Detekcia infrazvuku

jozefrv27

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Feb 2021
Príspevkov
1
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ahojte, hľadám elektrikára, ktorý by bol ochotný v mene vedy :) poslať nejakú schému pásmovej priepuste / frekvenčného filtra v rozsahu od 1Hz až po alebo nad rozsah počuteľného zvuku.

Taktiež nejakého zosilňovača v tom istom frekvenčnom rozsahu.

Dielničku na výrobu dosky plošného spoja mám, takže by som potreboval len nejaké typy, rady a skúsenosti, kedže som akosi nikde nevedel nájsť schému nizkofrekvenčného zosilňovača a filtra/pasmovej priepuste.

Myslíte, že je potrebné kupovať tie drahé infrazvukové mikrofóny?
alebo by sa dalo urobiť meranie infrazvuku aj s nejakým lacnejším tlakovým snímačom?

Osciloskop mi už cestuje z číny.

Riesi sa to aj na tomto fore
Pre viac info ohladne potreby tejto elektro schemy sa v pripade zaujmu da trosku viac docitat tu

Vizia je taka, ze sa pocas generovania infrazvuku sa vyladi/naladi pasmovapriepust, zosilni sa a na osciloskope bude viditelne dokazatelna.

Ďakujem veľmi pekne za akékoľvek informácie
 

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
268
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Dobre..ma teda ako čo teraz? Infrazvuk ? Čo chcetemerat? Chcete merať elektricky ten priebeh infrazvuku alebo akustický tlak? Predpokladám že akustický tlak. Musíte si uvedomiť že tie meracie mikrofóny sú úplne ploché v ich rozsahu. Sú dokonalé a jednoduché na používanie. Obyčajne asi neexistuje žiaden iný spôsob ako nasnímať infrazvuk.

Tie komerčné mikrofóny používajú malé membránové kapsuly s predpätím 90-160VDC. Sú to špeciálne meracie kapsule. S trochou šťastia ich viete na Ebay nájsť. Ja som zložil jeden mikrofón s 37mm kapsulou ale to nemá šancu pod 15Hz. Tá kapsula na také veci vôbec nieje stavaná. Zas na jednej strane...mal by som nápad ako by sa niečo dalo zostrojiť ale nieje to zrovna naj bezpečnejšia vec na svete. A žiadalo by si to elektronky. Ale oproti komerčnému riešeniu to asi nebude nič moc


Načo takúto hovadinku ale :D reálne na všetko pod 10-5Hz môžeme zabudnúť. Podstata je aby zosilňovač bol stabilný a nerozkmital sa v tích rozsahom
 
E-shop ElektroLab.eu
Top