Vadny napájací konektor na mixpulte behringer xenyx 1002,

Ľuboš nevie

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
9 Dec 2022
Príspevkov
12
Reakčné skóre
4
Bodov
3
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Dobrý večer , mám mixpult Behringer xenxyx 1002 na ktorom bol už od výroby pokazený napájací konektor a robil si čo chce,no ako som bol rozčúlený tak som ten mixpult rozobral , a niektoré skrutky mi už nešli dať dokopy takže reklamáciu by už aj tak neuznali. Predtým ako som ho rozobral tak ma jeho povrch jemne kopal no potom ako som ho zložil tak už to nerobí. Najhoršie je to, že mixpult funguje iba v niektorých uhloch a hneď ako sa vypne tak začne robiť divný zvuk a do zvukového výstupu sa dostáva nepríjemný silno decibelovy Brum ktorý by mohol počas live akcii poškodiť Reprobedne alebo v domácom používaní zvukovú kartu do ktorej je zapojený,robí to zrejme preto lebo výstup napájaceho trafa je striedavý prúd a jeden pin sa odpája. Potrebujem zistiť kam pripajkovať káble tak, aby mi to nezhorelo (keďže to chcem na pevno)a internete je nula informácii o Tom čo presne potrebujem, neviem ako toto zistiť :(
 

Prílohy

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Zrejme nie celkom rozumiem, co sa pytas, ale skusim...
Odmeraj si alebo pohladom zisti, ktory pin napajacieho konektora je kam pripojeny na DPS.
Ak chces pouzit na napajanie DC, pripoj ho na kondik za usmernovacim mostikom, s polaritou rovnakou ako ma ten kondik. (tento postup ale predpoklada, ze AC z povodneho zdroja je hned usmernene a vyhladene, a nepouziva sa v zapojeni na nic ine).
 

amater63

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Máj 2021
Príspevkov
289
Reakčné skóre
212
Bodov
33
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
Zjisti kam jsou zapojeny krajní vývody a GND z adaptéru.(z konektoru mixu) Může tam být studený nebo prasklí spoj. Píšeš že problémy jsou od začátku...,všechno důkladně propájej a to je první co udělej.
Vývody jsou vinutí -střed-vinutí .( symetrický napájecí zdroj pro OZ v mixu)
 

Prílohy

E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top