Fnirsi fnb58

|

Maiko Zvolen

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Máj 2024
Príspevkov
3
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Pre: @Jiří Bekr
Čaute. Je tu niekto (okrem Jirku B.) kto má FNB58?
Nieje mi celkom jasné ako ho zapojiť keď chcem sledovať priebeh nabíjania mobilu (napr. S24U) cez USB-C.
Mám UNI-T UT658DUAL. Z neho trčí kábel USB-C, ktorý zapichnem do nabíjačky, svoj kábel zapojím do zdierky v UNI-T a druhý koniec do mobilu a meriam...
Z Fnirsi však trčí len konektor USB (A), USB-C nie 🤔
Myslím si správne že musím použiť 2 ks kábel USB"C" - USB"C"

P.S. Jirko, suprovo urobený článok aj video 👍
 

Jiří Bekr

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Aug 2022
Príspevkov
2
Reakčné skóre
9
Bodov
3
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Pre: @Jiří Bekr
Čaute. Je tu niekto (okrem Jirku B.) kto má FNB58?
Nieje mi celkom jasné ako ho zapojiť keď chcem sledovať priebeh nabíjania mobilu (napr. S24U) cez USB-C.
Mám UNI-T UT658DUAL. Z neho trčí kábel USB-C, ktorý zapichnem do nabíjačky, svoj kábel zapojím do zdierky v UNI-T a druhý koniec do mobilu a meriam...
Z Fnirsi však trčí len konektor USB (A), USB-C nie 🤔
Myslím si správne že musím použiť 2 ks kábel USB"C" - USB"C"

P.S. Jirko, suprovo urobený článok aj video 👍
Zdravím,
U labelů C na C je problém hlavně s orientací (CC1 nebo CC2 piny slouží k detekci orientace). Z principu tedy bude nejlepší použít na Cčkové měření tester už s C konektorem, protože se nám nemůže stát, že přívodní kabel bude tak a vývodní obráceně.
S Fnirsim to ale jde samozřejmě taky, jen se občas musí otočit jeden z kabelů. Otočit myslím otočit konektor na jednom konci o 180°, tedy tak jak to u USB-C jde, ale u starších ne.
Takto se dá pak vysledovat Cčková PD komunikace.
Bohužel dost zařízení jí ale nabourává svým triggeringem, a tak je lepší ve Fnirsim vypnout PD comm.

Jiří Bekr
 

Maiko Zvolen

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Máj 2024
Príspevkov
3
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdravím,
U labelů C na C je problém hlavně s orientací (CC1 nebo CC2 piny slouží k detekci orientace). Z principu tedy bude nejlepší použít na Cčkové měření tester už s C konektorem, protože se nám nemůže stát, že přívodní kabel bude tak a vývodní obráceně.
S Fnirsim to ale jde samozřejmě taky, jen se občas musí otočit jeden z kabelů. Otočit myslím otočit konektor na jednom konci o 180°, tedy tak jak to u USB-C jde, ale u starších ne.
Takto se dá pak vysledovat Cčková PD komunikace.
Bohužel dost zařízení jí ale nabourává svým triggeringem, a tak je lepší ve Fnirsim vypnout PD comm.

Jiří Bekr
Ďakujem za odpoveď, presne na ten chýbajúci C-kábel (konektor) sa pýtam.
Otočeniu konektora rozumiem, zvážim obstaranie 58-čky 😉
 

Maiko Zvolen

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Máj 2024
Príspevkov
3
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Je zaujímavé sledovať parametre nabíjania PD. Jednak v závislosti na stupni nabitia tel., ale aj na tom, či sa s tel. práve pracuje alebo nie. Paradoxne pri používaní telefónu nabíjací výkon klesá. Tipujem že kvôli znižovaniu jeho vnútornej teploty...
 
ElektroLab.eu
Top