Moja konštrukcia Môj regulovateľný zdroj 2 x 30v/3a

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Konečne som našiel čas poskladať, zapojiť a oživiť tento projekt. S výsledkom som viacmenej spokojný, treba na ňom ešte popracovať, má niekoľko nedostatkov podobne ako píše @vav a je to farebné ako autobus. No ale skladal som to z šrotu a čo šuflík dal. Ďalšie negatíva sú bzučiace trafo a absencia sieťového vypínača, musím ešte dorobiť ventilátor. 5din je na pripojenie a minivŕtačky na plošné spoje, tá je v štádiu rozpracovanom.


Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Pekne "hraje farbami" jak ten autobus :D ale prečo nie. Spraviť nejaký "cable managment", osadiť sieťový vypínač a máš hotovo. Inak, nepomohlo by dotiahnúť plechy? Ten 5 - kolík by som asi volil šróbovací, ale ako píšeš, robil si z toho čo bolo v šuplíku (y)
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dík za presun. 5kolík mám aj šrúbovací ale motor by zavadzal boli by +2 pohyby navyše, tak som z lenivosti volil vopchám vytiahnem. Káble na panel musím poriešiť, ale ešte počkám nejaký čas či používanie nevyhodí nejakú ďalšiu potrebnú vec. Potom to prekáblujem... Trafo som doťahoval, možno ešte skúsim dotiahnuť keď sa poriadne zahreje, inak to porieši sieťový vypínač vzadu. Alebo možno ac filter ? Nemám s ním žiadnu skúsenosť, keby že ho spácham zo šrotu tak áno ale investovať nebudem, je to len hobby na hnusné počasie.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
AC filter - nie zlá voľba, ešte ma napadla možnosť ak sa nedá trafo dotiahnúť, tak skúsiť zaliať / zastriekať plechy lakom. Sieťový spínač v zadu - to budeš zakaždým vyťahovať zdroj s ťažkým trafom, aby si ho zapol? Najlepšie riešenie ho bude dať dopredu, miesta tam máš ešte dosť - vedľa 5 kolíka.
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Vpredu si ešte nechávam priestor na ovládanie otáčok motora, teoreticky by tam sieťak mohol ísť. Zas šáhnuť dozadu nie je až taký problém, škatula má iba 27cm na hĺbku. Lak je dobrý nápad, aj keď mám podozrenie že medzi plechmi je už jemná korózia, takže asi by bolo lepšie natiahnuť medzi plechy epoxid vo vákuu.
 
ElektroLab.eu
Top