Moja konštrukcia Oddeľovací transformátor

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
No... pokiaľ "dáva" 350W (0.35kW) a pri výstupnom prúde 40A potom aké je napätie na výstupe? Nejako ti "nesadla" matematika v jednoduchej rovnici :D
Už jsem to nemohl vydržet a musím napsat komentář, už třetí den doslova uch--vám smíchy, oravan je zřejmě šprýmař a pokud je jeho úmyslem svými komentáři v tomto vlákně rozveselovat diskutující, tak si zaslouží Super Like a nějakou speciální trofej.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
jj "špeciálnych trofejí" za trolovanie už má - 16 :D chytá "karmu", ale šiel na to z druhej strany :D
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Škoda že Oravan neuvedl u toho transformátoru k jakému výstupnímu napětí se vztahují ty jeho parametry, možná by si při psaní uvědomil že jde o nesmysl. Pokud ale myslel ale jen zapomněl napsat že je to vztaženo k výstupnímu napětí 8,75 V, tak měl v podstatě pravdu a tímto bych se mu chtěl omluvit za mou unáhlenou negativní reakci.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ale z logiky, pokiaľ sa bavíme o oddeľovacom transformátore, kde sú jasne uvedené parametre - 230 / 230 / 2.17A / 500W , ta rovnako z logiky nie je oddeľovacím transformátorom to, čo uviedol on.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Třeba se spletl a myslel také oddělovací transformátor ale s převodem 8,75 V/8,75 V. Uvidíme až se vyspinká co nám napíše, všechno může být jinak a možná budeme překvapeni a zasmějeme se. Logicky vzato je to jasné, kdybych reagoval na oddělovací transformátor, tak bych také samozřejmě myslel napětí které máme v zásuvkách.
 

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
269
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Ak by som celí život čakal na jeho odpoveď tak by ma aj dinosaury predbehli.

Nad tým sa fakt nemá cenu filozofovať. To len tak treskol po stole a povedal že to nieje 500W šak ja som videl menší výkon väčšie trafo.
Akurát nechápe že dnešná metalurgia je kapánek na inej úrovni
 
Naposledy upravené:

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Žeby sa nepovedalo, tu je štítok výrobcu transformátora :

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 
ElektroLab.eu
Top