Tienenie wifi signálu

|

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Zdravím All, má niekto skúsenosti s tienením wifi signálu ? Potrebujem odtieniť byt. Susedia rozbehli preteky kto si nainštaluje viac ripítrov a samozrejme že nedodržiavajú žiadnu logiku využívania kanálov. Náter ? Nejaká Cu /Al sieťka ? Prípadne poprosím admina o umiestnenie vlákna do vhodného oddelenia.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,802
Reakčné skóre
1,436
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Napadla ma Faradayova klietka, ale či t bude technicky realizovateľné je ťažké povedať.

Článok:
Faradayova klietka je celouzatvorená vytvorená z materiálu (napr. drôtené ). Vnútorný priestor klietky je chránený (krytý) voči účinkom vonkajších elektrických, a a vĺn. Princíp spočíva vo vlastnosti ktorý sa sústreďuje len na povrchu , nie však v jeho . Klietka ako celok pôsobí ako vodič, preto sa v jej vnútornom objeme náboj nenachádza. je pohlcované povrchom klietky.


Umiestnenie je myslím si v poriadku, nakoľko WiFi signál, je vysokofrekvenčný signál.
 

IMS

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
6
Reakčné skóre
11
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)


 
Naposledy upravené:

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,802
Reakčné skóre
1,436
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava

janom

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Feb 2023
Príspevkov
2
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Nechtiac som si odtienil podkrovie, keď som pri montáži sadrokartonu pouzil parozábranu s Al fóliou. Neprijímam tam FM, TV ani GSM. Ak chcem telefonovat musim ist k oknu.
2,4 a 5,1 GHz horšie prenikajú aj cez Al fóliu a ich prienik stenami je horší.
Stálo by za pokus hacknúť susedovi daný repeater alebo router a nastavit nizsiu úroven vyžarovaného signálu.
 

janom

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
2 Feb 2023
Príspevkov
2
Reakčné skóre
1
Bodov
3
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Predtým než podniknete nejaké kroky, treba zmerat úroven signálu v miestnosti napr. apk WiFi analyzer. Je zdarma. Ak bude úroven -60dBm a menej, tak by som to neriešil. Ideálne by bolo ak by sa repeater nachádzal za stenou vášho bytu. Orientačne zistit kde sa za stenou nachádza a na stenu na vašej strane nalepit fóliu. týmto vytvoríte reflektor, ktorý bude odrážať signál spät.
 
  • Ďakujem
Reakcie - hodnotenie obsahu: RadoKe

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Alu folia by mohla byt celkom fajn. Aj ciapky sa z nej robia :)
Znamy robil labak kde potrebovali tienit rusenia tiez dakou Alu foliou a aj ked to nebolo 100%, celkom dost im to pomohlo. Hlavne treba potom vyriesit zemnenie.
Inak nehnevaj sa na uzivatelov. Vacsina ludi si nevie nastavit vysielaci vykon a tak ho maju od vyroby NAPLNO. Samozrejme, ked sa raz zacne "kricat", tak sa uz nepocuje, takze potom musia "kricat" vsetci. Rovnko ako si nevedia zmenit nastavenie routera, nevedia si ani zmenit na nom heslo, takze aj ked pouzivaju WEP2, maju tam 8-miestny ciselny kod dany vyrobcom. Ten sa da zdolat s hrubou silou za par minut. :cool:
 

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
188
Reakčné skóre
225
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Dal sa kedysi, dnes sa po par neuspesnych pokusoch router prestane s tebou bavit.
Byvam v panelaku, wifi sieti je tu kopec ale su slabe (pod 60 db), som na najnizsom poschodi. Svojmu routeru som znizil vykon a kupodivu som ziadny pokles rychlosti siete nepozoroval.
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dík za nápady. Pomeral som signál telefónom pomocou wifianalyzeru a väčšina je pod 60dB, dva nové zdroje signálu ( tak som zistil že sa niečo deje bo mi zarušili môj kanál ) ale mám priamo za hlavou v spálni, jeden 2.4 druhý 5GHz, oba pravdepodobne nastavené na plný výkon. Analyzerom odhadnutá vzdialenosť 4m, medzi 40-50db. Sused z vedľajšieho vchodu tvrdí že nič neinštaloval. Trochu som kolo toho poštudoval, asi najjednoduchšie riešenie na wep2 je skúsiť najprv cez vzduchocrack-ng pokecať s hardwérom a zároveň urobiť pokus s teploodrazivou PeAl fóliou čo mám na stavbe pod podlahovým vykurovaním.
 
ElektroLab.eu
Top