Repas parkside 18-volt-li-ion (1,5 ah)?

jovanardi

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
8 Dec 2021
Príspevkov
3
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdravim. Dosluzil mi akumulator v 18-Volt-Li-Ion (1,5 Ah) v akumulátorovom príklepovom vŕtacom skrutkovači PSBSA 18-Li B2. Kupit novy neviem. Tak mam moznost repas alebo otazka: Kompatibilita s x20team asi nieje? Riesil to uz niekto? Dakujem.
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
194
Reakčné skóre
257
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Na by sis nevybral? Nebo na ?
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Pocul som, ze vraj je lacnejsie kupit Parkside akupack a z neho vybrat liion clanky ako kdekolvek kupit jednotlive clanky.
 

jovanardi

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
8 Dec 2021
Príspevkov
3
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Diki za odpovede. Prave ze original parkside 18v uz nekupim, aspon som nenasiel. Ani v zahranici. Do nejakych fakeov by som nerad, to clovek nikdy nevie co kupuje a predsa su to odberove akupacky, tam sa kvalita ukaze. Najradsej by som kupil 4Ah original (ak taky bol), nenasiel som. Prepajkovat clanky s niklovymi pasikmi dokazem, tak ak nezozeniem cely pack tak to urobim. Otazka bola aj ci nahodou nesedia kontakty a uchytenie z akupackov x20team, take by sa dali skor zohnat a tie 2V navyse by to snad zvladlo.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Tie 2V neries. Tie najbeznejsie Liion maju nominalnych 3.6V (+/-) , ale plne nabity clanok ma az 4.2V. Tych 18V = 5x 3.6V. Ale samozrejme je modou sa predbiehat navysenymi udajmi, nie navysenou kvalitou. Potom 5x 4.2V = 21V. Ak napisu 21.6V tak to uz je 6 clankov.
4Ah akupack znamena ze tam su vzdy po dva clanky 18650 ktore maju 2Ah. Tie silnejsie clanky su zasa povacsine len cisla.

Stary akupack s novym skoro urcite nenahradis. Ale clanky z neho vybrat mozes. Dokonca asi je to aj financne vyhodne.
 

mirosne

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
25 Sep 2020
Príspevkov
117
Reakčné skóre
84
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Myslím, že tie 2V budú vadiť nabíjačke, ktorá je na 18V, nie na 20V.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
A pozeral si ake napatie ma nabijacka? Verim tomu, ze ma minimalne 21V.
 

olu

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
6 Jan 2021
Príspevkov
22
Reakčné skóre
31
Bodov
18
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Niekedy davnejsie sme riesili s kamaratom nieco podobne na Parkside aku vrtacke. Kupil novy akupack Parkside, ten samozrejme nepasoval. Tak sme ich rozobrali a prehodili len baterie. V tom novom boli tusim opacne ale dali sa po otoceni prisposobit.
 

mirosne

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
25 Sep 2020
Príspevkov
117
Reakčné skóre
84
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
A pozeral si ake napatie ma nabijacka? Verim tomu, ze ma minimalne 21V.
To mi je jasné, že nabka pumpuje viac ako 18V. Ale myslel som, že keď tam budeš nabíjať baterku na 20V, namiesto 18V, tak ju nenabije korektne. Keďže nabka sleduje aj napätie na baterke a podľa toho ukončí nabíjanie, tak na 20V baterke ukončí nabíjanie skorej, ako bude full nabitá. Môj názor...
 

SMITH

Člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
18 Jún 2020
Príspevkov
147
Reakčné skóre
207
Bodov
33
Umiestnenie
Púchov
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
@mirosne : Myslím , že aj teraz tá 18V baterka je pumpovaná na 20V . Podľa grafu pre X20V je to vlastne stále 18V , len "marketingovo" nazvaná X20V
4. strana
 

Prílohy

Jenda

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
14 Apr 2020
Príspevkov
26
Reakčné skóre
14
Bodov
3
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Zdravim. Dosluzil mi akumulator v 18-Volt-Li-Ion (1,5 Ah) v akumulátorovom príklepovom vŕtacom skrutkovači PSBSA 18-Li B2. Kupit novy neviem. Tak mam moznost repas alebo otazka: Kompatibilita s x20team asi nieje? Riesil to uz niekto? Dakujem.
Jestli můžu přispět k tomuto příspěvku, tak já mám jak 16V, tak i 20V tuto vrtačku a v pohodě 20V baterii bere ta 16V vrtačka. Jen je potřeba ulomit takový ten výstupek u vrtačky a pak tam jde dát 20V baterie. Střídám jak 16V, tak i 20V baterii. Tak si myslím, že u té 18V vrtačky by neměl být problém a těch baterií na 20V je v Lidlu plno. Občas se natrefí i na 20V 4Ah.
 

jovanardi

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
8 Dec 2021
Príspevkov
3
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dakujem. Ste mi tu uz v podstate vsetko odpovedali. Samostatne clanky nam nejako podrazeli, takze je rozhodnute. Kupim akupack X20 lidl, ak budu sediet kontakty, tak rovno vyskusam. Ak nie tak vykucham a prehodim do 18V packu. Jedina moznost skladom je na lidl shope akupack 2Ah aj s nabijackou za 20€. Dam potom vediet vysledok. Este raz diki.
 
ElektroLab.eu
Top