Hľadám schému regulátora

Nesqwik

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Dec 2020
Príspevkov
5
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§20 (SK) / §4 (CZ)
Ahojte chalaniská

Hľadám schému regulátora ktorá by obsahovala aj ochranu pred podvibitím
obvod bude napájaný z akupacku Makita 18V a potreboval by som regulovať na 12V ale pri poklese napr pod 16V by sa regulátor odpojil a ideálne keby sa v tomto stave rozsvietila dioda. Hodnota pri ktorej sa regulátor odpojí by sa mohla nastavovat rezistorom tak aby som to mohol vyskúšať s trimrom a až potom tam dať správny odpor. Nemám ešte odskúšané a ani neviem nájsť na koľko sa presne tie akupacky môžu vybit bezpečne.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,366
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Podľa tohoto odkazu daný akumulátor už obsahuje to, čo si spomínal :
 

Nesqwik

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Dec 2020
Príspevkov
5
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§20 (SK) / §4 (CZ)

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Co som stihol zachytit, nie je Li-ion ako Li-ion. Su tam rozne technologie a niektore maju dost vyrazne odlisne napatia. Schvalne si najdi "Nichicon SLB12400L151" - nominalne napatie 2.4V, minimalne 1.8V a nabijas do 2.8V. Ano, je to akumulator na ine ucely, to len aby si videl ze tie rozdiely mozu byt ozaj velke. :cool: Idealne si overit parametre akumulatora podla datasheetu.
Takze idealne je, ked ochrany ma samotny akupack. Nastastie vacsina vyrobcov to pochopila.

BTW, step-down konvertorov je milion, ale vsetky maju dva zakladne parametre - vystupne napatie a maximalny prud. Ten druhy je tiez dost dolezity.
 

Nesqwik

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Dec 2020
Príspevkov
5
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§20 (SK) / §4 (CZ)
Co som stihol zachytit, nie je Li-ion ako Li-ion. Su tam rozne technologie a niektore maju dost vyrazne odlisne napatia. Schvalne si najdi "Nichicon SLB12400L151" - nominalne napatie 2.4V, minimalne 1.8V a nabijas do 2.8V. Ano, je to akumulator na ine ucely, to len aby si videl ze tie rozdiely mozu byt ozaj velke. :cool: Idealne si overit parametre akumulatora podla datasheetu.
Takze idealne je, ked ochrany ma samotny akupack. Nastastie vacsina vyrobcov to pochopila.

BTW, step-down konvertorov je milion, ale vsetky maju dva zakladne parametre - vystupne napatie a maximalny prud. Ten druhy je tiez dost dolezity.

preto potrebujem regulator kde si to viem nastavit tak ako som písal. spravím to tak ze vybijem baterku napr. vo vŕtačke odmeriam koľko jej zostalo V a toľko potom nastavím na ochrane. datasheet akumulátora je mi jedno a v podstate aj akupacku kým dáva 10A 12V. do teraz sa vyrábali 3generacie akupackov a všetky majú +/- rovnaké parametre. ja nemam na vyber a musí to byt makita

FYI viem ze ich je milion ale nenašiel som taký kde na vstupe vies obmedziť min. napätie. dokonca je aj problém nájsť niečo hotové (samostatnú ochranu) kde si môžeš meniť min napätie.
preto to pravdepodobne skonči tak že jedna doska bude ochrana a jedna regulátor.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Takze chces 12V/10Amax?
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

daco taketo?
 

Nesqwik

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Dec 2020
Príspevkov
5
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
§20 (SK) / §4 (CZ)
áno, to už ide dobrým smerom
 
E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top