Martin vašek

martin vašek

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
12 Mar 2023
Príspevkov
1
Reakčné skóre
2
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dobrý den děkuji za přijetí do elektrolabu.
Jsem vyučený sklofoukač a pracuji se skleněnými trubicemi, přesněji řečeno ,vyrábím neonové trubice.
Dostávám hodně otázek okolo technologie a zpracovaní neonových trubic, jejich výroby a principu na kterém fungují.
Hodně otázek odpovím, odpovědi mi přineslo 30let praxe, ale na daleko vice otázek okolo funkce napájení a toho jak co funguje neznám odpovědi.
Zde na elektrolabu se daří najít co hledám a odkazat se tak na zdroj informací.

Martin Vašek
 

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Vitaj. Svojho casu som sa dostal k sklenenym trubiciam zo skla, z ktorych som chcel narezat valce, ktore by som pouzil ako kryty na elektronky. Bohuzial po niekolkych skuskach v sklenarstve sa dospelo k tomu, ze asi to take jednoduche nebude, kedze sklo je velmi stare (a krehke) a ani po zabruseni to nevyzeralo nejak vabne. Moja otazka teda znie :), ci je mozne taketo "kryty" vyrobit, a a aby to nestalo tisice korun/stovky eur. Dolezite su v podstate len 2 rozmery, a to je vyska, cca 10cm a vnutorny priemer cca 4cm.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
908
Bodov
89
@zdenoeddie Pro Váš záměr doporučuji firmu GlasssPhere, odkaz zde:
Ti mě vyráběli baňky na mé digitrony a nebyli drazí, zakázka byla zhotovena vždy rychle a kvalitně a za přijatelnou cenu. Pro příklad, jedna baňka ze skloviny Simax o průměru 75mm a o délce 300mm mě stála cca 75 korun českých.
Admin prosím promine odkaz, je nutný k tématu.
Jinak řezání trubic je jednoduchá věc, stačí koupit trubice a nařezat, vyjde to levněji.
 
Naposledy upravené:

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,770
Reakčné skóre
1,364
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
@plavec11 , odkaz je v poriadku nakoľko ide cez redirect a je k téme, takže je to v poriadku :)
 

zdenoeddie

Člen
Registrovaný člen
Člen od
20 Feb 2020
Príspevkov
102
Reakčné skóre
239
Bodov
58
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Dakujem za tip, skusim to s nimi vykomunikovat :)
 
E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Nové príspevky

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top