Teploměr 7 segment

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
Ahoj kolegové , nemáte nekdo v šuplíku schéma , nebo rovnou odskoušenou konstrukci teploměru se třemi 7 segmentovými LCD , určitě se dá někde koupit ale já si ho chci postavit , tak jako jsem si postavil 2m hodiny , takže když by někdo něco našel v šuplíku budu mu vděčný...
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Asi najjednoduchšie čo som našiel (bez nutnosti programovania) je toto :

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: mniol

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
Asi najjednoduchšie čo som našiel (bez nutnosti programovania) je toto :

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
děkuji mockrát , pravda je že jsem tento IC už potkal na google ale v ČR není k nalezení ani na GME ale zkusím ještě na TME a jinak ALI ale to je zase za měsíc. každopádně děkuji
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ak si nájdem trochu času (keď nebudem písať nejaký článok), tak ešte niečo pohľadám a možno aj dnes :)
 

mniol

Člen
Registrovaný člen
Člen od
1 Okt 2020
Príspevkov
41
Reakčné skóre
33
Bodov
23
Paragraf (§)
Programátor
nechápu že na ali to najdu normálně (CA3161 , CA3162) a v ČR Neeeee , na co si tu pořád hrajem , poslali jsme raketu na Mars a švába na LCD7s musím koupit na druhé straně zeměkoule :-(
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Asi preto, že sa už oficiálne tento obvod nebyrába, ale sú stále zásoby tak sa to predáva, ale iba z ázie, naše eshopy musia brať priamo od výrobcov - nesmú nakupovať u priekupníkov
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
@mniol mám ešte C520D, keby si chcel, môžem ti poslať.
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
...aj niekoľko D147, ktoré nepotrebujem
 

rakato11

Člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
193
Reakčné skóre
254
Bodov
58
Umiestnenie
Čierne pri Čadci
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Asi preto, že sa už oficiálne tento obvod nebyrába, ale sú stále zásoby tak sa to predáva, ale iba z ázie, naše eshopy musia brať priamo od výrobcov - nesmú nakupovať u priekupníkov
Tak tohoto právě někteří Číňané (ti nepoctiví) využívají a nedostatkové věci (hlavně integrované obvody) falšují. Já osobně jsem na to kdysi doplatil a hned 2x při shánění jednoho IO TDA8358J do televizoru Thomson. Je to IO pro koncový stupeň vertikálu a korekci E/W, tento obvod jsem nikde na Slovensku nemohl sehnat pouze v Čechách jsem jej našel v eshopu TSNOVA (Televizní služba NOVA) ale za nehorázné peníze. Pak jsem zkusil Aliexpress a tam jsem jej našel podle označení tak jsem jej hned objednal, prodejce nabízel 5ks za 6€. Přišel balíček, já jej nedočkavě rozbalil a když jsem kontroloval nápisy tak jsem s hrůzou zjistil že tyto IO mají sice stejné pouzdro ale úplně jiné označení TDA8560Q což je Stereofonní výkonový zesilovač BTL 2 x 40 W / 2 ohmy. Proto jsem objednal u jiného prodejce který nabízel 3ks za 4,02€, když od něj balíček přišel tak IO měly správné označení ale pak mně napadlo tyto IO jednoduše proměřit. Podle datasheetu jsem zjistil že mezi vývody 9 a 10 je uvnitř zapojená dioda katodou na vývod č.9 tak jsem vzal multimetr, přepnul na diodový test a měřil jednotlivé vývody. Na moje překvapení mi multimetr neukázal nic, vlastně ukázal a to zkrat. Když jsem teda začal propípávat jednotlivé piny toho IO tak mi přístroj vesele pískal při všech kombinacích připojení. Číňan s největší pravděpodobností vytvořil pouze "maketu" tohoto IO tím že piny aby držely pokupě pospojoval a zalil hmotou do tvaru pouzdra což už jsem někde četl když někdo takovýto IO rozkuchal. Já jich mám ještě odložené a musím to také zkusit rozkuchat a podívat se zda moje mínění je správné, pak bych tu dal fotky.
Spory jsem ani nestihl otevřít neboť v tom prvním případě jsem byl v ten čas v nemocnici a než jsem to zjistil tak už bylo pozdě na otevření sporu. V tom druhém případě to dopadlo stejně s tím rozdílem že jsem pro nedostatek času a spousty povinností na to pozapomněl.
Nakonec jsem tento IO přece jenom sehnal a to že vedlejší vesnici pořádali tradičně koncem roku sběr všeho nepotřebného tak jsem se tam vypravil a na moje radostné překvapení tam někdo dovezl televizor Thomson s tímto samým schassis a na něm dlouho scháněným IO.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
to kuchanie ma zaujíma . aj tie fotky .
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,794
Reakčné skóre
1,410
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Poprosím ďalšie príspevky smerujte k téme, alebo si založte vlákno vo vhodnejšej kategórii. Ďakujem za pochopenie.
 

loudbylelo

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
30 Apr 2021
Príspevkov
5
Reakčné skóre
6
Bodov
3
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
daj nejaké foto ako to más s tymi hodinami spolu, dúfam nie som sám ktorého to zaujíma.
 
ElektroLab.eu
Top