E-shop lcsc.com

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Mate niekto skusenosti s objednavanim z lcsc.com?
Je to cinsky e-shop, na inom fore som cital, ze taka kvalitnejsia Cina. Teda jasne, ze k nakupu treba pripocitat opletacky s postou + DPH + vypalne. Asi to vyjde aj tak lacnejsie, nez kupovat z EU.
Ale ako su na tom suciastky, su to fejky, ci OK? Viem, ze su to rovnaki ludia co stoja aj za EasyEDA a JLCPCB, tak snad by to mohlo byt seriozne.
V blizkej buducnosti budem robit nejake nakupy suciastok, teda cipy by som odtial neriskoval brat, len take zakladne veci ako univerzalne tranzistory (BC547 a 557), diody 1N4148, rezistory, a take drobnosti, na ktorych sa snad neda nic pokazit.
Ake su vase skusenosti?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
V blizkej buducnosti budem robit nejake nakupy suciastok, teda cipy by som odtial neriskoval brat, len take zakladne veci ako univerzalne tranzistory (BC547 a 557), diody 1N4148, rezistory, a take drobnosti, na ktorych sa snad neda nic pokazit.
Ahoj, nemusíš sa báť ani pri nákupe "drahších" komponentov. V bývalom zamestnaní sme od nich brávali veci - a nebolo ich málo (napr. 1 várka mosfety cca 400000 kusov) a nikdy nebol problém.
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Ja síce nie, ale kamarát odtiaľ berie vo veľkých množstvách súčiastky... rezistory, kondenzátory, polovodiče, procaky... doslova veľké zásoby a všetko v pohode.
 

Zzdenda

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Nov 2020
Príspevkov
62
Reakčné skóre
60
Bodov
23
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Díval jsem se, že mají dokonce Rubycon elektrolyty značkové.
Jak to vypadá s DPH na tomto e-shopu, mají to udělané jak na AliExpress že je platba už z DPH nebo se to bude muset proclívat v Česku?
 
  • Súhlasím
Reakcie - hodnotenie obsahu: Mek

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Co viem, tak Ceska posta (a coskoro uz aj Slovenska) maju dohody s aliexpressom. Ale lcsc nie je aliexpress. Ovsem ak ma niekto vyvedie z omylu, budem len rad :)
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Sám jsem zvědavý jak se to bude praktikovat. Sice mi doposud chodily zásilky bez toho ač bych něco musel dopláce akorát nedávno synovi přišly knoflíkoví baterie a musel pro ně na poštu a doplatit 2,75€ tak se mu dost prodražily.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Ja som vcera objednaval z mouser.com a tam mi pisali, ze vsetko vybavia. Tak uz sa tesim. To je vec toho shopu, ako to ma a ci je ochotny to pre zakaznika urobit.
 

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Vdaka za vsetky odpovede,
dnes som si tam skusil naklikat nejake komponenty. Prekvapilo ma, ze maju aj znackove kondiky ako Rubycon, ktore v nasich e-shopoch uz dlho chybaju.
Avsak skoro ma vykotilo, kolko chcu za postovne.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky


V ponuke su iba predrazeni dopravcovia a-la FedEx, DHL, TNT, s rychlymi dobami dorucenia. Ale ja to nepotrebujem tak rychlo, nech to kludne ide aj mesiac, ale nech to nestoji tolko. Asi je to tym, ze ta zasielka bude mat skoro 3 kg. A ked k tomu pripocitam DPh a CLO (kedze to bude nad 150 eur), tak na tychto dodatocnych veciach zaplatim tolko, ako za samotne suciastky. To sa mi nepaci.
Neexistuje trik, ako sa dostat k lacnejsiemu postovnemu, napriklad rozdelenim na viacero zasielok? Nema niekto s tym skusenosti? Inac asi budem musiet urobit nejake kompromisy a uspokojit sa so suboptimalnymi nahradami z TME, ktore ma v tychto casoch suciastkovej krizy ponuku velmi obmedzenu...
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ahoj, skúsil si ich kontaktovať?
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Farnell aj Mouser ponuka postovne zadarmo, ak prekrocis 50eur. Oni taketo nemaju aj ked s vacsou sumou? Ci Ti nechyba 5 eur na dodanie zadarmo :) Farnel ma ale aj normalne dodanie 7eur, takze tam je to celkom v pohode.

Aaaale, problem jasne ze je v tej vahe. Skus to rozdelit na dve-tri zasielky. S malymi balikmi su tam 3 sluzby do 10eur. Navysse to bude pod 150eur. :)
 
Naposledy upravené:
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: Mek

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Na ich stranke lcsc nepise sumy za postovne, iba nieco v zmysle ze "nahadz si do kosika co chces, sumu za postovne ti zobrazime az potom". Tak som to spravil a ostal som prekvapkany :)
Skusim este pozriet ten mouser, ci by ma nevysiel lacnejsie.
Dik.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top