Moja konštrukcia Rozšíření kmitočtového rozsahu čítače TESLA BM520

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Představuji Vám svou konstrukci děličky 1:1000 pro rozšíření kmitočtového rozsahu stařičkého Tesláckého čítače BM520.
Použité šváby:
U891BS, 74390, 74132
Je to zapojení z Praktické elektroniky, schéma nemohu dohledat a až bude čas, prolezu archiv a najdu konkrétní časopis s uvedeným zapojením. Celkově ale jde o jednoduché a funkční zapojení děličky U891BS, která má na výstupu zapojené další děličky pro konečný poměr dělení 1:1000 kvůli snadnému čtení kmitočtu. V Praktické elektronice byla chyba v plošném spoji a byla nutná náprava zapojení, schéma bylo v pořádku.
Děličku jsem sestrojil jako výměnný modul a je osazena v čítači místo jednoho zesilovače, tímto mohu kdykoliv vrátit čítač do původního stavu. Druhý kanál jsem na čítači nepotřeboval a proto jsem se rozhodl pro toto řešení, nechtělo se mi stavět od základu jiný čítač a bylo by škoda BM520 nevyužít jako základ pro můj záměr. Dělička a plošný spoj byla splácaná na rychlo, protože jsem potřeboval měřit nad rozsahem BM520, je ale funkční a to je hlavní.
 

Prílohy

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Trošku "doladiť" to cínovanie, ale inak dobré rozšírenie. Bolo by možné doložiť schému deličky?
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Zdravím, tu děličku jsem dělal asi před deseti roky narychlo, bylo vše hotovo za půl dne, schéma najdu na CD časopisu během týdne a vložím do komentáře.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Môžte kľudne ako ďalší príspevok do tohoto vlákna, ono tieto čítače sa ešte stále používajú a každý kto ho používa, tak určite ocení tento doplnok, ktorý bude prakticky zdarma, pokiaľ prehľadá "šuplíkové zásoby" :)
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Tak už jsem našel na CD kde to bylo, je to v červeném Amatérském rádiu 1994, číslo 10, strana 22.
Zapoměl jsem ještě na jeden IO který tam je, jde o IO 7490, z hlavy jsem udělal soupis toho co jsem si pamatoval.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Môžte kľudne ako ďalší príspevok do tohoto vlákna, ono tieto čítače sa ešte stále používajú a každý kto ho používa, tak určite ocení tento doplnok, ktorý bude prakticky zdarma, pokiaľ prehľadá "šuplíkové zásoby" :)
Přesně tak, sám mám v šuplíku 5 těch děliček a veškeré IO také v několika kusech, postupně když mě to chytne, tak udělám inventuru a docházející součástky dokupuji do zásoby. Každý kutil přes elektro má v šuplíku určitě plno věcí a někdy i doslova nesehnatelný poklad.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,771
Reakčné skóre
1,367
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
To by ste mali vidieť moje zásoby :D nepočítam na "šuplíky" , ale na regály :D
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
387
Reakčné skóre
909
Bodov
89
Ještě jsem našel v PC ručně malovaný plošný spoj desky děličky pro osazení do objímky čítače.
 

Prílohy

Elektron

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
25 Nov 2020
Príspevkov
20
Reakčné skóre
25
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Tak tohle je suprový nápad, děkuji za něj, je to jednoduché a vtipné řešení.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top