Oprava sluchátek akg k140

Maxwell

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Okt 2023
Príspevkov
14
Reakčné skóre
32
Bodov
18
Tato sluchátka, pohřbily rozlámané plastové prvky. Zachránil je 3D tisk a nové náušníky. Teď mohou znovu oblažovat posluchače svým zvukovým projevem roku 1974. Rád poskytnu 3D modely plastových prvků.
 

Prílohy

puk81

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
5 Aug 2024
Príspevkov
8
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Krásná práce ;) (y)
Uvažoval jsem o podobném přístupu. Jaká je zkušenost s takto vyrobenými díly po čase?
Děkuji ;)
 

Maxwell

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
28 Okt 2023
Príspevkov
14
Reakčné skóre
32
Bodov
18
Krásná práce ;) (y)
Uvažoval jsem o podobném přístupu. Jaká je zkušenost s takto vyrobenými díly po čase?
Děkuji ;)
Pokud vám nevadí struktura 3D tisku tak je to v pohodě ten plast je daleko pevnější, než ten původní.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
430
Reakčné skóre
633
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
pevnejší , ano . čo ale v mraze , tak minus 10 °C . kúpil som si sony sluchátka . až som si sadol do autobussu a roztiahol sluchadla , bolo po nich . zlomili sa na dva kusy .
 

puk81

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
5 Aug 2024
Príspevkov
8
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
pevnejší , ano . čo ale v mraze , tak minus 10 °C . kúpil som si sony sluchátka . až som si sadol do autobussu a roztiahol sluchadla , bolo po nich . zlomili sa na dva kusy .
Také tam směřoval můj dotaz... Možá by to PETG mohlo zvládnout...
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
378
Reakčné skóre
485
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
K tej strukture 3D tlace - da sa to zlepsit tym, ze sa vytlacok necha v acetonovych vyparoch. Len potom treba zasa pockat az "uschnu". Chce to cvik/spravny odhad na cas posobenia vyparov. Ale vysledok stoji za to. Dokona si myslim, ze vytlacok bude aj pevnejsi. Ale to som neskusal.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
430
Reakčné skóre
633
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
do 3D tlačiarne , ide viacero druhov plastov . z ryžového plastu na sluchátka , nie .
 
ElektroLab.eu
Top