Riešenie ako zapojiť

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
zdar., páni . potrebujem poradiť ktoré zapojenie , bude lepšie .
1: z power banky - bez pcb na baterku /250 mAh . tá tam vlastne už nebude . tam je ďaľšia pcb ochrana .
b power banke bude bateria 3500 mAh .
2 : len prepojiť káblom. -USB na USB-C .
 

Prílohy

  • 464.2 KB Zobrazení: 16
  • 226.5 KB Zobrazení: 16
  • 320.6 KB Zobrazení: 14

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,804
Reakčné skóre
1,437
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Formulácia je nejasná, daj viac informácií. Ďakujem
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
tak viac info . je to smerovka na bicykel - wifi . bateria čo tam je 250 mAh mi vydrží v pohotovostnom stave asi 9 dní . v prevádzke okolo 5 hodín . čo je na noc , málo . každý štvrtok to musím nabíjať. tak , potrebujem dať malú bateriu preč a nahradiť ju veľkou , pri zachovaní pcb ochrany . bateria sa tam ale nabíjať nebude . potrebujem to na výmenu , bateriu za bateriu .
uvažoval som ako jednu z tých lepších možností v power banke obísť pcb ochranu a prepojiť to s káblami priamo v smerovke kde je baterka 250 mAh .
druhá možnosť je z power banky cez usb tiež priamo na káble od baterie .
najviac ma zaujíma tá pcb ochrana , či bude funkčná .
dúfam , že som to dobre napísal a neskomolil .
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
@oneeeeee Tak jestli jsem to pochopil správně, tak bych to asi vyřešil takto. Původní baterii bych vyhodil. Na výstup původní baterie bych napojil výstup nové baterie (power banka) a tu novou baterii bych potom nabíjel se zachováním původního způsobu nabíjení nové baterie (power banky). Předpokládám že napěťový výstup je shodný u obou baterií a že rozdíl je jen v kapacitě.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
čiastočne správne , len bez nabíjania . baterie budem meniť. ide mi o pcb ochranu . to aby som bateriu neodpísal.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
čiastočne správne , len bez nabíjania . baterie budem meniť. ide mi o pcb ochranu . to aby som bateriu neodpísal.
A řešit nabíjení baterií které se budou přehazovat nejde původním způsobem se zachováním ochrany PCB? Možná to asi nějak nechápu ale já bych to řešil úplně jinak.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
baterie mám na výmenu . je to spoľahlivejšie . no a na zimu ich potrebujem aj vybrať . smerovky sú totiž stále aktívne pod wifi a tak sa vybíjajú .
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
čiastočne správne , len bez nabíjania . baterie budem meniť. ide mi o pcb ochranu . to aby som bateriu neodpísal.
Ochrana je v pôvodnom stave rovno na batérii (tam pod tou Kaptonkou). Na power-banke je zrejme tiež ochrana. Po tých všetkých vyššie uvedených informáciách by som urobil asi takto:

Prerobil by som tie dve power banky z 5V výstupu na priamy výstup batérie. Rozhodne by som sa chcel vyhnúť vyberaniu a vkladaniu batérie do power banky. Pravdepodobne bude stačiť vypájovať chip čo robí step-up konvertor a skratnúť diodu na výstupe +5Vout. Cez cievku potom pôjde napätie z batérie, ale to by nevadilo.
Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky

Toto mam z netu - dačo takéto tam bude, akurát že ten tranzistor je súčasťou toho obvodu.
No a potom uz len napájkovať na blikačku káblik s USB-A konektorm. Ten USB konektor nedrží dáko extra, ale ak to nebude pri prevádzke v brašni veľmi lietať, tak by to mohlo byť ok.
Inak Samtec voľakedy robil špeciálne USB konektory - také oranžové boli a extra silno držali. To bolo pre priemyselne aplikácie.
 

Vlado159

Člen
Registrovaný člen
Sponzor fóra
Člen od
15 Aug 2023
Príspevkov
85
Reakčné skóre
153
Bodov
23
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Nebolo by jednoduchšie kúpiť držiak na batériu 18650 a pripojiť ho namiesto pôvodnej batérie ? Upozorňujem, že ak je v tom svetle ochrana PCB riešená chipmi DW01 alebo podobným, tak máš veľkú šancu, že po výmene batérie PCB nenabehne. Nabehne až po pripojení nabíjačky. Vola sa to "sleep" režim. Tie obvody sú navrhnuté tak, aby pri výrobe zariadenia bola batéria odpojená do doby, keď prvý raz pripojíš nabíjačku. Dá sa to obísť rezistorom, ktorý pri pripojení nabitej batérie "zobudí" obvod.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
však tak to chcem aj spraviť . dám vedieť . momentálne nemám čas sa tomu venovať . kríže .
 
ElektroLab.eu
Top