Sponzor fóra - Darca Podpora stránok portálu Elektro Lab.eu a pridružených projektov.

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,842
Reakčné skóre
1,488
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Milí priatelia, kolegovia, členovia a priaznivci elektroniky. Web Elektro Lab.eu a jemu pridružené projekty (inzercia, blog, fórum a e-shop) prechádza za dobu svojej existencie od roku 2019 kedy vznikol ako inzercia neustálym radom zmien, úprav a vylepšení. Jeho nároky na jeho prevádzku sa preto logicky v priebehu času navyšujú v súvislosti s vývojom a pridávaním ďalších užitočných sub-systémov akým je aj toto fórum, kde sme zaznamenali pomerne pozitívny nárast počtu členov tunajšej komunity - čo je len dobre, pretože je doba "fejsbuková" (zabiják klasických a kvalitných diskusných fór) a tak veríme, že pre túto komunitu robíme maximum.

Pokiaľ ste si všimli, tak čo sa týka udržania si pomyselného "poriadku a úrovne" na fóre, tak neboli doposiaľ zaznamenané žiadne negatívne typy správania sa tak, ako ich určite môžte poznať z iných podobných stránok, či sociálnych sietí. Tento trend sa preto budeme snažiť aj naďalej udržiavať a to aj s vašou pomocou a budeme trvať na jeho dodržiavaní od každého člena - či už nového, alebo starého tak, aby sa tu každý cítil dobre a rád sa na naše stránky opätovne vracal. Rovnako doposiaľ nedošlo a nedochádza k žiadnym technickým výpadkom systémov, či chybách v nich. Prípadné nedostatky ak sa vyskytnú sa týkajú poväčšine iba jazykových prekladov a tie riešime okamžite. Systém fóra je preto neustále inovovaný (čo si môžte všimnúť v sekcii o inováciách) o nové funkcie a samotný systém fóra je v aktuálnom stave s maximálnym dôrazom na jeho stabilitu a bezpečnosť nie len stránok, ale aj vás - užívateľov (nulový stav spambotov, spamu, či útokov na stránku).

Čo zaberie najviac času?
 • správa inzercie a jej neustále technické inovácie,
 • sledovanie vývoja tunajšej komunity fóra a sledovanie jej potrieb a následné prispôsobovanie systému potrebám používateľov,
 • sledovanie príspevkov a ich moderovanie a prípadné presuny do vhodných kategórií,
 • programovanie nových funkcií a rozšírení pre fórum, inzerciu, blog a e-shop,
 • optimalizácia stránok pre jej správne indexovanie v prehliadačoch,
 • obrana proti spamu, či prípadným neautorizovaným zásahom do systémov,
 • príprava noviniek a článkov v časti Blog,
 • kontaktovanie nových autorov pre články - ich zoznam si môžte pozrieť tu,
 • tvorba návodov a manuálov pre rôzne užívateľské funkcie v časti Nápoveda - pre inzerciu a fórum, či už v časti FAQ, alebo pre všeobecnú nápovedu fóra
 • nahrávanie a vyhľadávanie servisných manuálov a schém do časti Zdroje
... a mnoho ďalších menších či väčších činností súvisiacich so serverom a jeho správou - verte, že denne to zaberie aj niekoľko hodín, čo je myslím si aj vidno na výsledkoch.

Čo nás to stojí?
 • V prvom rade Webhosting - pre celý projekt je to cca 80€ / ročne (z vlastného vrecka)
 • Ako ďalšie doména - cca 8 € (aj s daňou a tak isto ako je uvedené vyššie)
 • Zákazkové programovanie - tiež nevieme všetko a ono každá "fičúra" niečo stojí, preto naše systémy (inzercia, blog,fórum, nápoveda) vyzerajú tak ak vyzerajú - a nemyslíme si, že vyzerajú zle, či už po obsahovej, či funkčnej stránke - jednoducho sa snažíme aby všetko fungovalo na 100%

Fungovanie a chod celého projektu Elektro Lab.eu a k nemu pridružené projekty je v súčasnej dobe značne dotovaný (asi 80%) správcom stránok (mnou) a to ako finančne, tak aj časovo. Čiastočne sú náklady na prevádzku pokrývané z príjmov z reklamy Google Adsense , ktorá sa zobrazuje návštevníkom týchto stránok (teda aj vám), čo sú však príjmy viac menej symbolické a občas sa vyskytne platená reklama vo forme banneru (rovnako symbolická).

Z tohto dôvodu sme sa rozhodli osloviť tunajšiu komunitu (fórum a inzercia) a požiadať vás o dobrovoľný príspevok, ktorý bude primárne určený na chod týchto stránok z ktorého bude okrem iného predplatený webhosting, doména a čiastočne aj náklady na / a za programovanie užívateľských funkcií pre všetky sub-systémy pokiaľ bude potreba. Pokiaľ sa chcete spolupodieľať na rozvoji stránok, tak máte možnosť vo forme dárcovského príspevku, alebo sponzoringu, čo nám umožní venovať viac času vylepšovaniu funkcií stránok a skvalitňovaniu ich obsahu.

Podporiť nás môžte viacerými spôsobmi.

Darca či sponzor?

Rozdiel medzi darcom a sponzorom je veľmi jednoduchý. Za darcu je považovaný platný člen, alebo neregistrovaný hosť, ktorý prispeje jednorazovo určitým finančným darom na chod stránok, pomocou ponuky "Podporte nás" (logo PayPal na pravej strane). Sponzorom je ten, kto je registrovaným - platným členom stránok Elektro Lab.eu nakoľko jedine on dokáže byť sponzorom z prostredia svojho účtu (položka užívateľského účtu Stať sa sponzorom fóra a jeho sponzoring je opakovaný, alebo jednorazový v podobe sponzorského balíčka (jednorazová platba minimálne 6 a maximálne 24 mesiacov).

Preto ak sú vám stránky projektu Elektro Lab.eu sympatické a veríte v ich potenciál a rast aj do budúcna, ste radi za ich existenciu a boli by ste radi, keby ich funkčnosť a prevádzka pokračovala ešte lepšie, ako doteraz, podporte prosím ich ďalšie fungovanie vašim dobrovoľným príspevkom - darom, prostredníctvom kliknutia z ktorejkoľvek časti stránky fóra na modul Podporte nás, kde si zvolíte výšku vášho príspevku podľa vášho uváženia a pomocou platobnej brány PayPal vykonáte platbu. Pri tejto možnosti je výška daru na vašom uvážení / možnostiach a použitím tejto alternatívy sa stávate darcom s označením na 3 mesiace.
Ďalšou možnosťou je sponzoring fóra s dodatočnými výhodami priamo z vášho profilu - Stať sa sponzorom fóra, kde máte na výber niekoľko úrovní sponzoringu.

Sponzorské balíčky
Sú dvojakého druhu. Prvý - jednorázový na dobu 6 mesiacov. Hodnota tohto balíčka je 8€ / 6 mesiacov (1.33€ / mesiac), druhý typ je na dobu 12 a 24 mesiacov. Tento balíček sa automaticky reaktivuje - čiže sa automaticky obnoví (môžte v sponzorstve pokračovať po uplynutí danej doby, alebo ho zrušiť vo svojom profile). Hodnota tohto balíčka je 20€ / 12 mesiacov (1.66€ / mesiac), alebo 35€ / 24 mesiacov (1.45€ / mesiac).

Čo získate ako sponzor?
 • označenie vo svojom profile, kde vám pribudne označenie "Sponzor fóra". Následne budete preradený do sponzorskej kategórie na danú dobu,
 • zľava na jednorazový nákup vo výške 5% a 10% z nášho e-shopu na nákup stavebníc / hotových výrobkov. Výška zľavy je úmerná zakúpenému sponzorskému balíčku (pred kúpou vám bude vystavený zľavový kód),
 • TOP pre vaše inzeráty v inzercii pokiaľ ju využívate. Počet inzerátov je úmerný zakúpenému sponzorskému balíčku. Pri 6 mesiacoch sú to 3 inzeráty, pri 12 mesiacoch je to 6 inzerátov a pri 24 mesiacoch 12 inzerátov.
Čo získate ako darca?
 • označenie vo svojom profile, kde vám pribudne označenie "Darca fóra" na 3 mesiace (pokiaľ ste členom). Pokiaľ ste anonymný darca (platba bez platného účtu / registrácie), bude tento darca bez označenia / stotožnenia.
Zoznam prípadných sponzorov bude umiestnený v tomto vlákne.
Z našej strany získate fungujúce (a to zdôrazňujem) stránky, ktoré budú bezproblémovo fungovať aj naďalej, bez akýchkoľvek problémov, zaujímavé články v blogu a kopu nových technických vylepšení na všetkých stránkach - a samozrejme fungujúci systém. Rovnako pevne veríme, že aj s doterajšou našou prácou ste boli spokojní a aj s prístupom z našej strany, pokiaľ sa vyskytli nejaké prevádzkové udalosti.


Vopred vám preto ďakujeme za prejavenú podporu a vynasnažíme sa, aby tento projekt fungoval tak ako doteraz , alebo ešte lepšie, netrpel žiadnymi výpadkami či chybami, bol neustále udržiavaný, zálohovaný a aj ďalej vyvíjaný, tak aby vám prinášal radosť a poskytoval vám miesto pre vašu pomoc ak ju budete potrebovať, alebo ju budete chcieť poskytnúť a podporu.

Ďakujeme vopred za vašu pomoc a podporu.

Prípadné otázky, námety a pripomienky adresujte prosím formou súkromnej správy.
Poznámka : Pokiaľ máte zakúpený sponzorský balíček a napriek tomu sa nezobrazujete v zozname sponzorov, je to dané, že ste nový člen a nemáte žiadne príspevky na fóre. Vo svojom profile ovšem označenie Sponzor fóra máte. Až pridáte svoj prvý príspevok, tak sa zobrazíte v danom zobrazení. Darcovia majú iba označenie vo svojom profile.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,842
Reakčné skóre
1,488
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Podporte aj vy dobrú vec :)
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,842
Reakčné skóre
1,488
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Bolo vykonané rozdelenie Darcov a Sponzorov na základe článku vyššie. Ďakujem za pochopenie.
 
ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top