch som nemal ani po xy rokoch ani jednu reklamaciu. A hlavne ani nikto nevyhorel :D
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Loni koncem roku jsem z Aliexpress koupil , mám ji vloženou v multimetru Metex M-3660D. Když mi přišla tak jsem jí nabil doplna při použití , už nevím kolik ukazoval kapacitu ale určitě byla menší než 1000mAh. Chvíli jsem s multimetrem měřil a pak jsem jej odložil asi tak na 14 dní (nebylo potřeba nic měřit). Před pár dny jsem jej opět vytáhnul a chtěl zapnout ale nešel zapnout, baterie vybitá, napětí téměř nulové. To mně vylekalo, dal jsem jí teda nabíjet a sledoval co se bude dít. Po asi 4h se rozsvítila zelená kontrolka což signalizovalo že by mělo být ukončeno nabíjení, tester mi to potvrdil, neukazoval žádný nabíjecí proud ale kapacitu ukázal přes 1000mAh, nějakých 1080mAh. Tak jsem jej opět vložil do měřáku a jsem zvědav jak dlouho tam vydrží ta kapacita.
Když jsem tak uvažoval nad tím proč mi měřák při měření ukázal skoro nulové napětí tak mně napadlo že vevnitř může být nějaký obvod který chrání akumulátorek před totálním vybitím a tím pádem jeho zničení. Musím také změřit zda ten Metex i při vypnutém spínači náhodou neodebírá nějaký minimální proud ale spíš jsem jenom to tlačítko tenkrát zapomněl vypnout, už si nepamatuji, ten němec mně čím dál víc pronásleduje. :cry:
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
9V 1000mA - už z len konštrukčného hľadiska je to málo miesta (myslím 9V baterka), asi ste sa nechal "natiahnúť", ja používam klasické (tuzemské) baterky a nestalo sa mi nikdy, aby sa vybila za tak krátky čas.
 

risototh

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
11 Jan 2021
Príspevkov
16
Reakčné skóre
16
Bodov
3
Umiestnenie
Zilina, Slovakia
Paragraf (§)
Programátor
Ono je zbytocne do takych zariadeni, s obcasnym pouzitim a s malou spotrebou, davat vobec nabijatelny akumulator, pretoze jeho samovybijanie vyssie, nez prud, ktory dane zariadenie odobera. Mne obyc. baterka vydrzi v meraku roky...
A ano, 9V/1Ah je konstrukcny nezmysel. To sa proste vyrobit neda. Preto kazdemu opakujem, nekupujte aku z Cinska...
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
611
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
aj z číny . aj tam dostať kúpiť kvalitu , len podvodníkov je veľa . to je problém.
 

dodoxd

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Feb 2020
Príspevkov
2
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
aj z číny . aj tam dostať kúpiť kvalitu , len podvodníkov je veľa . to je problém.
to maš pravdu su aj tam zaujimavé veci a aj kvalitne mno kedže uz niekto objednava s ciny nehlada kvalitu,ale cenu...vecsinou sa kvalita odvija od ceny....kvalitne a dobre veci maju aj tam svoju cenu,,pravdov je ze aj u nas je trh plny cinou a predavaju to zo 100 a viacpercentnou prirazkou...vecsinou su to tie najlacnejsie kupene v cine a tu reklamovane ako top vyrobky s top kvalitou..
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Jj, velice přesně jsi to napsal. Já z Číny objednávám dost často a musím se přiznat že zpočátku jsem hleděl na to abych vybral a nakoupil co nejlevněji, no postupem času kdy mně několikrát dostalo pár falešných prodejců co mi prodali fejky tak jsem si dával větší pozor a alespoň jsem zaklikl "ověřený prodejce" aby mi vybral jejich systém ty ověřené.
Když se tu podíváš na původ vyrobených věcí tak drtivá většina má napsáno "Made in China" nebo PRC, takže si raději počkám a mám tu samou věc ale za zlomek ceny co nabízejí zdejší překupníci. :)
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
611
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
tu je čínsky hit , ako zarobiť . bateria musí byť funkčná.
a zrovna tie modré mám doma aj ja .

Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
611
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
vraciam sa k nabíjateľným batériám . tento krát sú to alkalické . v klasickej nabíjačke mi jedna strelila po asi 15 minútach . teraz mi došla original nabíjačka . nabíja sa to už asi 38 hodín . tak teraz neviem či tie červené ledky zasvietia aj na zeleno . a zaujíma aj či tie baterie majú reálnu kapacitu , alebo ako vždy , číňan podvádza .
nabíjačka je len na nabíjanie alkalických batérii s označením rechargeable
ešte mám k dispozícii inú nabíjačku na baterie 1,6 až 1,9 V . to ale až neskôr .
 

Prílohy

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
9 Takže dneska je 5.5.2021 a já jsem tu 9V-tovou baterií nabíjel 11.1.2021. Dneska jsem chtěl proměřit elektrický průtokový ohřívač vody a měřák nešel zapnout díky vybité batérií. Čtyřměsíční výdrž při minimálním používání měřáku (používám ještě i jiné multimetry) se mi opravdu zdá málo i když tester batérií mi ukázal deklarovanou hodnotu kapacity což ale také nemusí být pravda.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Jiří

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
5 Máj 2021
Príspevkov
10
Reakčné skóre
9
Bodov
3
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
rakato11
Mám ty samé, s menší kapacitou. Od novoty zhruba 30 hodin po nabití byly bez napětí, obě. Pomohlo asi 20x vybít proudem cca 500mA a ihned nabít, nějak se potom chytly. Elektronika v tom je poměrně přesná, odpojí nabíjení při napětí něco málo přes 8.4V a ochrana proti podvybití vypíná při 6V, taky ochrana proti zkratu funguje ok, zatím drží obě asi dva měsíce, ale nějaké samovybíjení tam je. Kapacita taky měřena a zhruba asi sedí.
 

Prílohy

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Vydrzi to 3-4 mesiace v DMM, ale ocenujem ze ju viem nabit hned z USB, a nemusim bezat do kramu kupovat bateriu, pripadne mat stale nejaku v zalohe.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top