Blaupunkt PS05.2DB nejde

olu

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
31
Bodov
18
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ahoj.
Priniesli mi toto ze nejde.Po rozobrati su tam dva plosaky, jeden je zdroj (ten je ok) a druhy sluzil na nabijanie baterie a ostatne.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

druhy plosak:
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky


privod ide na diodu a zhorety odpor:
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

detail odporu:
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky


Moja otazka: viete mi poradit aky odpor tam dat?
A tiez by ma zaujimalo na co sluzi. Myslim ze ako ochrana. Odisla tam bateria, tak sa zvysil prud a on zhorel. Bateria tam bola klasicka ako v UPS.
Alebo tam moze byt este nieco zle?
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ahoj, servisní manuál nejspíš nebude dostupný . -dej fotku i z druhé strany DPS ,nevíme kde je vřazený odpor a k čemu slouží ( pojistný odpor? ) -podle foto to je drátový odpor a zdá se že by se dalo ještě něco naměřit. (0,1- 1 ohm? ) odhad.. -jestli tam bude ještě něco vadné zjistíš měřením, třeba na místech pro připojení baterie.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Propoj přerušený odpor a změř. Podle fotky se mi zdá že to tak je.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: olu

Vašek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
59
Reakčné skóre
56
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ta přerušená místa tak jednoduše nepropojí (většinou to nejde pájet). Doporučuji změřit odpor v místě, kde je několik nepřerušených závitů, Pak následně fyzicky spočítat celkový počet původně namotaných závitů odporového drátu, a celkově spočítat z těchto veličin původní odpor už by nemělo být těžké.
Jako problematické vidím změření hodnoty několika závitů klasickým multimetrem :-(
Ten většinou ukazuje i na nejmenším rozsahu při spojení měřicích hrotů do zkratu hodnotu několik desetin ohmu. Tuto hodnotu je potřeba odečíst, při měření těch několika závitů, od změřené hodnoty. Při této měřicí operaci nedoporučuji jakkoliv manipulovat s přepínačem rozsahů, protože by se do výsledku zanesla další přídavná chyba přechodového odporu kontaktů.

Vašek
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: olu

olu

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
31
Bodov
18
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Vdaka za reakcie. Uz som sa k tomu konecne dostal, tak dalsie info:
Foto zhora:
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

foto zdola:
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Odpor je uz vyletovany.
Detail odporu:
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky


Skusil som rozmotat odpor ale bol preruseny na viacerych miestach.Drotik sa uplne rozpadal. Tak som odmeral kus a skusil vypocitat (odratal som odpor kablov, vdaka za upozornenie). Vyslo mi medzi 2 az 2,4, takze by to mohol byt 2,2 ohma. Vykon neviem odhadnut, 5W alebo 10W?

Na privode bolo 16 voltov a prud do 1 A, ale prud bude asi kolisat podla vykonu.

Vsetko skusam bez baterie, ta je v cudu tak aby to nerobilo komplikacie.
Nasiel som 10 ohmovy tak som ho tam skusil dat ale velmi sa hrial.
Stale rozmyslam aku tam ma funkciu a ci odisiel kvoli tej vadnej baterie. Bez baterie a prepojeni odpora to v podstate funguje.
L.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ahoj, moc bych to netrápil bez baterky. Jestli to není tak, že odpor jde na baterku a teče přes něj nabíjecí proud. V tom případě by se extrémně nezahříval. Bez baterky teče proud celého zařízení. A fungovat to může tak, že to v podstatě jede z baterek které se dobíjí. 5Watový odpor by měl stačit. Já jenom hádám podle fotek, mít to na stole je něco jiného. Tak co jsem napsal ber z rezervou.:)
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: olu

olu

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
31
Bodov
18
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tak som si aj myslel, aspon si mi to potvrdil. Skusim zohnat baterku a potom zistit ako sa to bude chovat.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Tak tak, není kam spěchat.;)
 

olu

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
31
Bodov
18
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Takze pokracovanie:

Bol som u kamosa co sa vratil z vyletu, ku ktoremu chodim na rady (a ucim sa od neho :D).
Vytiahol podobnu bateriu, na zdroji sme nastavili U (16,2 V), pripojili cez reostat (ma prekvapil ked ho vytiahol) a nastavili nabijaci prud baterie (cca 0,8 A) a potom sme zmerali odpor. Vyslo nam zhruba 3,3 ohma. Tak sme skusili nastavit 2,2 ohma a prud bol asi 1,3A. Tak som kupil 5W odpor 2,2 ohma, pockam na novu baterku a uvidim co to bude robit.
Najviac sa mi pacilo, ze predtym som rozmyslal co a ako, a ked som ho videl robit, tak sa mi vracali spomienky zo skoly. A hned ta ziarovcicka v hlave: No jasne, preco ma to nenapadlo...
 

olu

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
31
Bodov
18
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Aby som to nejak uzatvoril...
Po naletovani odpora a pripojeni novej baterie vsetko funguje v pohode.
Dakujem vsetkym za pomoc a rady. Zase som sa nieco naucil na stare kolena.
 
E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Nové príspevky

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top