Soleder mask

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
dokázal by mi někdo poradit jak udělat povrch PCB v domácím prostředí ochranou masku (SolderMask) jednoduchou cestou ? pokud vůbec existuje ?? zkusil jsem různé cesty ale zatím to končilo vždy katastrofou...
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Jednoducho to nepôjde, ale skús sa inšpirovať tu :
 

BIOMECHANOID007

Člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Feb 2021
Príspevkov
35
Reakčné skóre
10
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
zkus toto ale asi to nebude to co jsi si představoval
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava


Bod 36.

Je zakázané zakladať užívateľský účet iba za účelom sťahovania zdrojov, alebo iného obsahu stránok, a / alebo vynucovať si prístup k stránkam s určitými obmedzeniami, ako je napr. obmedzenie pre sťahovanie zdrojov spôsobom, že užívateľ bude plniť obsah stránok nič nehovoriacim obsahom za účelom získanie prístupu.
 

BIOMECHANOID007

Člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Feb 2021
Príspevkov
35
Reakčné skóre
10
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania


Bod 36.

Je zakázané zakladať užívateľský účet iba za účelom sťahovania zdrojov, alebo iného obsahu stránok, a / alebo vynucovať si prístup k stránkam s určitými obmedzeniami, ako je napr. obmedzenie pre sťahovanie zdrojov spôsobom, že užívateľ bude plniť obsah stránok nič nehovoriacim obsahom za účelom získanie prístupu.
podívejte se založil jsem si účet to ano ,stáhl jsem si dva manuály to také, ale u solder mask se mi nezdá, že by to byl příspěvek, který by nebyl k tématu a dále teď neplánuji více stahovat
 

BIOMECHANOID007

Člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Feb 2021
Príspevkov
35
Reakčné skóre
10
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
podívejte se založil jsem si účet to ano ,stáhl jsem si dva manuály to také, ale u solder mask se mi nezdá, že by to byl příspěvek, který by nebyl k tématu a dále teď neplánuji více stahovat
rozhodně se nesnažím plácat nesmyslné příspěvky za účelem nějakých ocenění na ty kašlu
 

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
Jo Jo je super jejich pcb je radost koukat jak se tvoří , kdysi jsem s nima jednal ohledně koupě CNC zařízení a nakonec to skončilo u ceny 38T Kč mám pocit ... jakože CNC + SW , což je u mě nesmysl pro hobíka amatera jako jsem já ,to mi za ty koruny z JLCPCB přivezou vagon PCB a já můžu sedět na gauči a koukat na TV. Ale je to radost koukat na jejich videa (y)(y)
 

BIOMECHANOID007

Člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Feb 2021
Príspevkov
35
Reakčné skóre
10
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
tady je ještě jedno zajímavé video

Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať
 

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
268
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
A čo tak vykašľať sa na domácu výrobu a poslať do šikmookým? Tý vám to spravia lacnejšie ako vy doma akékoľvek dosky. A nehovoriac o tej kvalite ktorú doma nemáte šancu dosiahnuť domáca výroba nemá zmysel. Je to lacnejšie cez šikmáča a takú kvalitu ani slovenský , český výrobca nedosiahne a vôbec nie za takú cenu.
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Jednostranné DPS si robím fotocestou doma. Samozrejme nerobím masku ale považujem do za DIY a jedná sa mi len o funkčný spoj, ktorý zvyknem celý pokryť cínovou spájkou.
Takto vydrží roky bez straty spájkovateľnosti.

Ako som už niekde písal, dvojstranné dosky, ktoré majú vyzerať profesionálne, si dávam robiť do CN.
 

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
A čo tak vykašľať sa na domácu výrobu a poslať do šikmookým? Tý vám to spravia lacnejšie ako vy doma akékoľvek dosky. A nehovoriac o tej kvalite ktorú doma nemáte šancu dosiahnuť domáca výroba nemá zmysel. Je to lacnejšie cez šikmáča a takú kvalitu ani slovenský , český výrobca nedosiahne a vôbec nie za takú cenu.

ano tomu rozumím taky to tak dělám , ale má to faktory: minimum 5Ks , tyden , 20 dolarů DHL ,
prototip desky vetšinou chci mít hotovou zítra nebo ještě dnes , občas si říkám proč není čína nekde u Brna :) ale asi jako píše kolega JOSEK cínovat je taky dobrý nápad jse přeci o ochranu spojů proti oxidaci aby deska nezdechla za rok třeba venku nebo v agresivním prostředí...
člověk má potřebu se furt zdokonalovat.......
 

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
268
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
ano tomu rozumím taky to tak dělám , ale má to faktory: minimum 5Ks , tyden , 20 dolarů DHL ,
prototip desky vetšinou chci mít hotovou zítra nebo ještě dnes , občas si říkám proč není čína nekde u Brna :) ale asi jako píše kolega JOSEK cínovat je taky dobrý nápad jse přeci o ochranu spojů proti oxidaci aby deska nezdechla za rok třeba venku nebo v agresivním prostředí...
člověk má potřebu se furt zdokonalovat.......
Testovať sa má na breadboarde :)
5kusov za šušne ale. Lacnejšie ako domáca réžia jedného kusu.
Tá DHLka je sviňa to vám dám za pravdu, s tou mám pekelné skúsenosti ale ak udržíte hmotnosť pod nejakú úroveň tak to ide cez Epacket bez problémov s colným...ale aj tak to vychádza lacnejšie a do 60€ aspoň teda SR clo sa neplatí. Okrem toho keď Číňania prosíš aby uviedol triviálne cenu zásielky do papierov tak to tak aj urobí a ja som tak objednal dosky za 180€ :D

Cena domácej réžie sa vyrovná cene4 vrstvovej dosky z CN. Nehovoriac o tom že máte na výber hrúbky dosiek čo je ako pre mňa vec suprovská. Krásne viem dosky uložiť do modelových vláčikom bez problémov.....ale ale to je uhol môjho pohľadu :) ja všetko robím obojstranné v dnešnej dobe. Umožní mi to naraziť na limit veľkosti komponentov a nie na limit výrobnej technológie DPS. Čím menší viem ten 50A PWM regulátor spraviť tím lacnejšie a lepšie...ako príklad..
 

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
268
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Inak na SR a CZ nejaká tá fabrika nato vraj je...ale je sakra predražená a kvalita je houby oproti CN
 
E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top