Svetlá zo starého auta ako dj reflektory

Ľuboš nevie

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
9 Dec 2022
Príspevkov
12
Reakčné skóre
4
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dobrý večer, začínam s DJingom ,a na povale som našiel staré funkčné auto reflektory ktoré viem že svietia dosť silno .Osvetlovacia technika je v dnešnej dobe dosť na svoj výkon drahá ,a napadlo ma že keby tieto svetlá nafarbim alebo zoženiem farebné folie, tak by sa dali dobre využiť pri vystúpení ako sa to robilo kedysi. Má to jeden problem. Nechcem riskovať že mi praskne žiarovka alebo zhorí zosilnovač do ktorého by som ich mal na vystup repro zapojene a pravdepodobne by ich všetky na raz neutiahol a viem že tymto sposobom sa to ani robiť nemá. Existuje nejaky modul ktorý by ich všetky na raz zvládol rozblikať do rytmu zvuku ktorý by do modulu vchádzal cez 3,5mm jack/linkovy vystup zvuku ? schvalne nechcem na module maly mikrofon kvoli citlivosti na polohe modulu.Zháňam už niečo hotové lebo pajkovanie je premňa nekonečný pribeh . Taktiež mi dosť nieje jasné že či aj ked dodržím napätie tak je bezpečné pustiť do hocijakeho modulu len tak 120Watov zo zdroja a či sa nespáli . Na nete som našiel controller na ledky ktorý ma line in a na vystupoch modru .zelenu,a červenú farbu . mal som nápad žeby som do tychto vystupov pripojil tie svetla a zapojil by som donho zdroj ktorý by mal vypočítaný výkon pre tieto svetlá. taktiež uplne neviem že aké trafo asi tak potrebujem pre dva velke auto reflektory a ku nim jedna hmlovka a jeda smerovka no keď to zistím tak sa ozvem.Malo by to byť z auta škoda favorit . cením si všetky rady, tie väčšie odfotené nemám.
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
No, s týmito "lampášmi" veľa svetla nenarobíš. Treba brať v úvahu tvar paraboly a lom svetla na skle, ktoré bude pravdepodobne tak, aby svetlo rozptýlilo v priestore, nakoľko predpokladám, že je to hmlové svetlo. Na potrebný výkon potrebuješ vedieť akú veľkú miestnosť osvetľuješ. Ak máš možnosť, naštuduj si aj online konštrukcie nejakých profi svetiel, aby si bol v obraze s výkonmi, ovládaním..... (Inak "vymýšľať sa to veľmi neoplatí, bazáre sú plné svetiel) Máš nejaké skúsenosti z elektronikou?
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
trochu k tým svetlám :
výroba dopravných značiek . tam sú farebné fólie modrá , červená . farebnú hudbu som si urobil . napájanie bolo z audio výstupu . farebné sklá som mal od návestidiel , zo železnice .
to tak postačí na miestnosť 100 m2 . amaterske radio aj tam je toho dosť . treba sa popozerať aj na aliexpresse . tam majú všetko .
 

Ľuboš nevie

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
9 Dec 2022
Príspevkov
12
Reakčné skóre
4
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
No, s týmito "lampášmi" veľa svetla nenarobíš. Treba brať v úvahu tvar paraboly a lom svetla na skle, ktoré bude pravdepodobne tak, aby svetlo rozptýlilo v priestore, nakoľko predpokladám, že je to hmlové svetlo. Na potrebný výkon potrebuješ vedieť akú veľkú miestnosť osvetľuješ. Ak máš možnosť, naštuduj si aj online konštrukcie nejakých profi svetiel, aby si bol v obraze s výkonmi, ovládaním..... (Inak "vymýšľať sa to veľmi neoplatí, bazáre sú plné svetiel) Máš nejaké skúsenosti z elektronikou?
Nepotrebujem nech to nejako moc žiari ale je to také onicom keby tam nič nebliká. Potrebujem to hlavne do exteriéru . Moc skúsenosti nemám a venujem sa hlavne audiu.
 

Prílohy

Ľuboš nevie

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
9 Dec 2022
Príspevkov
12
Reakčné skóre
4
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
trochu k tým svetlám :
výroba dopravných značiek . tam sú farebné fólie modrá , červená . farebnú hudbu som si urobil . napájanie bolo z audio výstupu . farebné sklá som mal od návestidiel , zo železnice .
to tak postačí na miestnosť 100 m2 . amaterske radio aj tam je toho dosť . treba sa popozerať aj na aliexpresse . tam majú všetko .
Problem je ten že nemám ako kupovať z aliexpressu pretože rodičia nemajú online bankový účet a ja svoj nemám. Môžem skúsiť objednať cez kamaráta ale neviem čo presne napísať do vyhľadávania.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ak budeš niečo vyberať, skús tento odkaz : , ale je len veľmi ťažko radiť, pokiaľ nevieš presne čo chceš. V dnešnej dobe niečo stavať pokiaľ nemáš technické zázemie a znalosti z elektroniky je veľmi ťažké, preto odporúčam radšej hotové riešenie. Ale osobne by som ti odporúčal naštudovať čo to ohľadom ovládania svetiel prostredníctvom DMX protokolu. Skús aj bazoš, sú tam nejaké ponuky a vždy sa objaví aj niečo zaujímavé :
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Inak ešte k tým tvojim svetlám - nie veľmi výhodné riešenie, nakoľko na ich napájanie budeš potrebovať buď veľký, ťažký a najmä drahý transformátor. Pulzný zdroj asi nepripadá v úvahu (najmä tie z číny) nakoľko si zarušíš audio reťazec. Autoreflektor je primárne určený na trvalé svietenie - nie na blikanie, žiarovky budeš meniť jak na bežiacom páse a nie e to lacný špás. Takže ozaj by som sa pozrel po niečom profesionálnejšom, čo ti vydrží nejaký ten čas bez dodatočných investícií.
 

Ľuboš nevie

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
9 Dec 2022
Príspevkov
12
Reakčné skóre
4
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ak budeš niečo vyberať, skús tento odkaz : , ale je len veľmi ťažko radiť, pokiaľ nevieš presne čo chceš. V dnešnej dobe niečo stavať pokiaľ nemáš technické zázemie a znalosti z elektroniky je veľmi ťažké, preto odporúčam radšej hotové riešenie. Ale osobne by som ti odporúčal naštudovať čo to ohľadom ovládania svetiel prostredníctvom DMX protokolu. Skús aj bazoš, sú tam nejaké ponuky a vždy sa objaví aj niečo zaujímavé :
Viem o Tom že tieto malé svetlá nebudú svietiť tak dobre ako tieto ktoré som poslal .mám jeden PAR uv reflektor ktorý mal byť pôvodne farebný ale Electronic star poplietol fotky ,a v priestore 100m2 , mi to ledva svietilo a nebolo vidieť . Tie ledky sú na tich svetlách dosť slabé a práve preto chcem tieto žiarovkové. na DMX nemám controler a ani do tejto sféry zatiaľ vstupovať nechcem .
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
treba to prelistovať popozerať. je tam toho veľa .
na aliexpress sa dá prihlásiť cez účet google , facebook twiter a podobne . nutnosť je vloženie adresy a už stačí len nakupovať . číslo karty sa dá vložiť aj pri nákupe . to je všetko. .
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
tu je nejaký reflektor ...
 
E-shop ElektroLab.eu
Top