Plasma tv lg flatron mz42pz44s

Michal25

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
28
Bodov
18
Umiestnenie
Okres GA
Paragraf (§)
Študent
Nepotrebujem aby to fungovalo, len som skúsil niečo opraviť 🙃, keby som tam niečo dokazil 😬, tak to asi použijem ako zdroj súčastiek
 

Michal25

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
28
Bodov
18
Umiestnenie
Okres GA
Paragraf (§)
Študent
Keby sa mi ich podarilo odspájkovať pravdaže 🤣
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
každopádne si naspor na nejakú lepšiu spájkovačku, ak môžem doporučiť, tak táto časť v našom blogu je pre teba :

 

Michal25

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
28
Bodov
18
Umiestnenie
Okres GA
Paragraf (§)
Študent
Nasporené mám, lenže nemám účet, a na aliexpesse sa dá platiť iba kartou. Tatino hovoril že treba presunúť peniaze a takto sa to odkladá už asi 4 mesiace 😂
 

Michal25

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
28
Bodov
18
Umiestnenie
Okres GA
Paragraf (§)
Študent
Ten tester súčiastok a spájkovačka z číny sú dobré ?
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

Michal25

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
28
Bodov
18
Umiestnenie
Okres GA
Paragraf (§)
Študent
OK, ďakujem za pomoc skúsim rozvŕtať šróby a keď sa podarí tak sa ozvem
 

dodoxd

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Feb 2020
Príspevkov
2
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Ten tester súčiastok a spájkovačka z číny sú dobré ?
tester s ciny nieje zly pokial sa tym nezaoberas profesionalne ale aj tam su rôzne pre orientaciu dostacujuce s ciny tak tiez teplovzdusna pajka nieje profi mno da sa snou pracovat hoci prvu som kupoval v cine a rukovet sa mi v ruke roztopila..dufam ze uz ich stiahly s predaja ...najlepsie ked kompresor nieje zabudovany v rukoveti ...a ako mikropajku pouzivam micro30 je to cesky vyrobok aspom tak mi bolo povedane mno max spokojnost s mikropajkami s činy nemam dobre skusenosti ,,moj nazor,,
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
243
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
@Michal25 , jak silný (jaký průměr měděného drátu) a jak dlouhou smyčku používáš na té trafopájce. Já na té svojí pro takovéto účely používám Ø 1,3mm a celkovou délku pájecího očka 35mm a ještě se mi nestalo (až na exkluzívní výjimky) že bych s ním neprotavil ochranný lak a následně alespoň po částech roztavil ten hnusný bezolovnatý cín. Každopádně chce to zručnost a zkušenost ale to ty určitě časem získáš pokud budeš se tomuto věnovat. Je také velice důležité aby to pájecí očko mělo kvalitní kontakt na těch silných měděných pásech trafopájky, je potřebné ty pluchy očistit oškrabáním nebo jemným smirkovým plátnem tak jako plochy na té smyčce.
Doma kromě trafopájky používám i mikropájku , horkovzdušnou pájecí stanici , dá se výhodně koupit i na Aliexpress kde hodně nakupuji neboť když se podíváš tu u nás na výrobky tak je to všechno Made in Cina a děsně předražené. Ty samé věci koupim na Ali, sice si počkám nějakou dobu ale mám to za zlomek ceny zdejších "překupníků".
Ještě k tomu pájení, používáš nějaké tavidlo? Kalafunu nebo nějakou jinou pastu? To je také důležité ke zdárnému roztavení cínu zvláště když je na větší chladící ploše.
 

Michal25

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
28
Bodov
18
Umiestnenie
Okres GA
Paragraf (§)
Študent
@rakato11 Hrot mám večný s priemerom 1mm a ako tavidlo používam kolofóniu, mám aj flux z TME nejaký poľský TOPNIK RF800 na SMD.
 

Prílohy

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
243
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Skus pohledat nějaký měděný drát o malinko větším průměru (třebas i 1,5mm), vyrob si pájecí smyčku ale aby měla celkovou délku od konce uchycení až po další konec těch 35mm a vyzkoušej s ní pájet. Tím že bude drát silnější a hlavně kratší tak teplota pájecího očka bude také vyšší a mělo by se lépe roztavit jak ochranný lak tak hlavně cín. S takovouto krátkou smyčkou ale nesmíš dlouho pájkovat neboť jak sám zjistíš tak se teplota samotné páječky rapídně zvýší a hrozí spálení trafa (i když já jak si pamatuji jsem to kolikrát přehnal také, na těch měděných "hranolech" se nadal udržet prst a na samotné páječce to také bylo poznat ale vydržela díky Bohu, je to ještě poctivý výrobek).
Ten flux z TME TOPNIK RF800 asi pro tyto účely nebude moc vhodný, je to kapalina a na to co potřebuješ pájkovat je daleko lepší samotná kalafuna a nebo nějaký flux gel prostě aby se to hned po aplikování nerozteklo a zůstalo tam kde to potřebuješ.
 

Michal25

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
3 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
28
Bodov
18
Umiestnenie
Okres GA
Paragraf (§)
Študent
Tak nakoniec som sa na to vykašlal, väčšie súčiastky a také, ktoré by sa dali použiť som odspájkoval a ten chladič ktorý som nevedel dať dolu som odtrhol.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Pod chladičom bola doska na ktorej boli nejaké šváby a biele plôšky ku ktorým išli zhora 4 drôty. Boli zaliate bielym silikónom a na jednej z nich bol silikón odtrhnutý a biela plôška úplne čierna.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Skrat na doske už nie je ale samotná doska na ktorej bol chladič sa kúpiť nedá a nová celá stojí 100€. Odtrhol som chladič aj na podobnej menšej doske a nacházdajú sa tam podobné biele štvorčeky ako na skratovanej, tentoraz ale s priesvitným silikónom takže viem ako majú vyzerať.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Zistil som aj že na zdroji nefunguje dobre 3,4V vetva, napätie je blízke 0. Tak televízor poslúžil ako zdroj súčiastok.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top