Neoznačenia sučiastka

AdoSV

Člen
Registrovaný člen
Člen od
21 Feb 2020
Príspevkov
56
Reakčné skóre
19
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
zdravím všetkých, na priloženej fotke by som od Vas potreboval pomoct čo za sučiastku tam mohlo byť..nakres naznačuje bud nejaku diodu alebo kondenzator...problem je v tom že ani identifikačne pismenko tam nieje..viete mi s tim pomoct?..na tej doske nastal skrat v tom mieste akurat z druhej strany a tu neznamu sučiastku asi roztrhlo.....za daždu radu budem vdačny. ta zahadna sučiastka sa nachadze hned vedla toho velkeho odporu
 

Prílohy

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
243
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Za 1) Napiš z jakého to je zařízení.
2) Tá fotka je dosti rozmazaná, pořiď lepší foto ze kterého se dá lépe něco vyčíst (spoje atd.).
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Je tam nějaké napětí na tom odporu? Co tam bylo je těžko hádat jestli dioda, tlumivka nebo pojistka....Jak ti psal rakato11 napiš co to je, z čeho to je, ale i tak to bude těžké.
 

Prílohy

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
243
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
@AdoSV , už jsi ten problém vyřešil? Ani se nesnažíš odpovědět na to nač se Tě ptáme. 🤔
 

AdoSV

Člen
Registrovaný člen
Člen od
21 Feb 2020
Príspevkov
56
Reakčné skóre
19
Bodov
8
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
@AdoSV , už jsi ten problém vyřešil? Ani se nesnažíš odpovědět na to nač se Tě ptáme. 🤔
zdravím,..ospravedlnujem sa ale mal som dost važne problemy ktore som musel riešiť, pridavam sem možno trocha kvalitnejšie foto..hadam mi poradite čo sa sučiastku tak dať..neviem ako to lepšie nafotit..je tam teraz väčšia plocha..ono to vytera tak akokeby to mala byť nejaka dioda. Takto napätie som nemeral lebo boli v skrate keranicke kondiky z druhej strany ..a niesom si isty či ked tam nieje ta sučiastky či to mam zapojit aby neodišiel aj ten druhy mosfet..bohužial schema akokeby neexistovala na googlu
 

Prílohy

Naposledy upravené:

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Odporúčam použiť mikroskop, alebo mobil v režime MAKRO.
 

olu

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
31
Bodov
18
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
A stale si nenapisal z akeho zariadenia to je ...:confused:
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
247
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
zdravím,..ospravedlnujem sa ale mal som dost važne problemy ktore som musel riešiť, pridavam sem možno trocha kvalitnejšie foto..hadam mi poradite čo sa sučiastku tak dať..neviem ako to lepšie nafotit..je tam teraz väčšia plocha..ono to vytera tak akokeby to mala byť nejaka dioda. Takto napätie som nemeral lebo boli v skrate keranicke kondiky z druhej strany ..a niesom si isty či ked tam nieje ta sučiastky či to mam zapojit aby neodišiel aj ten druhy mosfet..bohužial schema akokeby neexistovala na googlu
Jednoznačne tam pôjde dioda použitá ako ochrana proti prepólovaniu. Treba pomerať multimetrom, či tam ešte nie je nejaký skrat, a ak nie, treba skúsiť nejakú diodu nadimenzovanú na napájací vstup. Ale aj tak by bolo najlepšie keby si uviedol presný typ zariadenia, plus foto druhej strany DPS.
 

Prílohy

E-shop ElektroLab.eu
Top