Laserový plotr

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
908
Bodov
89
Ako je to s odolnosťou vypálenej stopy?
Stopa je odolná, nehtem je znát hranka a i pokus čištění acetonem a pískem na nádobí stopa stále zůstává neporušená. Teď pálím na nerez fotku, cca za hodinu bude k uveřejnění.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
908
Bodov
89
Včera už jsem šel spát a nebyl čas poslat nové fotky. Tak že pálení do nerezového leštěného plechu. Fotka 250mm za minutu, výkon 100 procent, trasování.
Vizitka 250mm za minutu, výkon 80 procent, vektorování, logo Jaguar a Audi stejné nastavení jako vizitka.
Laser kreslí i do skla (barevné i čiré bílé) a do obkladaček, udělá na jeden průběh kráter cca 1mm. Dále jsem zkoušel kreslit i do porcelánového talíře na dno a jde to také krásně stejně jako do obkladačky. Pro ostatní upřesňuji, že se jedná o laserový modul A40640, má 2 laserové diody a optický výkon cca 12W. Do čirého skla je nutné pálit přes papírovou pásku anebo barvu.
 

Prílohy

Naposledy upravené:

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
908
Bodov
89
K tomu laseru ještě dodatek. Nedalo mi to a změřil jsem odebíraný proud-příkon na plný výkon při 12Voltech mého nového laseru. Mám k tomu plotru totiž originál adaptér 12V DC/4A, ten je na hraně už pro původní laser a pro můj nový laser nevyhovuje dvojnásob. Měřil jsem příkon nového laseru a na plný výkon z externího zdroje bere téměř 7A při 12Voltech (a to jen ten laser, cca 1A bere elektronika plotru a pojezdové motory), to je přes 80W jen na laser. Současný adaptér to tedy výkonově vůbec nestíhá ale i tak ukázal dobré výsledky, na plný výkon laseru poklesne napětí na výstupu současného napájecího adaptéru zhruba na 9 Voltů a laser je napájen nižším napětím. Když to pustím přes svůj externí regulovatelný stabilizovaný zdroj o výkonu 1kW při 24Voltech, tak jsou výsledky pálení úplně někde jinde, pálí to jako blázen. Objednal jsem si tedy nový adaptér s výstupem 10A při 12Voltech abych to na externím zdroji nemusel mít v budoucnu napojené. Tohle mě vůbec napadlo zkoumat a ověřit, vůbec jsem dříve neposuzoval parametry toho adaptéru co u toho byl. Další pokusy s novým zdrojem zde uveřejním.
 
Naposledy upravené:

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
908
Bodov
89
Další pokusy laserem do skla.
Na levé straně je portrét invertovaný a je správně viditelný na tmavém podkladu, na pravé straně je portrét pozitivní a je správně viditelný na světlém podkladu. Výpal je zhruba v půlce tloušťky skla, nastavil jsem fokus do půlky tloušťky skla (použité sklo-tabule 5mm), výpal je tedy uzavřený pod povrchem. Nutné je, aby při výpalu bylo čiré sklo podloženo černým podkladem (stačí černý papír). Dá docela práci při této malé tloušťce skla vyladit fokus do půlky tloušťky, ale asi po hodině se to podařilo, lepší by byl nějaký skleněný blok, tam už tolerance fokusu tolik nehraje roli. Mít ještě sestavu s osou Z, tak by se do bloku skla dali dělat i 3D výpaly pod povrch.
 

Prílohy

E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Nové príspevky

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top