Ut116c - smd pinzeta

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tak ked uz som rozbehnuty, pridam aj pinzetku, ktora mi prisla od sikmookych kamaratov.

Uz davnejsie som zvazoval kupu takejto pinzety, ale mal som to vyriesene lacnou pinzetou k standardnemu multimetru. Tuto som kupil z nasledovnych dovodov:
- velmi dobre recenzie na mechanicke prevedenie
- dokaze merat napatie na zenerkach az do 21V
- meria napatie baterie so zatazou

Zaujimave je, ze existuju 2 verzie pomerne rozdielne.
Verzia A
- meria napatie ako bezny merak vysokoimpedancne
- ma automaticku volbu toho, co meria (R/D/C/skrat)
- counter do 3000
- 10 minut power off
Verzia C
- meria baterie (napatie, ale s prudovym zatazenim - v datasheete pisu priblizne 10mA priamo a bez zataze reverzne)
- manualna volba R/D/C/skrat (tlacidlom SELECT)
- counter do 6000
- 15 minut power off
- relativne meranie (tlacidlo REL)
Asi by sa nasli este dalsie veci, lebo aj display aj tlacitka su trosku ine. Vid manual:

Ja som sa rozhodol pre verziu C. Verzia A bola myslim lacnejsia, ale ta moja bola za 17.64eur aj s dopravou. No nekup to :)

Tak, co som hned prve meral bol rezime merania LED diod a zeneriek. Naprazdno merak ukazuje 21.95V a to tam aj je, lebo vnutri je step-up konvertor.
Pri pripojeni LED alebo zenerky ukazuje napatie ktore meria. Bez problemov rozsvieti 3 modre LED-ky v serii (samozrejme nesvietia naplno). Takze toto maju sikmaci palec hore.

Druhe som meral prud pri merani "baterie". Prilozene su dva grafy - priamy aj reverzny rezim. Vyzera to tak, ze v priamom smere je ozaj prudova zataz od 8 do 12mA, v zavernom smere sa to chova ako 900kOhm vstupna impedancia. 10MOhm sa nekona, ale je to celkom ok. Ked o tom clovek vie, tak sa moze zariadit.
Skoda, ze tu prudovyu zataz nedali na volbu tlacitkom SELECT, ktore vtedy nema ziadnu funkciu.

Este k tej mechanike - ta je naozaj dobra. Pinzeta ma ostre hroty (+ 2 nahradne na puzdre). Do nich sa daju zasunut bananiky. Hroty pinzety sa daju otocit o 180°.
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Super, pekné zhrnutie. Recenziu na ňu som robil aj ja a musím povedať, že je to v celku podarený kúsok.

 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Super, pekné zhrnutie. Recenziu na ňu som robil aj ja a musím povedať, že je to v celku podarený kúsok.

Fiiiiha, nevedel som, ze taka existuje. Ja som pozeral daku video-recenziu nejakeho Rusa. Recenziu po slovensky som veru necakal. 👍
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Este taka poznamka, dal som si do nej NiZN baterie. Akumulatory maju pri plnom nabiti 1.8V na clanok, cize dokopy 3.6V. To je o kus viac oproti nominalnemu 3V napajaniu. Ale je to ok, aj ten meraci chip aj step-up konvertor su specifikovane na 3.6V. :cool:
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Teraz, ked uz vsetko mam? Haha.
Teda okrem.... 😁

No, k tomu napatiu - ja som cital datasheety a tych 3.6V je na hrane toho meracieho chipu. On je navrhnuty na 3V napajanie a hotovo. Ten step-up je bezny obvod a teda ide vyssie.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Nepodcenujme Cinanov. Oni lietaju do vesmiru kazdu chvilku vlastnymi raketami. My sme sa zmohli akurat tak na CubeSat s MSP430 ktora hned po vstupe do kozmu prestala komunikovat. A teraz dostali grant na dalsiu hromadku srotu ktory idu vypustit.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
to bude hifislovanet . tam sa žiadne lietanie nepodporuje .
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Já jsem si v roce 2014 pořídil tento , měří odpor do 30MΩ, kapacitu do 30mF, kontinuitu když je odpor menší než 30 Ω tak zazní bzučák a polovodičové přechody. Tenkrát jsem za něj dal 15,88€ i s dopravou a nyní koukám že na Aliexpress jej nabízejí stále ale již o něco zdražil za ta léta.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Já jsem si v roce 2014 pořídil tento , měří odpor do 30MΩ, kapacitu do 30mF, kontinuitu když je odpor menší než 30 Ω tak zazní bzučák a polovodičové přechody. Tenkrát jsem za něj dal 15,88€ i s dopravou a nyní koukám že na Aliexpress jej nabízejí stále ale již o něco zdražil za ta léta.
Keby nebola UT116 tak toto by bola aj moja volba. Este DT71 je zaujimava hracka, len ta cena je uz dost vysoko.
Navysse ma meranie indukcnosti.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Také hezký měřák, kouknul jsem na to video, měří to indukčnost, kapacitu, odpor, má to diodový test, měří napětí, frekvenci a ještě má signální generátor pro kontrolu vodivosti jenom ten displej je hodně miniaturní pro moje oči.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Také hezký měřák, kouknul jsem na to video, měří to indukčnost, kapacitu, odpor, má to diodový test, měří napětí, frekvenci a ještě má signální generátor pro kontrolu vodivosti jenom ten displej je hodně miniaturní pro moje oči.
Suhlasim. Mne sa tiez zdal ten display maly aj ked ja by som nan v pohode videl.
Este som nedovercivy k tym instalovanym Li-ion bateriam. Neviem, ci by to slo vymenit po par rokoch ked odidu. Pri tej cene aby to aspon 10 rokov fungovalo.
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
194
Bodov
58
...A teraz dostali grant na dalsiu hromadku srotu ktory idu vypustit.
Ja som ešte pri prvej "hromadke šrotu" postrehol práve niečo okolo toho grantu, že sa tam niekto "hore" natom pekne nabalil a teraz znova ďalší grant ? Zaujímavé... ktovie, čo sa tam deje na pozadí s tými financiami, ale istý čas sa to riešilo a Martin Daňo do toho dosť šprtal, ale neviem, ako to skončilo.. časovo som to nestíhal sledovať všetko okolo toho...
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
jj, vieme :D v tomto prípade polyfunkčné vesmírne smetie :D
 
ElektroLab.eu
Top