Baterie do multimetru uni-t ut171b.

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Chci si koupit nový multimetr, celkem se mi zamlouval UNI-T UT171B, ale zjistil jsem, že bude do budoucna velký problém sehnat na ten model novou baterii, protože žádný e-shop tuto baterii neprodává. Ptal jsem se některých obchodníků, jen jeden byl ochotný odpovědět, ale v nabídce ji taky nemá. Tak jsem nakonec napsal na AliExpress prodejci, který prodává jenom značku UNI-T je to oficial store a ten mi odpověděl, že samotnou baterii mi nemůžou prodat, baterie prostě neprodávají. Tak mi řekněte, k čemu je pak takový multimetr. Když klekne baterka a už nepůjde nabít, tak se majitel multimetru může na něj asi jen dívat. Jedná se o baterii Li-ion 7,4V 1800mAh.
Chci se zeptat někoho, kdo takový multimetr vlastní, jestli se to dá nahradit nějakou jinou baterií, která je dostupná v e-shopech.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
čo toto ?
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
To je sice pěkné, ale jelikož neznám rozměry baterie z multimetru, protože jsem ho zatím nekupoval, tak nevím jestli se nějaká rozměrově do toho vejde. Ono totiž na AliExpress jsou ty baterie určené na RC modely a co když mi to multimetr blokne jako neoriginální baterii. Už jsem se díval i po multimetru UNI-T UT181A u kterého se dá baterie v ČR koupit neoriginál za 499Kč, ale zase ta cena multimetru přes 400 Euro a výše je už dost. Oni sice prodávají i verzi UT181A MIE0171, ten stojí do 300 Euro, ale nevím co znamená to MIE0171, z toho mám obavy, že se bude jednat o nějaký fejkový multimetr, který jen vypadá jako originál protože cenový rozdíl je obrovský, v tom bude jějaký velký.... No fakt nevím jaký mulťák koupit.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
no a sme zase na začiatku . najprv multimeter , potom bateria a nie naopak . mutimeter sa vyberá podľa funkcii , ktoré budete potrebovať . od toho sa odvíja aj cena . všetky multimetre robí čína , tak to budú fejky . na ali je lacnejší už aj osciloscop.
no a tu je kopa odborníkov radiomaterov a vývojárov , tak baterka by pre nich nemala byť problém.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
--oneeeeee-- to jsi mne ale vůbec nepochopil.
Zeptám se tě, ty by sis koupil multimetr na který ti pak nepůjde sehnat baterie až ti po nějakém roce používání odejde? A může to být i dřív, do baterky nevidíš jak dlouho ti bude fungovat. K čemu by mi pak byl takový multimetr, asi na dvě věci že? Takže bude lepší, když si nejdřív pořádně přečteš co jsem psal na začátku tohoto vlákna a pak můžeš rozdávat rozumy. Já vím podle čeho se multimetry vybírají, v tom mě nemusíš poučovat.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
prepáč , že som vôbec písal . mám multimeter na dve tužkové baterky . to mi postačí . kto si čo chce kúpiť je jeho vec .
 

Prílohy

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Já mám multimetr z poválečných let typu DU10 s veškerým příslušenstvím (BATERIE 1,5V z vykuchaného článku 3V) a nevyměnil bych ho za nic, umí měřit téměř všechno, na ostatní veličiny mám MIC 4070D, osciloskop BM566, čítač BM520, Tester tranzistorů a diod Tesla BM 529 a BM 372, logickou sondu BK 121 a zatím jsem na trhu nenašel rovnocennou náhradu za tyto měřáky a testery a žádný jiný měřák jsem ještě nikdy nepotřeboval a vždy jsem si vystačil s touto sestavou ať jsem opravoval anebo diagnostikoval cokoliv.
 
Naposledy upravené:

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ano,
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
může tam dát 6x AAA.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ja som si kupil UNI-T 622E a tam je tiez Li-Ion clanok. Verim tomu, ze ho budem vediet kupit alebo ho dako nahradim. Ale ono to je tak, ze kvalitne Li-ion clanky vydrzia velmi vela, ked sa clovek o ne dobre stara. Rozhodne nemaju radi vybity stav. Ja som mal volakedy davno PDA a tam ten clanok vydrzal neuveritelne vela. Aby som nepisal blbost, tak to bolo urcite viac ako 5 rokov.
Ale ano, meraky sme zvyknuty pouzivat dekady. Moja PU500 z 1990 stale fici, ale uz nemam dovod ho pouzivat. 9V bateriu ale kupim asi lahsie ako daky specialny clanok. Tento 171 ma bateriu 103450. Podla toho cisla ju urcite zozenies. Aj keby tam nesli dat AAA clanky. Ved si daky elektrikar, nahradit bateriu zvladnes. Neocakavaj na nej ziaden specialny battery chip. Ochrana pred totalnym vybitim a max teplotne cidlo. Cena je maximalne dolezity parameter.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
61
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Tak to je fajn, že by se tam daly dopasovat AAA baterie, děkuji za tip pánové.
Já ještě doma používám UNI-T UT139C a jsem s ním docela spokojený, jenomže je dobré občas mít k dispozici i druhý měřák, ten jsem doposud používal od ANENG AN8008, ale to byl opravdu šunt, měření nepřesné, občas si to dělá u měření odporu co chce, tak proto bych raději chtěl koupit zase něco trochu lepšího od UNI-T, protože s tou značkou jsem neměl nikdy problém a i cenově je to solidní. Vím, že někteří řeknou, že jedině Fluke, ale tam už jsou dosti vysoké ceny a abych dával za Flukáče nějakých 20 000Kč to se mi nevyplatí.
Ještě jednou díky všem za ochotu.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Takú poznámku k tomu Fluku. Sú určité indície, že Fluk nie je čo býval. Zdá sa mi, že to je cena za optimalizáciu ich najlacnejších produktov. Mašiny nad 1000eur sú asi ok. Ale tie "low cost" sú predražené na to čo naozaj ponúknu.
Aaaaale jedna dôležitá informácia: Fluke celé roky ku merákom dodával šnúry Multicontakt (terajší Stäubli). Sú to drahé šnúry ale tam sa investovať oplatí. Test and Measurement sekcia obsahuje kopec zaujímavostí. A špeciálne dávam do pozornosti "Test probe SSP4-S/F".
 
  • Súhlasím
Reakcie - hodnotenie obsahu: Zzdenda

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Este k tej baterii - moju citacku som kupil v auguste 2012 a bateria je stale ok.
 

Reeb

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Máj 2022
Príspevkov
7
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Add Fluke, daji se na bazosi, aukru, sbazaru vychytat dobre kupy..Fluke 187, 189, za 5tis. 87V, 287 tam byla za 7tis. I 177/179 se da. Mnohdy i ve stavu "jako novy" . A kdyz se pred koupi vyzkousi.. Sam tak mam dva Flukozse. A jsou to multimetry na cely zivot .
Merici snury : od Brymena superohebne za 300 ,vede tme. Neni co resit.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Zzdenda

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
199
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Mám Fluke 87 V a ten je top ,ale strašne drahý . Následne Agilent U1252B , ktorý má hromadu funkcii , ale nie je taký dobrý ako Flukáč a potom zopár metexov a ELMA (Brymen) BM805 čo som kúpil na bazoši za 30€ ten je hodne odolný a na základné merania bohate postačuje ( škoda , že nemá True RMS) a mal by mi ešte prísť Brymen BM789 , tak potom poreferujem ako sa sním pracuje ...
 

Reeb

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Máj 2022
Príspevkov
7
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Kupovat noveho Fluke (odolny prumyslovy multimetr) na hobby domaci hrajkani je nesmysl..z druhe ruky za 1/3 ceny uz to smysl dava.
 
  • Súhlasím
Reakcie - hodnotenie obsahu: Zzdenda

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
199
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Flukyho som dostal a Agilent U1252B ma stál 110€ ;) :cool: a ako referenčný mám HP 34401A

EDIT: aktuálne niekto predáva
 
Naposledy upravené:

Števo

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Okt 2020
Príspevkov
1
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Chci si koupit nový multimetr, celkem se mi zamlouval UNI-T UT171B, ale zjistil jsem, že bude do budoucna velký problém sehnat na ten model novou baterii, protože žádný e-shop tuto baterii neprodává. Ptal jsem se některých obchodníků, jen jeden byl ochotný odpovědět, ale v nabídce ji taky nemá. Tak jsem nakonec napsal na AliExpress prodejci, který prodává jenom značku UNI-T je to oficial store a ten mi odpověděl, že samotnou baterii mi nemůžou prodat, baterie prostě neprodávají. Tak mi řekněte, k čemu je pak takový multimetr. Když klekne baterka a už nepůjde nabít, tak se majitel multimetru může na něj asi jen dívat. Jedná se o baterii Li-ion 7,4V 1800mAh.
Chci se zeptat někoho, kdo takový multimetr vlastní, jestli se to dá nahradit nějakou jinou baterií, která je dostupná v e-shopech.
Firma Tipa má baterii do to ho UNI T UT171B.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Zzdenda

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Flukyho som dostal a Agilent U1252B ma stál 110€ ;) :cool: a ako referenčný mám HP 34401A

EDIT: aktuálne niekto predáva
34401 je fajný merák, ale trochu pomalý. AC rozsahy pre prúd sú slabšie. 34410 má už inú metódu merania. Ten je mňam.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: SMITH

Reeb

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Máj 2022
Príspevkov
7
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Vyber meraku je velky a nekdy se daji vychytat/ukecat paradni kupy :)
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
199
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tak BRYMEN BM789 je na stole a som z neho nadšený .
Objednával som ho do práce na meranie regulovaných pohonov , tak preto má TRUE RMS že vraj do 100kHz , LOW PASS filter ( u BRYMENU VFD funkcia ) , LoZ anulovanie indukovaného napätia vo vodičoch . Ako bonus meranie % z rozsahu 4-20mA ,MIN-MAX hodnotu a PEAK až 0.35ms a zujímava funkcia AUTO HOLD , kedy zostane zobrazena posledná nameraná hodnota .
Samozrejme , ako prvé bola skúška bzučiaku , ktorý je dosť hlasný a okamžitý , ako bonus bliká podsvietenie displeja .
Ostatné štandardne veci nebudem popisovať .
Čo sa mi veľmi páči tak je vlastnosť , že akú funkciu si navolíte u viacfunkčných polohách ( napr mVDC,mVAC,dBm,Hz) tak po vypnutí si danú funkciu zapamätá a pri opätovnom zapnutí už ju nemusíte prepínať (čo ma obrovsky irituje na FLUKE 87 V kde po prepnutí na meranie A je vždy navolené AC A ... )

Jediná škoda , že nemá druhý displej ...

Vlastnosťami je to výrazný konkurent k FLUKE 87 V ( ktorý je o 2/3 drahší )
 
ElektroLab.eu
Top