Proskit mt-1232

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
70
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Vážení,
pořídil jsem si multimetr a nejde mi s ním otestovat (rozsvítit) LED dioda, postupuji dle návodu, vyberu symbol diody/zvukový test - první volba je dioda a tlačítkem S lze přepnout na zvukový test. Zvolím diodu, klasická LED dioda se mi nerozsvítí, SMD dioda ano.
Přitom starý multimetr Range RT830D nemá s tímto problém, ani s SMD ani s klasickou LED.
Zkouším s novým multimetrem úplně nové diody, bylo mi divné, že by byly všechny mrtvé, pak je starý multimetr všechny rozsvítil, ale nový ne a ne.
Dělám někde chybu nebo je to na reklamaci?
Návod přikládám, je volně ke stáhnutí na netu.
 

Prílohy

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
191
Reakčné skóre
245
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Bude to tím že ten Range RT830D je napájený 9V a ten ProsKit MT-1232 pouze 3V (2x 1,5V), ty 3V nestačí na rozsvícení některých LED dlod.
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
70
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Děkuji za reakci.
Takže jsem si špatně vybral, tohle mě při výběru multimetru vůbec nenapadlo....člověk se pořád učí.
Tedy není z tohoto cesty ven?
Musím si ponechat o starý multimetr, který prosvítí i silnější ledku.
 

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Nie vsetky multimetre zvladnu merat diody s ubytkom napatia viac ako 1 V. Napriklad moj lacny cinsky zvladne aj LED, a drahy znacky Brymen len do 1 V.
K tvojmu multimetru by si mohol najst tento udaj v pouzivatelskom manuali, kde su aj ostatne parametre.
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
70
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Děkuji, moje chyba, že jsem si toto nepohlídal, pořád se mám co učit.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Až budeš v budúcnosti kupovať multimeter, skús pozrieť v recenziách (textové a aj video) : ;) nakoľko predavač ti predá to, z čoho má najvyššiu províziu - často krát vie o tom menej on než kupujúci
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
70
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Škoda, že jsem si to neprošel dřív.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Volakedy platilo. ze merak na dve AA baterie modru ci bielu ledku nerozsvietil. MM na 9V ano. Ale teraz to uz nie je tak uplne pravda. Kludne moze byt merak hoc aj na jednu AA bateriu a LED-ku rozsvieti. Ak ma step-uk konvertor, tak rozsvieti aj niekolko LED v serii. Ale takych merakov nie je vela. Idealne je pozret pred kupou manual ake tam pisu napatie pre meranie diod. Napr tento:
rozsvieti aj 12V LED pasik. Generuje si totiz 21V. Takze je vhodny aj na vacsinu zeneriek.
U meraku, co sa bez zmeny vyraba 10 a viac rokov takyto step-up konvertor necakaj. Ono ten diodovy test je primarne urceny pre kremikove alebo shottkyho diody. Cize max 1V a to pri velkych prudoch. Preto aj v tom Tvojom je pisane, ze generuje len 1.5V (takze na reklamaciu to nie je). Moj stolovy Agilent ma interne napajanie +/-15V a tiez ma s tymi LED-kami problem. :cry:
 

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
70
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Děkuji všem za pomoc.
Moje hloupost, že jsem si toto neohlídal před koupí multimetru.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,368
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
@sprocha Netreba vešať hlavu, blog máme nabitý recenziami rôznej meracej techniky, tak do budúcna verím, že to bude nápomocné pred nákupom.

@Rami6711 som rád, že poznáš aj náš blog a že je tebe a aj ostatným členom dobrým pomocníkom :)
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
@sprocha ziaden problem. 5V (hoc aj z USB nabijacky), k tomu pridas 1k seriovy odpor a mas paradny tester na LEDky. 5V neznici ziadnu LEDku v zavernom smere a pekne rozsvietis kazdu farbu. Ten 1k odpor ti to ochrani aj pred skratom.
Ak budes chciet merat aj to napatie na LEDke tak k tomu pripojis jeden z merakov napatia. Idealne pouzit taketo kable:
€ 14,64 11%OFF | Cleqee P1050-1 High Quality Dual 4mm Banana Plug Multimeter Silicone Test Leads Stackable Type Insulated Cover Soft 100cm Wire
Tie pichnes do meraka a do nich vies nastoknut normalne merakove kable. Vsimni si tu druhu stranu bananika - musi tam byt ta drazka pre safety bananiky. No a robis ako kral. 😀
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: sprocha

sprocha

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
4 Dec 2021
Príspevkov
301
Reakčné skóre
70
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Super, děkuji.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top