• UPOZORNENIE ! Nachádzate sa v časti fóra, kde je vyžadovaná určitá kvalifikácia, a odbornosť. V žiadnom prípade sa preto nesnažte poskytovať rady a riešenia dopytujúcim pri ktorých si nieste istý ich správnosťou v súlade s platnými nariadeniami a normami. Majte na pamäti najmä bezpečnosť a odbornosť a vystríhajte sa nabádaniu k manipulácii s nebezpečným napätím neznalou, alebo nepoučenou osobou ! Stránky fóra a ich vedenie nepreberajú žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými chybnými a nebezpečnými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami.

Zapnutie serverového zdroja ablecom 1400w pws 1k41-br prosím vás pomôžte mi.

Yotta

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Nov 2020
Príspevkov
21
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdravím , mohol by mi niekto pomôcť aktivovať serverový zdroj PWS 1K41-BR.
Potrebujem ho aktivovať ale neviem ktorý pin treba pripojiť aby sa zdroj uviedol do chodu.
Prosím pomôžte mi...

Ďakujem veľmi pekne za odpoveďe..
SuperMicro-PWS-1K41- BR-Blade-1400W-Power-Supply
 

Prílohy

Yotta

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Nov 2020
Príspevkov
21
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Skúšal neviem nič nájsť ani schéma zdroja nič som zatiaľ nenašiel už 3 dní hľadám.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Podľa mňa ani nenájdeš, alternatíva by bola odsledovať topológiu zapojenia podľa známych IO (údaje nájdeš v datasheetoch) a určite to prinesie nejaký relevantný výsledok, prinajmenšom nájdeš vstupy a výstupy a budeš schopný odsledovať aj ako tak jeho zapínanie, pretože na nete okrem ceny tohto zdroja nenájdeš nič.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Skúšal neviem nič nájsť ani schéma zdroja nič som zatiaľ nenašiel už 3 dní hľadám.
Ani na SE nevědí, tam máte také stejný dotaz. V principu bude startování stejné jako u ostatních zdrojů a nezbývá než laborovat až to naběhne, myslím že nebude těžké to rozchodit, na dálku se těžko radí a věřím že kdyby to kdokoli ze zdejších amatérů měl na stole, tak to do hodiny nastartuje.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Yotta

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Nov 2020
Príspevkov
21
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Pokúsim sa ale k IO sa nedostanem lebo su ťažko dostupné to by som musel odpajkovať polovicu sučiastok. Takže asy ten zdroj môžem zahodiť.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Nevyhadzuj nič, predpokladám, že si ho zohnal za lacný peniaz, na nete stojí cca 500USD a viac. Ak máš nejaké "zväčšovadlo" - mikroskop napríklad, použi ho. Trocha času mu snáď obetovať môžeš, pretože nič nie je spravené tak aby sa k tomu nedalo nejako šetrne dostať ;) Inak, ak ho máš otvorený, daj sem fotku do prílohy.
 

Yotta

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Nov 2020
Príspevkov
21
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Viem dával som aj tam temu na Svet Elektro.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Dobré by bolo vybrať zo skeletu, niektoré komponenty môžu byť aj na druhej strane, nejedná sa podľa mňa o niečo čo by sa nedalo zistiť, tá malá doska " na stojaka" bude mať niečo spoločné zo spínacou frekvenciou zdroja a obvody okolo neho (silové pre výstup) a nejaký "riadiaci šváb" celého zdroja podľa ktorého vysleduješ napájanie a výstup. Ver mi - pôjde to, netreba sa vzdávať.
 

Yotta

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Nov 2020
Príspevkov
21
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dobre zajtra sa pokúsim pošlem podrobné fotky a na stojaka su tam dve dosky a na jednej z ných je pravdepodobne mikroprocesor.
 

Yotta

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Nov 2020
Príspevkov
21
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
1 fotka
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Super. fotky povedia viac. Dosky sú dobre popísané, tak by nemal byť problém niečo bližšie zistiť.

PCB-CTRL-BRD - kontrolná / ovládacia doska - očisti ten červený fľak z IO
 

Yotta

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Nov 2020
Príspevkov
21
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dobré pokúsim sa.
 

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
269
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
budú minimálne 3 vodiče smerovať späť priamo na ten IC. 3V3 snímanie, PWROK, a ten tzv "zelený" čo je furt pri klasickych ATX
funguje to na rovnaky princip. Najdi si niektory GND pin a potom začni sa dotikať všetkých pinov. Šance je že to bude jeden z tích menších pinov. Najdi si GND a drotim len po nich prebehni. Netreba sa obávať nenachádza sa tam už žiadny silnoprúd. Čo sa tíka siete, budú to niektoré tri z tich velkých pinov. Najdi cam commo mode choke a kukni kam idu tie siločiary z neho na doske.

PS: neberiem zodpovednosť za tvoje úkony ani pri poškodení ani pri úrazoch
 

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
269
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Niečo mi tu uniká...kde je napájanie sieť?? Treba fotku dosky zospodu a vrchu (tak aby bolo vidieť spoje atď)
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Čiže prívod máme, v zadu sa tým pádom nachádza ovládacia logika a výstup... Mať to na stole... Nepomôže nič len to "povyberať von" - myslím zo šasí,
 
ElektroLab.eu
Top