• UPOZORNENIE ! Nachádzate sa v časti fóra, kde je vyžadovaná určitá kvalifikácia, a odbornosť. V žiadnom prípade sa preto nesnažte poskytovať rady a riešenia dopytujúcim pri ktorých si nieste istý ich správnosťou v súlade s platnými nariadeniami a normami. Majte na pamäti najmä bezpečnosť a odbornosť a vystríhajte sa nabádaniu k manipulácii s nebezpečným napätím neznalou, alebo nepoučenou osobou ! Stránky fóra a ich vedenie nepreberajú žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté zverejnenými chybnými a nebezpečnými zapojeniami a za prípadnú ujmu na zdraví, spôsobenú úrazom elektrickým prúdom alebo spôsobenú neodbornou manipuláciou s elektrickými zariadeniami.

Zváračka zu315.22 - schéma

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
147
Reakčné skóre
207
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Zháňam schému od zváračky ZU 315.22 výroba BEZ Bratislava . Prípadne rady , načo si dať pozor . Ďakujem .

EDIT: Tu na fóre je schéma TU315.21 , rozdiel je len v konektore pre diaľkové štartovanie , ale bohužiaľ je to len bloková schéma . Ja potrebujem schému zapalovacích blokov . Sú v nich vadné kondenzátory ( hovňáky ) . Podarilo sa mi vyčítať , že by tam mal byť 1M /160V , len či je to pravda .
 

Prílohy

Naposledy upravené:

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Konkrétne asi hľadáš toto, či?
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 
  • Súhlasím
Reakcie - hodnotenie obsahu: SMITH

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
147
Reakčné skóre
207
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Presne tak , len nemám také kondenzátory , ale predpokladám , že nebude problém ich nahradiť tým to ... . A ešte musím skontrolovať tie výkonové odpory .
ďakujem za pomoc .
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Tie z tme, by mali byť v poriadku. No ono keď ich budeš meniť, tak pomeň všetko (mimo trafiek), sú to veci za pár centov.
 
  • Súhlasím
Reakcie - hodnotenie obsahu: SMITH

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
147
Reakčné skóre
207
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tie kondy isto , ale odpory ani nie . Rozhodne budú lepšie ako dnešné kocky .
Inak nechápem prečo tam sú 2W potenciometre
 

loudbylelo

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Apr 2021
Príspevkov
5
Reakčné skóre
6
Bodov
3
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Presne tak, ja automaticky mením hnedé hovnáky. Pri starích zváračkách som vela krát narazil na studené spoje. Okolo nožičky je prasklina, na prvý pohlad to nevypadá zle. Ak si ale človek pozrie pod lupou tak je to vidieť že to nie je ok. Hlavne pod vačšími rezistormi (kvoli teplu).
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
147
Reakčné skóre
207
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Doplním informácie , nakoľko sa mi nepodarilo zohnať kompletnú dokumentáciu k ZU315 , dopracoval som sa k informácii , že riadiaca doska je rovnaká ako u WTU315.10 a aj celkové zapojenie bude veľmi podobné .
 

Prílohy

MrWifiHifi

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
11 Máj 2021
Príspevkov
1
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Tak zapojenie bude podobné, len u 315.22 je aj obvod pre štartovanie na 12/24V, rád by som vedel, aká je tam zmena voči 315.10
 
ElektroLab.eu
Top