Co je to za součástka?

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Nevíte někdo co je to za součástka? Je na tom napsáno 2K2, měřil jsem to multimetrem, je to propustné z obou stran, takže dioda to nebude, pak jsem to změřil testerem a ten mi vyhodnotil, že se jedná o rezistor o naměřené hodnotě 0,12 Ohm, tak nevím jestli vůbec existuje nějaký odpor, který má tak nízkou hodnotu - jen 0,12 Ohm. Mám více takových součástek a u všech je hodnota stejná. Je to s nějakým chlazením, viz. obrázek, tak nevím oč se jedná, proto se ptám vás zkušených odborníků, protože s tím jsem se ještě nesetkal.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Priechodkový kondenzátor (predpokladám), montuje sa do otvoru a následne sa "obcínuje".

Napríklad tu :
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Děkuji za odpověď. Takže to mám chápat tak, že to má ve skutečnosti 3 vývody? Ten střed co se obcínuje je taky vývod?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
nie, tá objímka (golier) je na jej uchytenie do otvoru - kondenzátor je priechodzí (radiálny)
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Aha chápu to. Teď ještě zjistit jakou má ten kondenzátor hodnotu když mi to na testeru součástek ukazuje jako odpor a když to měřím multimetrem (samozřejmě nastaveným na měření kondenzátorů), tak zobrazí nekonečno - OL. Vím, že kondíky 15nF a nižší hodnoty není tester schopný zjistit, to mám odzkoušeno, tester funguje až od 20nF a výše.
Já si totiž chci udělat pořádek v součástkách a právě na tyto neznámé jsem narazil a díky tobě už aspoň vím, že se jedná o kondenzátory, ale nevím jak si jich popsat. Dá se to nějak zjistit když je na tom kondíku napsáno 2k2 o jakou hodnotu se jedná?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
2k2 - 2n2, 2.2nF
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Zzdenda

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Děkuji.
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ale keď to meral multimetrom ( tj jednosmerným napätím ) tak mu to nemohlo ukázať vodivosť . Potom to nie je kondenzátor ...
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Měřil jsem to znovu multimetrem a naměřilo to 0,6 Ohm z obou stran stejná hodnota. Testerem mi to naměřilo těch 0,12 Ohm jak jsem psal výše. Použil jsem na to LCR-T4 ESR tester, určitě znáte, je to ten oblíbený velmi dobře známy čínský tester.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Hmm , tak potom nevieme čo to je :-/ . Ostáva už len poprosiť niekoho aby to zmeral na RLC metri .
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Je to priechodkový kondenzátor. Samozrejme je jeden jeho pól ten golier, ktorý sa spájkuje na krabičku. tie drôtové vývody by mali mať vzájomný DC odpor blízky nule.

Preto nameriaš multimetrom medzi drôtovými prívodmi vzájomne tých 0,6 ohm. Ak máš niečo na meranie kapacít, meraj medzi ľubovoľným drôtovým prívodom a tým golierom na spájkovanie. kapacita, býva ako už bolo spomínané rádovo jednotky nF.

Takéto kondenzátory sa používajú najčastejšie na prívod napájacieho napätia pre VF zariadenie
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
59
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
--josek-- děkuji, je to přesně tak jak píšeš, teď jsem to měřil a ten golier je opravdu jeden jeho pól. Když jsem připojil jeden kábel na golier a druhý na kterýkoliv z vývodů, tak mi multimetr ukázal 2,5nF. Takže jsme se nakonec dopátrali, co je to za součástka. Děkuji moc ´´josek´´ a i všem ostatním, co se snažili mi poradit.
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
145
Reakčné skóre
197
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Hmm , nezaoberám sa VF technikou , tak je mi takéto prevedenie cudzie :cool:
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
243
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Takže jsme se nakonec dopátrali, co je to za součástka. Děkuji moc ´´josek´´ a i všem ostatním, co se snažili mi poradit.
Ono hned první odpověď na Tvůj příspěvek od Marka alias Elektro Lab byla správná, správně určil že je to průchodkový kondenzátor a jak se montuje na zařízení jenom každého zmátly ty dva drátové vývody a nikdo si neuvědomil že ten "druhý" správný má být právě ta objímka (golier) která je spojena s kostrou (zemí).
Je mi jasné že nikdo nemůžeme vědět všechno a vždy se najdou věci které nám jsou záhadou a tak se učíme celý život a jak se říká "Více hlav, více rozumu". ;)
 
E-shop ElektroLab.eu
Top