Čínska kópia high-end zosilňovača nhb-108

HRDSTL

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
10 Jan 2022
Príspevkov
9
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ahojte,
nedávno som sa inšpiroval high-endovým dual mono zosikom Dartzeel NHB-108 ( ), ktorý sa predáva za nehoráznych 53.300€

... je až neskutočné čo všetko dokážu čínania okopírovať?!

Plánujem objednať z aliexpresu iba , a osadiť ju sučiastkami z farnellu, no sú dostupné aj , keby niekto chcel :)
Zosik je osadený tranzistormi, ktore sa ešte vyrábajú (budiče MJE15032/15033 a vykonové 1par MJL1302/MJL3281)

1, Má niekto skúsenosti, či už niečo postavil objednané diy z číny? Odporučili by ste stavbu?

V prvom modeli originálneho NHB-108 sú použité filtrácie 4x 22.000uF na kanál
... v našich končinách sú dostupné:
  • KEMET 22.000uF/ 63V, 18.000 hodin, 85°C - 23,16€/ks
  • BC COMPONENTS 22.000uF/ 63V, 10.000 hodin, 85°C - 37,29€/ks
2, Máte niekto skúseností s elektrolytmi KEMET (ako sú kvalitné), či radšej zvoliť od BC COMPONENTS?

Plánujem to všetko osadiť do 3U krabice z , na dá sa zohnať aj kópia originálnej krabice , za trojnásobnu cenu krabice z modushopu - to nedám :(
Pomalý nábeh zdroja - hotový modul, budem objednávat tu na eshope od .

Ochrany repro ešte nemám vybraté... asi od Customworks :)
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Wili

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Feb 2022
Príspevkov
3
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Kemet su super, casto made in EU :)

inak u osadenych modulov z ciny je to trochu loteria, casto mozu (s vysokou pravdepodobnostou aj su) osadene fake vykonove prvky. Kdezto samotne neosadene DPS su casto uplne v pohode
 

Vašek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
59
Reakčné skóre
56
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Modushop má zastoupení i v Čechách
tak si zkontroluj, odkud by ta krabice vyšla cenově lépe i se započítaným poštovným.

Vašek
 

vlado5

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Júl 2020
Príspevkov
3
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ak môžem podľa vlastných skúseností poradiť s ochranou repro, doporučujem kúpiť s obvodom uPC1237. Ten má aj vstup AC-OFF detector, ktorý po vypnutí zosilňovača a detekciou chýbajúceho striedavého napätia na sekundáre trafa následne vypne repro. Ja som kúpil s tranzistormi a potom som musel upravovať zapojenie, lebo po vypnutí boli repro ešte zopnuté a prechodový jav pri vybíjaní filtračných elytov spôsobil prasknutie v repro.
 

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Mas prosim link na tuto dosku prosim? Dik
 

vlado5

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Júl 2020
Príspevkov
3
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Pokiaľ to bol dotaz na tú ochranu, stačí zadať na alíku "speaker protection module" a vyhľadať ochranu s uPC1237, napr. . Niektoré tieto moduly nemajú vyvedený vývod č.4-ten by tam bolo potom treba dobastliť podľa dataseetu = dioda, odpor, elyt.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Tých modulov je kade tade plno, 2 x sa mi stalo, že vôbec nefungovali, ale je to riešenie, pokiaľ si ich človek pred "nasadení" skontroluje, čo znamená poriadne pozrieť dosku (sem tam nezaspájkované vývody, alebo skraty).
 

HRDSTL

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
10 Jan 2022
Príspevkov
9
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Modushop má zastoupení i v Čechách
tak si zkontroluj, odkud by ta krabice vyšla cenově lépe i se započítaným poštovným.

Vašek
Modushop.cz je predražený, od vyrobcu to vyjde lacnejšie...
 

HRDSTL

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
10 Jan 2022
Príspevkov
9
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tých modulov je kade tade plno, 2 x sa mi stalo, že vôbec nefungovali, ale je to riešenie, pokiaľ si ich človek pred "nasadení" skontroluje, čo znamená poriadne pozrieť dosku (sem tam nezaspájkované vývody, alebo skraty).
Nakoniec som sa rozhodol postaviť dual mono s LM3886 z , vykonovo mi to stači aj kvalita bude slušná...
 

Vašek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
59
Reakčné skóre
56
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Modushop.cz je predražený, od vyrobcu to vyjde lacnejšie...
Tak to je dobrá zpráva ;-) Beru to za slovo!
Zrovna potřebuji objednat dvě krabice tohoto provedení 1 x 2U, a 1 x 3U. Tak kde je lze koupit levněji s dodávkou až domů bez jakýchkoliv problémů s celníky ??? A jednoduchou reklamací kdyby jim náhodou něco bylo, nebo v balení něco scházelo.
Nebo spíše kdo mi to zařídí, neb nevládnu dobře anglicky.

Děkuji mockrát za odpověď s odkazem. Třetinu rozdílu ceny oproti ceně v čechách věnuji v případě úspěšné koupě na provoz fóra. To myslím vážně.

Vašek
 

HRDSTL

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
10 Jan 2022
Príspevkov
9
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak to je dobrá zpráva ;-) Beru to za slovo!
Zrovna potřebuji objednat dvě krabice tohoto provedení 1 x 2U, a 1 x 3U. Tak kde je lze koupit levněji s dodávkou až domů bez jakýchkoliv problémů s celníky ??? A jednoduchou reklamací kdyby jim náhodou něco bylo, nebo v balení něco scházelo.
Nebo spíše kdo mi to zařídí, neb nevládnu dobře anglicky.

Děkuji mockrát za odpověď s odkazem. Třetinu rozdílu ceny oproti ceně v čechách věnuji v případě úspěšné koupě na provoz fóra. To myslím vážně.

Vašek
Keby sa ozveš skôr, ... dnes som robil objednávku :mad:
 

Prílohy

Vašek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
59
Reakčné skóre
56
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
A to byla objednávka jakých krabic? Typ? Nechce se mi věřit, že by tam byl takový rozdíl.

Děkuji za info,
Vašek
 

HRDSTL

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
10 Jan 2022
Príspevkov
9
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ešte pridam porovnanie z modushop.cz

5878 + 250 za kuriera -- 6128kc
 

Prílohy

Vašek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
59
Reakčné skóre
56
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tak to je hezké!
Co je to ten kurýr? Doprava nějakou spediční službou, nebo to domů doveze přímo kurýr?

Pokud to funguje spolehlivě a je to vyzkoušené, tak bych měl zájem.
Jedná se mi o typ krabice uvedené v prvním příspěvku.

Vašek
 

Vašek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
59
Reakčné skóre
56
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tak jsem to trochu spočítal, a ta úspora pro mne není až tak velká, protože za těch 222euro je jedna krabice a do ní montážní modul. Myslel jsem si nejdříve, že to jsou dvě krabice, to už by bylo cenově hodně zajímavé, ale takto už to zajímavé není :-(
Vzhledem k mé jazykové negramotnosti to zřejmě objednám u nás v čechách u odkazu, co jsem dal nahoře. Objednávat to bůh ví kde, a pak trnout v obavách a čekat na dodání mi za to nestojí.
Přesto děkuji za ochotu se podělit o možnost objednání jinde.

Vašek
 
ElektroLab.eu
Top