In-14 nixie clock kit, přestaly ukazovat čas

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Vážení,
tento kit:
zobrazovače NOS z Ukrainy.
Sestavil jsem přesně dle návodu.
Hodiny jely od 6.2.2022 do dnes bez problémů. Dnes zobrazovače přestaly svítit a blikají jen dělící doutnavky.
Po vytažení 12V DC naběhnou zobrazovače od 0 do 9, doutnavky blikají a po devítce zobrazovače nesvítí, pouze doutnavky blikají.
Zdroj je úplně nový z GME, 12V 1A.
Instrukce zde:
video zde:
Prosím, kde by mohla být chyba?
Děkuji
 
Naposledy upravené:

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
A co reset.
 

Prílohy

  • 13.9 KB Zobrazení: 21

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tam se nedostanu, zobrazovače vůbec nesvítí, do tohoto menu se dostanu první tlačítkem, po jeho stisknutí ukazuje první zobrazovač mód.
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Napětí tam máš, i když to zhasne?
 

Prílohy

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Ano,163,5V a 4,99V
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Dělá to od prvního zapnutí?
Baterku jsi měl venku? Diody jsi nepřehodil?
Potom je tam režim : • Režim 9: Efekt zkumavky (0 – vypnuto, 1 – prolínání, 2 – obnovení každé zkumavky) -viz překlad.
 

Prílohy

  • 130.7 KB Zobrazení: 20

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Diody jsou správně, kontroloval jsem při osazení a i teď, pro jistotu.
Hodiny mi to udělaly při prvním spuštění, projely čísla a zůstaly svítit doutnavky, pak se zhruba napotřetí rozjely a jely doteď, cca po dni chodu se ze svítících doutnavek staly blikající doutnavky.
Jako by se hodiny potřebovaly "zahořet"? Jestli neříkám blbost?
S baterkou ani bez baterky.
Do režimu 9 se nedostanu, do žádného režimu se nedostanu, potřebuji k tomu živé zobrazovače.
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Cca po třech hodinách jsem je zase připojil ke zdroji a doutnavky už jen svítí, neblikají.
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zkusil jsem ještě zahraniční forum:
Pravděpodobně je mrtvý Atmega328.
Musím doufat, že se mi ozve prodejce a pošle mi naprogramovaný nový čip.

video, když jely po sestavení zde:



video ze dne, kdy přestaly jet:



video z včerejšího dne, kdy už umřely asi úplně:

 

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
ahoj , když tam máš Atmega328. vem ze šuplíku jinej přehraj SW a musí to makat pokud je problém v atmega ? a samozdřejmě BUDELI tady problém řešil bych proč zdechnul ?! ale stenně musí byt mezi atmega a nixie driver co spíná nixie což je jasné. nekoukal jsem na zapojení ale tuty bude 164v na nixie a driver ukostří , můžeš tím otestovat i nixie ukostřením ale nevěřím že umřela 4x nixie.
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Na přehrání SW potřebuji Arduino kit? To Atmega nebude mrtvé, půjde z něj SW přehrát?

Nevím, čím bych to Atmega zabil, postupoval jsem dle návodu. Má vlastní patici, nemohl jsem ho snad usmažit pájením.
 

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
jasan už jsem si našel návod , takže otestoval bych driver K155ИД1 který ovládá zobrazení NIXIE , pokud si ho dal do patice bude to hračka , můžeš i zkusit jinej mám pocit že akvivalent je : 74141 POZOR nixie musí na napájecí straně mít rezistor omezující proud (zkontrolovat) než budeš testovat nixie ! na driveru pin 3,4,6,7 bude klasika BCD což najdeš v datasheetu , jsou tam 6x optokopler ten aktivuje jednotlivé nixie vyndat Atmega z patice a proměřit cestu a aktivovat třeba první opto a podle BCD tabulky otestovat NIXIE , a vylučovací metodou se asi určitě dostaneš až k té Atmega že opravdu zdechla , ale stejně neveřím že shořel celej určitě by stálo za pokus z něj vydolonat HEX a valejt do nového a pofrčí to. je to klasika arduino takže možná že HEX najdeš i na netu , vše okolo arduina by melo byt OPENsource takže vlastně volné
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
Na přehrání SW potřebuji Arduino kit? To Atmega nebude mrtvé, půjde z něj SW přehrát?

Nevím, čím bych to Atmega zabil, postupoval jsem dle návodu. Má vlastní patici, nemohl jsem ho snad usmažit pájením.
není to tím že bys ho zabil !! mohl to být klon za 0,01 dolaru ,víš jak to je každej tlačí cenu dolů, statika ho mohla taky nakopnout a byla jen otázka času kdy lehne. na přehrání stačí arduino a nebo kamarád v okolí s programátorem...........
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
nemáš náhodou schéma toho obvodu ??
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
jasan už jsem si našel návod , takže otestoval bych driver K155ИД1 který ovládá zobrazení NIXIE , pokud si ho dal do patice bude to hračka , můžeš i zkusit jinej mám pocit že akvivalent je : 74141 POZOR nixie musí na napájecí straně mít rezistor omezující proud (zkontrolovat) než budeš testovat nixie ! na driveru pin 3,4,6,7 bude klasika BCD což najdeš v datasheetu , jsou tam 6x optokopler ten aktivuje jednotlivé nixie vyndat Atmega z patice a proměřit cestu a aktivovat třeba první opto a podle BCD tabulky otestovat NIXIE , a vylučovací metodou se asi určitě dostaneš až k té Atmega že opravdu zdechla , ale stejně neveřím že shořel celej určitě by stálo za pokus z něj vydolonat HEX a valejt do nového a pofrčí to. je to klasika arduino takže možná že HEX najdeš i na netu , vše okolo arduina by melo byt OPENsource takže vlastně volné
Čipy K155ИД1 jsem sehnal na netu od českého prodejce za pár korun, mám starý vytáhnout a osadit do patice nový a vyzkoušet?
Další návod na odzkoušení si musím přelouskat, omlouvám se, ale jsem laik.
Arduino nemám, stačí starter kit? Nebo je potřeba něco víc?
 

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
Čipy K155ИД1 jsem sehnal na netu od českého prodejce za pár korun, mám starý vytáhnout a osadit do patice nový a vyzkoušet?
Další návod na odzkoušení si musím přelouskat, omlouvám se, ale jsem laik.
Arduino nemám, stačí starter kit? Nebo je potřeba něco víc?
SUPER driver je to nejlepší jak otestovat vše za arduinem.... v příloze ti zasílám BCD cod kterým seš schopen vyvolat znak na nixie napíšu popis, nicméně teď jsem našel tenhle odkaz: měl by byt na IN14 což by měl byt ten tvůj HEX pokud máš někoho v okolí s programátorem třeba: TL866 II aaa nebo s arduinem co by ti to sosnul do atmega tak bys měl mít hotovo třeba zítra
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
188
Reakčné skóre
225
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Cinan je zvycajne dost chytry na to, aby program v atmege zamkol. Precitat pojde, ale vysledkom bude nahodny obsah. Ak ti neposle program on, neostane, nez si ho napisat sam.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
SUPER driver je to nejlepší jak otestovat vše za arduinem.... v příloze ti zasílám BCD cod kterým seš schopen vyvolat znak na nixie napíšu popis, nicméně teď jsem našel tenhle odkaz: měl by byt na IN14 což by měl byt ten tvůj HEX pokud máš někoho v okolí s programátorem třeba: TL866 II aaa nebo s arduinem co by ti to sosnul do atmega tak bys měl mít hotovo třeba zítra
Čip K155ИД1 mám odzkoušet?
Nemám nikoho s programátorem na SW Atmega. Zvládnu to sám nebo na tyto výšiny mám zapomenout?
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
71
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Cinan je zvycajne dost chytry na to, aby program v atmege zamkol. Precitat pojde, ale vysledkom bude nahodny obsah. Ak ti neposle program on, neostane, nez si ho napisat sam.
Oslovil jsem prodejce po zjištění závady 11.2.2022, jeho reakce 14.2.2022:
Hello,
Could you please send some photos of the PCB top and bottom side. The problem is most likely in the realtime clock circuit.
Obratem jsem mu vše poskytnul a už jen ticho po pěšině.
 
ElektroLab.eu
Top