Axiomet ax-3005d eeprom

zbojnik

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
9 Mar 2021
Príspevkov
4
Reakčné skóre
4
Bodov
3
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Caute,
nema niekto nahodou AX-3005D (pripadne KORAD KD-3005D) na stole? Moj sa porucal a neviem ci odisiel procak alebo sa len vymazala EEPROM 24C64. Je prazdna a neviem ci tam ma byt SW pre CPU alebo si tam len uklada nejake docasne data.
Potreboval by som vycitat EEPROM, a pripadne ak tam nieco je tak aj poslat :)
XTAL kmita, napajanie je v pohode, ale ziadna komunikacia na SDA, SCL ani RX,TX na JP9. (ked to tak citam tak to vyzera na ten procak :( )
Dik.
 

Prílohy

zbojnik

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
9 Mar 2021
Príspevkov
4
Reakčné skóre
4
Bodov
3
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
oprava AX-3005D = Korad KA3005D
FW je pravdepodobne v MCU a je locknuty na citanie.
Takze zdroj odkladam do policky :(
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Predpokladám, že Google mlčí. Skúsil by som sa pohrabať na Aliku, nájsť predajcu / alebo priamo výrobcu, či by nepomohol.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
V tej pamati budu len dake nastavenia. Urcie tam nebude firmware pre MCU. Na to je prilis mala ale hlavne je to I2C pamat.
Teoreticky tam mozu byt data ktore ak su poskodene program sa zasekne. Ale to sa mi nezda. To by snad zdroj dako indikoval na displeji.

Tieto zdroje sa nerobia vo velkych poctoch, takze tam by som neocakaval az taku vyraznu optimalizaciu vyroby. To ze nejde I2C este nemusi nic znamenat. Vydel som tieto zdroje v roznych variantoch a predpokladam, ze vsade je riadenie rovnake leniny FW. Osobne by som pozeral ci nejake piny daco ine neovladaju pri start-up.

Ale je pravda, ze to moze byt chyba vo flash MCU. Staci jeden bit a uz nesedi crc a soft sa nespusti.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Nebýt toho CPU v tom zdroji, tak s opravou nebude problém. Ve svých konstrukcích i v kupovaných výrobcích spotřební elektroniky se já osobně zásadně vyhýbám těmto vymoženostem a kupuji jen tu elektroniku, která je řešena čistě analogově, samozřejmě stolní PC je výjimka, ale naštěstí jediná.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Nebýt toho CPU v tom zdroji, tak s opravou nebude problém. Ve svých konstrukcích i v kupovaných výrobcích spotřební elektroniky se já osobně zásadně vyhýbám těmto vymoženostem a kupuji jen tu elektroniku, která je řešena čistě analogově, samozřejmě stolní PC je výjimka, ale naštěstí jediná.
Veľa projektov je open source, takým sa netreba vyhýbať. Zdrojové kódy sú k dispozícii a v prípade problémov je možné MCU prepáliť alebo bez obáv vymeniť. Takým je napríklad pájkovačka Ksger. 😁
Na druhej strane jednochipákov je v každej domácnosti stále viac. Také o ktorých ani nevieme. A bude to už len horšie. Ale ak sa zariadenia dostatočne testujú pred nasadením tak to nie je zas také zlé. To je prípad napr. bielej techniky alebo automotive.
Takéto zdroje sa nerobia v miliónoch. Tam to testovanie bude slabšie. Ale napriklad bývalá firma nemala problém poskytnúť binárku aj s programovacím softom. Poslať jeden mail k výrobcovi asi nebude nákladné.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top