• UPOZORNENIE ! Nachádzate sa v časti fóra, kde je vyžadovaná určitá kvalifikácia, a odbornosť. V žiadnom prípade sa preto nesnažte poskytovať rady a riešenia dopytujúcim pri ktorých si nieste istý ich správnosťou v súlade s platnými nariadeniami a normami. Majte na pamäti najmä bezpečnosť a odbornosť a vystríhajte sa nabádaniu k manipulácii s nebezpečným napätím neznalou, alebo nepoučenou osobou ! Stránky fóra a ich vedenie nepreberajú žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými chybnými a nebezpečnými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami.

Spínač vrtačky narex

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
60
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Potřeboval bych poradit se spínačem na vrtačce, nejde mi totiž regulace otáček a vtračka jede vždy jen na plný výkon. Vím, že závada bude právě v tom spínači, ale nevím jestli se dá nějakým způsobem ten spínač rozebrat a podívat se dovnitř, co tam odešlo. Spínač vypadá jak by byl celý zalitý a nerozebiratelný, tak proto se chci zeptat, jestli náhodou už někdo z vás neřešil tento problém s regulací. Jedná se o vrtačku Narex EVP 13 G-2H3, 760W.
Spínač má katalogové číslo: 66617578 Marquardt 1298.7402 viz. obrázek:
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
žial , je to ako jednorázovka . a až ho rozobereš ,povypádavajú úlomky a už ho nezložíš .
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
60
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
No, taky jsem si říkal, že by se to asi stejně rozsypalo a už bych to nedal dohromady. Nedá se nic dělat, budu muset koupit nový spínač. Já se spíše jen ptal, jestli s tím má někdo nějaké zkušenosti, ale asi bude rozumnější koupit nový.
 

Vašek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
59
Reakčné skóre
56
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Rozebratelné a opravitelné to je pro člověka, který to ovšem nedělá poprvé. Jsou tam různé západky, co to drží pohromadě. Musí se opatrně uvolňovat, spěch tu nemá místo!!!
Několik regulátorů pro vrtačky jsem již opravoval. Ovšem ta je***** a čas s tím strávený se většinou cenově nevyplatí jako zakázka. Dělal jsem to pro sebe, nebo rodinu.

Zato regulátory úhlových brusek (flexa) jsou opravdu zalité epoxydem a tudíž neopravitelné.

Vašek
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Zzdenda

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
60
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
@Vašek a co u těch spínačů většinou odcházelo?
 

Vašek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
59
Reakčné skóre
56
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Bylo to různé. Nikdy to nebyla stejná závada.
U akumulátorových vrtaček někdy proražený fet, někdy integráč pro PWM řidicí impulzy, někdy kontakty spínání, případně pochroumané kontakty běžce.

U klasických vrtaček se jednalo převážně o závady na kontaktech přepínání směru otáčení (reverzace), někdy pochroumané, nebo špinavé kontakty běžce potenciometru.

Opravdu to záleželo kus od kusu a také podle způsobu používání a pracovním prostředí.

Nicméně posledních několik let jsem už nic neopravoval. Tak se buď zlepšila kvalita, nebo to lidi spíše házejí hned do kontejneru :), a koupí si raději novou.

Vašek
 
E-shop ElektroLab.eu
Top