Pomoc s regulátorom otáčok

marian75

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Júl 2023
Príspevkov
0
Reakčné skóre
0
Bodov
0
Umiestnenie
Ľubotice
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Dobrý deň- potreboval by som pomôcť s regulátorom otáčok, ktorý som kúpil na stránke. ELEKTROMEN OY. Regulátor ma označenie : DC- MOTOR- CONTOLLER EM-282D - fan. Ktorý by som chcel ovládať arduinom due ! Lenže vstup analógového vstupu je 0-5v, alebo 0 - 10v ,ale koľko? mA ( )??? aby som neodpálil regulátor. Som elektrikár - včelár , včelárim asi 20 rokov.
Ako mam predstavu ako by som riadil - arduino due ( program ma hotový na radenie )- 3.3v 8-9mA na optočlen PC817 a tranzistor NPN výstup na vstup analógový dc regulátora . Prikladám pdf. Regulátora.

Ďakujem, Marián. Ľubotice - Prešov.
 

Prílohy

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
249
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Asi nerozumiem otázke. Chceš otáčky riadiť napätím, alebo prúdom?
Ja osobne by som to neriešil cez analógy, ale keď už používaš Arduino Due, tak by som to rovno riadil RS485 komunikáciou.
 

robertpavlik

Člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Jan 2020
Príspevkov
153
Reakčné skóre
249
Bodov
33
Umiestnenie
Okres Nové Mesto nad Váhom
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Keďže marian75 to riešil písaním cez súkromné správy, tak aby to pomohlo aj ostatným členom fóra, dovoľujem si komunikáciu zverejniť. Citujem:
"Ahoj potreboval by som schému zapojenia optočlena PC 817. Vstup Log - 1 výstup- 1.
Napájam ho z arduina due ten optočlen - vstup 3,3v9mA a výstup optočlena 5V ,15mA.
AK je na optočlčne - fotodioda- Log 1 aj na výstupe fototranzistora by bol log 1 - a opačne. Ďakujem
za pomoc s regulátorom pre môj medomet- našiel som( dlho som hľadal ale našiel) v špecifikácii-vstup ovládania 5V 15mA na ovládanie
regulátora. Len schému, zvišok si vyrátam sám.
Ďakujem. Marián"
Moja odpoveď:

Ahoj. Na tejto stránke si nájdi odstavec optocoupler/isolator. Tam nájdeš schémy pre neinvertujúce a invertujúce zapojenie.
How to interface a 3.3V output to a 5V input. – next-hack.com

Odkaz som vložil aj do adresára.
 
ElektroLab.eu
Top