Lm3886 pravdepodobne fake

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dnes mi dorazila zásielka od ťamana, medzi iným aj tri LMká s podivnou povrchovkou. Prvé čo mi buchlo do očí sú stopy po prebrúsení povrchu, kontrola okrajov potvrdila následné potiahnutie povrchu vrstvou epoxidu ? Som velmi zvedavý či tie šváby pobežia alebo iba zadymia... našťastie stáli iba pár drobných a predajca má dosť pozitívnych feedbackov tak sa nechám prekvapiť.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ahoj, pokiaľ si chceš pozrieť fotky na porovnanie : Ako detegovať falzifikáty elektronických komponentov
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: RadoKe

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
188
Reakčné skóre
225
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Zaujimave fotky, dik. Osobne som este s takymi integracmi nemal cest, ta povrchova uprava je pre mna novinkou, tak budem vediet :)
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Po zhliadnutí blogu môžem na 100% potvrdiť že bolo brúsené a použitý blacktopping, zajtra v práci skúsim acetón a metylmetakrylát či ho dostanem dole a zistím čo to bolo za švába. Môžte si zatiaľ tipnúť.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Typujem nejaké TDA, ale nie je vylúčené, že sa jedná o originál, ale môže byť používaný, alebo stará výrobná séria

PS: Som rád, že článok pomohol :)
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Prečo by ťaman robil nadprácu prebrusovním staršej výrobnej série, farbením, laserovaním a vyrobil z originálu jasný fejk ? Používané nebudú, nohy to má z fabriky, ešte vidno mikro stopy po strojovom ohýbaní... včera som ešte skúsil odolnosť blackdippingu doma, nie je to epoxid, iba nejaká sranda farba bo ide dole nechtom. Večer napíšem ako dopadlo stiahnutie povrchu chémiou. btw. LMká majú rovnaký nohosled ako TDÁčka ? Či je pointa v zameniteľnosti alebo či najprv predá nejaký odpad a skúsi šťastie že kupujúci nestihne čas na reklamáciu.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Používané nebudú, nohy to má z fabriky, ešte vidno mikro stopy po strojovom ohýbaní... .
A co když je uvnitř pouze kus plíšku a na nich jsou ty nožičky připevněné, zastříknuté zalévací hmotou, povrchová úprava a hotovo. I toto jsem už viděl na internetu. :sneaky:
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
@rakato11 Vidím iný šváb prerobený na LM. Je jednoduchšie kúpiť niekde nepodarok a spraviť povrch ako babrať sa s výrobou nového ktorý potom tamaň prebrúsiť, namalovať a ešte laserovať... Ako píšem možno je tam aj nejaká pravdepodobnosť funkčnosti, inak by predajca mal iba negatívne feedbacky.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
No já jsem jednou sháněl IO do vertikálu, tuším Panasonic. Nikde nebyl k sehnání ale na Ali jsem našel podle označení tak jsem objednal. Ten prodejce mi poslal ale jiné označení (pouzdro sedělo), spor jsem propásnul, byl jsem zrovna v nemocnici. Objednal jsem od jiného, ten poslal se správným označením ale momentálně jsem opět měl jiné zaměstnání a když jsem se k tomu dostal (podle datashetu jsem zjistil zapojení, ten IO měl na dva piny zapojenou vnitřní diodu ale já nic nenaměřil, fejk) tak už také nešlo otevřít spor.
Nakonec byl ve vedlejší vesnici sběr nadrozměrného odpadu a tam jsem našel TV s tímto IO.
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Jedna vec ktorú viem pomerať naisto je s datasheetom zhodná a to vývod č.7 GND má oproti chladiacemu púzdru nulový odpor. Ostatné pomerať neviem. Inak náter šiel dole acetónom ľahko, žiadna popiska, iba pozostatok z vypálenej popisky. No nič, musím sa prinútiť kuchnúť môj zosilovač a jeden kanál osadiť.
 

HRDSTL

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
10 Jan 2022
Príspevkov
9
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
LM-ka su momentalne nikde neni, ak neuvažujeme o kupe klonov z číny

Tiež na ne čakám kým ich naskladnia do farnellu, ... ale to bude až cca o rok
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
A to je právě to čeho někteří Číňané zneužívají a nabízejí falzifikáty tak jako v mém případě co jsem popisoval výše.
 

MAKOSYS

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
15
Reakčné skóre
25
Bodov
18
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Kamarát z Česka ich kupoval v AME, ale verziu TF. Z 12ks bolo 9ks vadných. Uznali mu reklamáciu. Ostáva už len sa spoliehať na overených dodávateľov Farnell, Mouser .....
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dnes som našiel čas a oskúšal, odspájkoval jeden kanál v staršom zosilovači, naspájkoval ťamana a zapojil. Ťaman zadymil jak admirál Kuznecov... žena pindá že smrad v baráku a "mohlo ťa to zabiť". Dispute som samozrejme nestihol tak dávam aspoň zlý feedback. Vetrám. Táto lekcia ma stála 4,50€.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Iné sa nedalo ani čakať, a aj som si myslel, že to tak skončí...
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak nejak som tušíl výsledok ale prekvapilo ma to, vcelku šupa. Spájkujem nazad staré LM a uvidím či ten fake nevzal do kremíkového neba sebou nejakých kamarátov...
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Dobré by bolo pre porovnanie otvoriť jeden falošný a jeden prvý (ak máš nejaký poškodený), nakoľko by ma zaujímalo, čo v sebe skrývajú.
 
  • Súhlasím
Reakcie - hodnotenie obsahu: medved

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Pokusne som ten vyhorený otvoril, vyzerá že nejaká kremíková doštička bola, vidno aj cestu kadial sa povrch smerom hore odparil. Originál na zničenie nemám. btw. aký je najlepší spôsob otvorenia čipu ?
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,800
Reakčné skóre
1,434
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Asi len taký spôsob, aký si použil, ja som to robieval vo zveráku, vložiš púzdro medzi čeluste jemne stláčaš, pokiaľ sa neodlupne.
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Pokusne som ten vyhorený otvoril, vyzerá že nejaká kremíková doštička bola, vidno aj cestu kadial sa povrch smerom hore odparil. Originál na zničenie nemám.

Veď otvor jeden z tých nepoužitých čo si kúpil. Sú ti aj tak na ...

Ako má vyzerať originál, to treba vygúgliť
 
ElektroLab.eu
Top