Automatický osviežovač vzduchu - časovač

ledagdo

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Jan 2023
Príspevkov
4
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Dobrý deň.
Potreboval by som pomoc. Mám automatický osviežovač vzduchu Glade, Johnson & Son SCJ-227. Chcem sa spýtať, akým sposobom obísť časovač. Dá sa nastaviť na 9, 18, 36min a potom OFF. Má manuálne tlačítko (mikrospínač) ale to funguje iba ak je zapnutý časový mód. V móde OFF nefunguje. Takže by som potreboval upraviť plošný spoj tak, aby som obišiel časovanie a fungovalo iba manuálne zapnutie mikrospínačom.
Ďakujem
 

Prílohy

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Najlepsie bude zmerat, ako dlho je zapnuty motor. Potom vyhodit aktualnu elektroniku von. Urobit monostabilny klopny obvod pre spustanie s tlacitkom. Len bude to fungovat 24/7, takze to musi byt low power!
 

ledagdo

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Jan 2023
Príspevkov
4
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
no, takže, pre mna laika teda nalepšie zohnať niekde MKO (nastaviteľné). som myslel, že sa to dá nejako prerušiť cestu na plošnom spoji a naspájkovat klemu.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Problem je, ze netusim, co je ten U1. Ak by to bol obycajny logicky obvod, dalo by sa to nejako rozumne prerobit (tam by zrejme stacilo vypajkovat kondenzator co robi casovanie). Ak je tam procesor, tak nie. Skor mi to pripada ako ta druha moznost. Tie dva kondiky vyzeraju skor ze su to filtracne, nie casovacie!
V kazdom pripade by to bolo dobre pomerat osciloskopom... hocijakym jednoduchym, tam zasa nebudu az tak rychle priebehy.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
A co druhým mikrospínačem,-tranzistorem,.... spínat přívod motorku...
 
Naposledy upravené:

ledagdo

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Jan 2023
Príspevkov
4
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
akože, ten povodny mikrospinač zapnuty natvrdo, časovač tiež zapnuty na hociaku hodnotu, pretože v polohe OFF to je cele vypnute a mikrospinačom prerušiť/spínať prívod... myslím si, že motorček by nespravil celý cyklus, t.j. otáčku doprava a spat do povodnej polohy, a časovy spínač by bol zopnutý.... takže by ten osviežovač vlastne aj tak fungoval... neviem...
 

ledagdo

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Jan 2023
Príspevkov
4
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
spinanim privodu motorceka sa nic nestane... t.j. cele je to zapnute, funguje to tak ako ma (teda tak ako nechcem), a ked prerusim a naspat zopnem len privod motorceka, nepohne sa... aj ked je zopnuty mikrospinac...
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Celé je to haluz se zabývat tím, aby to fungovalo jinak než původně mělo.
Myšlenka byla- do přívodu motorku vřadit 2-hé tlačítko (po ověření funkce nahradit třeba tranzistorem.) Funkci časovače nechat zapnutou. Po stlačení mikrospínače (původního co tam je) a současně 2hého-podržet jestli to provede to co má.
S popisu co jsi dal ani nevím jak se to má chovat, protože ho nemám.
 
Naposledy upravené:
E-shop ElektroLab.eu
Top