Geiger pripojenie do telefonu.

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Ono aj ten 1ks môže byť navyše :LOL: .. len tak zo zvedavosti, koľko uSv/h dáva maximálnu z blízka ?
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Kamarat mi meral a myslim ze to bolo okolo 20 az 25uSv/h.
 

medved

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
124
Reakčné skóre
193
Bodov
58
Tak to je ešte pohoda. Som myslel, či nie ešte viac. Ja som len pred pár dňami úplnou náhodou objavil doma zabudnutý starý vojenský kompas pri prataní. Sranda bola, kde som ho objavil. V krabici s mojimi starými hračkami ešte z detstva. Ak sa nemýlim, neviem či mi ho nedal ešte môj dedo, keď som bol na ZŠ. Ako som ho znovu našiel v krabici, že aha tu je ten môj starý kompas.. skúsil som k nemu len tak zo srandy priložiť dozimeter, či náhodou... no a ono to začalo pípať :D .. s RadiaCode 101 v gama som meral desiatky uSv/h a maximum v jednom bode na kompase som meral až 62uSv/h a s druhým dozimetrom s Pripyať RKS pri meraní gama+beta som šiel v maxime na 82uSv/h. Inak desiatky uSv/h ak nehľadám maximum, je tam jedno miesto na kompase, kde je tej farby evidentne viac, taká červená plocha. Ten kompas aspoň že ma vnútro dobre zapečatené, keďže je dnu aj olej a farba drží dnu ok, takže pohoda.

Podobne náhodne som takto doma našiel aj lampu s uránovou glazúrou na skle, ktorú však stále používame von v altánku na svietenie. Pod UV svetlom celá lampa svieti pekne na zeleno :alien:

A tiež nedávno som kúpil na burze starý kompas Adrianova v perfektnom stave, tiež s rádiovou farbou a predajca ani netušil, čo predáva... ani, keď som sa ho priamo pýtal, či to je ten kompas s Ra226 farbou, tak vyzeral, že nemal šajnu, načo sa ho pýtam... a jop, bolo to ono, už je doma v zbierke, ale ten dáva v gama len okolo 5uSv/h.

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
No jo, ja som ten merak tiez mal od deda. Pripadalo mi to, ze je to klasicka fosforova farba a ze to treba dat na svetlo. Az neskor mi doplo, ze v tanku slnecneho svitu mo nie je. Tak som do toho dzidzal v tme, oci uplne na tom, ci to bude svierit. A nic... Oci mam zatial ok, na moj vek. Urcite horsie je denne sa divat na telefon ako sem-tam do Ra226. 😁
 

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Aha co som doma vyhrabal :)

Ak chcete vidieť médiá, musíte sa zaregistrovať
 
  • Super
Reakcie - hodnotenie obsahu: medved
E-shop ElektroLab.eu
Top