Falcovaná střecha

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Letos bylo moc práce, dělal jsem novou střechu, původně jsem měl na bednění lepenku a každým rokem jsem opravoval díry. Máme sklon jen 7 stupňů a jediná spolehlivá volba je drážkovaná krytina. Rozhodl jsem se tedy pro měď, celkem na to padlo 850 kilogramů mědi, 50 kg nerezových konkávních hřebíků a 20 kg vrutů na příponky svitků. Fotografie z postupu prací přikládám. Vše jsem si dělal sám s pomocí syna. Na tu střechu jsem se připravoval 2 roky, technologii, princip a detaily jsem se učil z Ruských videí, Rusové jsou na falcování machři, ti nemají v tomto oboru konkurenci. Skládání kapes bez prostřihu jsem trénoval na papíře.
Původní střešní plášť jsem přetěsnil a ponechal. Na něj jsem nad původní trámy zakotvil (přišrouboval k původním trámům) fošny a na fošny jsem natloukl prkenné bednění. Tím vznikla větraná mezera, vstup vzduchu je u žlabu a výdechy jsem udělal přes atiku. Na vše jsem použil nerezové hřebíky a vruty.
 

Prílohy

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Jenom taková malá poznámka, nebojíš se že za nějakou dobu budeš dělat novou střechu (krytinu)?
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Jenom taková malá poznámka, nebojíš se že za nějakou dobu budeš dělat novou střechu (krytinu)?
Asi to je myšlené že až mi to ukradnou cikáni, tak budu dělat novou? To se nebojím. Vše je zabezpečené. Svod je napojený na vodič, když ho začnou krást od spodu, tak se přeruší obvod a sepne se relé alarmu, potom vyběhnu s vrtačkou a je konec. Jinak žlab je 10 metrů od země. Vodič alarmu na indikaci přerušení je veden izolovaným vodičem na konec žlabu na střeše a na konec svodu pod terénem, vše je spojeno vodivě nýtováním a pájením (žlaby, svody), v zemi do garáže kde mám zabezpečení mi vede jeden pól ze svodu-roury a z konce žlabu na střeše ve zdi druhý pól. Nic jsem neponechal náhodě. Aby tedy urvaly rouru anebo žlab, odstraní tím díl a tím přeruší obvod a sepne se relé alarmu a to vyvolá poplach, následky budou nemilé.
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
168
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Rusové jsou na falcování machři, ti nemají v tomto oboru konkurenci
Imho cikáni z Huedinu sú dôstojnou konkurenciou. Čo tí dokážu z pozinku... Treba vidieť na vlastné o_O kým im tie nezbúrajú.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top