Tabulka značení smd součástek.

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Nemáte někdo tabulku značení SMD součástek, jedná se mi hlavně o značení SMD elektrolytických kondenzátorů.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Nemáte někdo tabulku značení SMD součástek, jedná se mi hlavně o značení SMD elektrolytických kondenzátorů.
Tento program používám k identifikaci SMD součástek, autor ho stále doplňuje.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Děkuji, hned jak bude čas tak na to kouknu, snad mi to najde kondík, který potřebuji zjistit.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Nebo dej fotku toho kondenzátoru, určitě ho bude někdo identifikovat...
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
No nevyfotil jsem to moc dobře, jedná se o elektrolyt kam směřuje šipka. Celé to je rego k plynovému kotli. Problém je ten, že při výpadku elektřiny se mi automaticky vynulují hodiny a den v týdnu, jinak všechna ostatní nastavení zůstávají zachována. Jelikož rego nemá žádnou baterii a v manuálu se píše, že po výpadku elektřiny je schopno rego udržet nastavení po dobu max. 12 hodin, tak si myslím, že ten jediný elektrolyt co tam je, bude asi sloužit pro to udržení hodin při výpadku, jinak si to nedovedu vysvětlit. Nespěchám na to, protože teď je potřeba topit, ale už bych si raději ten kondík sehnal a jak se trochu oteplí, tak bych ho vyměnil.
 
Naposledy upravené:

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
@Zzdenda v manuálu se píše, že po výpadku elektřiny je schopno rego udržet nastavení po dobu max. 12 hodin
Jde o to co tím je myšleno, pokud jen nastavení topných parametrů anebo i těch hodin. Je nesmysl aby ten malý elektrolyt zvládnul zálohovat nějaký hodinový obvod po dobu 12 hodin, to by musel být kondenzátor opravdu pořádný. Takže buď je tento stav normální a hodiny se prostě po výpadku napájení vynulují, anebo si mají zachovat paměť a v tom případě prostě někde musí být nějaká třeba i knoflíková baterie. Já bych se na tohle nejprve informoval přímo u výrobce než bych se v tom začal hrabat. Ten kondenzátor se nechá změřit na té desce a zjistit jestli je špatný nebo není, ale pochybuji že slouží jako zdroj pro napájení paměti hodin.
 
Naposledy upravené:

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Je nesmysl aby ten malý elektrolyt zvládnul zálohovat nějaký hodinový obvod po dobu 12 hodin,
Skôr by na jeho pozícii musel byť super capacitor, čiže kapacita okolo 1F/5V (5.5V), takto je tam obyčajný elektrolyt 10µF/35V a toto veru neudrží nič, možno pár sekúnd. Podľa mňa je chyba niekde inde.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Ne, hodiny se nenulovaly, opravdu to vydrželo dlouho, nevím sice jestli by to vydrželo 12 hodin jak se píše v manuálu, ale 6 hodin to mám odzkoušené a vydržely i hodiny. Po několika letech se ten čas začal krátit a nyní stačí když na chciličku vypadne síť a musím to jít nastavit, protože to je vynulováno. Díval jsem se i na kotli na DPSku a taky tam není žádná baterie, myslel jsem si, že tam bude nějaká co se dává do základních desek na PC, ale neni vůbec nic. Takže je jediná možnost, že to opravdu drží kondenzátor.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ešte ma napadlo, či tam nie je nejaká pamäť na zálohu, ale pod displej nie je vidno
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Tady je deska kotle.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Pod displejem není nic.
Jedná se o toto rego:
Kotel je Immergas Victrix X 24
 
Naposledy upravené:

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Taky mi to bylo divné, že tak malý kondenzátor by udržel v paměti hodiny, tak teď zbývá poslední možnost a to je, že hodiny neudržuje rego, ale přímo kotel a na regu se pouze zobrazují. Na DPS v kotli jsou už o dost větší kondenzáítory, které by snad mohly udržet hodiny při výpadku, co myslíte vy?
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Studoval jsem ten regulátor a jeho manuál a o udržení času tam nic není, jen píšou že zůstanou v paměti 8 až 12 hodin uložené nastavené topné parametry, o nastaveném času tam nic není a ani v dokumentaci není nic o baterii jako třeba v PC. Jedině tedy ten kotel jestli nemá někde baterku schovanou. Aby to udrželo aktuální čas, je nutné aby běžel oscilátor hodin a ukládal aktuální čas do paměti. Nevím jaké hodnoty kondenzátorů jsou na desce kotle, ale kondenzátor to jistě zálohovat nebude, to by musel být pořádný kousek s pořádnou kapacitou jak psal Elektro Lab a bylo by to dražší řešení a i prostorově nevýhodné řešení než tam dát baterii. Já bych se obrátil o radu na výrobce, když bych tam nenašel žádnou baterii. A co z druhé strany desky kotle a regulátoru? Vím že by to bylo nepraktické aby tam byla nějaká baterka, ale zajímalo by mě to.
 
Naposledy upravené:
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Zzdenda

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Možná, že to udržení času do manuálu jen nenapsali, ale ve zkutečnosti to udrželo i čas, dříve jsem nemusel po výpadku nastavovat hodiny. Z druhé strany desky kotle je pouze displej, taky mne to napadlo, jestli tam není schovaná knoflíková baterie, ale není. Pokusím se kontaktovat servis, který se tou značkou kotlů zabývá a uvidím, jestli mi nějak poradí. Kdybych měl ten servis poblíž, tak bych je zavolal, ať se na to podívají, ale servis je jak na potvoru na druhém konci republiky. Ostatní servisy by to vyřešily výměnou desky a výrobce asi nebude mít smysl kontaktovat, protože to je v Itálii a s těmi já se nedomluvím.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
a výrobce asi nebude mít smysl kontaktovat, protože to je v Itálii a s těmi já se nedomluvím.
Proč by ses nedomluvil? Já nedávno řešil opravu projektoru a našel jsem jeden servis v Holansku tak pomocí Google Překládače jsem jim v noci, kdy jsem to řešil, napsal s tím že se na mě s největší pravděpodobností vy..rou. A ejhle, bylo 9h dopoledne a přišel mi od nich mail. :)
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ja by som hladal hodinovy krystal - tam hned vedla bude aj hodinkovy chip a aj napajaci kondik. Ten najdes lahko tak, ze ked vypnes napajanie, tak bude drzat napatie.
Vysokonapatove (350 az 450V) kondiky by som vylucil. Nie je problem mat osadene RTC co ma spotrebu 0.3uA. Pre predstavu si prepocitaj - 3V/0.3uA = 10MOhm. Takze na tych 12 hodin to nemusi byt zas az tak velky kondik, len nesmie mat velke samovybijanie. RTC na beznych jednochipakoch maju okolo 2uA.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ja by som hľadal už len z logiky zálohovací zdroj / kondenzátor práve na doske kotla, priestoru je tam dosť aj na objemnejší kondenzátor. Regulátor - ak je externe mimo kotla nemusí mať funkciu zálohy (až na program v mCU - alebo externá pamäť) v konečnom dôsledku to môže byť iba "zobrazovač", pokiaľ je zálohovaný kotol, respektíve nastavené údaje v ňom. Je to iba taká moja teória, ale niečo pravdy na tom myslím si môže byť.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Jo.
Alebo Epson RX-8804CE ma 0.35uA a pritom ma digitalnu kompenzaciu teplotnej zavislosti (D-TCXO), takze ma typicky +/- 3.4ppm v rozsahu -40°C az +85°C. RV-8803-C7 je podobna zalezitost od Micro Crystal a pisu jej 0.24uA ;) Na 10-rocne zalohovanie by mal stacit primarny clanok CR1220 s kapacitou 35mAh. To myslim tak, ze to bude 10 rokov mimo elektriky napajane len tym malym gombikom.

Urcite treba najst hodiny a najdes aj zalohovanie.
 
ElektroLab.eu
Top