Onkyo tx-ds838 - porucha zvuku

Emir

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2023
Príspevkov
7
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdravim Vas,
chcem sa opytat, ci mate niekto skusenosti s mojim problemom a to, ze obcas vypadne zvuk, ale iba z prednych 2 repro (ostatne 4 idu vzdy OK) a nasmerovat ma, kde by mohol byt problem. Po vypadnuti zvuku ho musim vypnut a po nejakom case (cca 20min) po zapnuti opat ide. Niekedy sa chyba vyskytne aj 5x za par hodin a niekedy ide aj niekolko dni bez problemov.
Presiel aj kontrolou. Ziadna zjavna chyba ale nebola najdena. Vymenili sa nejake kondiky, kt. by to vraj mohli sposobovat, opravene studene spoje, ale absolutne ziadna zmena. Sprava sa rovnako.
Vymenil som repro kable... bez zmeny. Rovnako sa sprava, ci zapojim pravy, lavy alebo oba predne repro. Je jedno, aky vstup je aktivny. Je jedno, ci je vypnuty vypinacom alebo dialkovym ovladacom a ostane v standby rezime. Nepozorujem ziadne zmeny.
Vdaka za odpoved.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Poprosím nejaké fotografie a detail koncového stupňa. Koľko to má rokov?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ešte ma napadlo - nemáš termokameru? Ak nie - vieš si ju požičať? Je dosť pravdepodobné, že to reaguje krátkodobo na teplotu, respektíve jej nárast a preto odpojí výstup. Ono chyba je v takomto prípade možno banálna, no ťažšie diagnostikovateľná, nakoľko uvádzaš, že sa nejedná o pravidelný jav.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak jak píše @Elektro Lab , problém bude s největší pravděpodobností v chlazení koncového stupně. Až sem dáš detailní fotky tak se budeme lépe orientovat. Možná bude stačit pouze přepastovat integrovaný obvod připevněný na chladiči pokud třeba za ta léta se neuvolnilo i jeho uchycení na chladiči.
 

Emir

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2023
Príspevkov
7
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Kupeny bol v 1997 :) Foto je pred prepastovanim. Vsetko bolo dokladne ocistene a pouzita nova pasta. Co mi radite beriem, len niekedy to vypne za 5-6 min. a to sa este ani nezacne zohrievat a niekedy ide aj 27 hodin vkuse bez vypnutia (odskusane mnou), ide dost hlasno a je fakt teply a nic, ako novy.

Este... predne 2 repro zopina relatko a teda ked prestanu hrat pocut cvaknut relatka - rozpoji ich a nehraju. ostatne 4 idu asi priamo - nesuvisi s relatkami, preto hraju aj po odpojeni prednych.

Sorry, mozno pisem pre Vas jasne veci, ale som uplny laik, neviem co je dolezite :)
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Živicové PCB - skúsil by som sa zamerať na dosku koncového stupňa. Indikátorom tepelného namáhania na týchto doskách sú "zhnednuté" plochy a komponenty na nich. Podotýkam, diagnostika nebude jednoduchá.

Edit : schému a manuál som nahral do nášho katalógu zdrojov.
 

Emir

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2023
Príspevkov
7
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Živicové PCB - skúsil by som sa zamerať na dosku koncového stupňa. Indikátorom tepelného namáhania na týchto doskách sú "zhnednuté" plochy a komponenty na nich...
Doska koncového stupňa ... ktorú fotku mate na mysli? Vďaka.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Emir

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2023
Príspevkov
7
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
E-shop ElektroLab.eu
Top