Potrebujem vyrobiť Vybíjanie oloveného akumulátora do špirály

Michal2021

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
8 Jún 2022
Príspevkov
1
Reakčné skóre
0
Bodov
1
Paragraf (§)
Servisný technik
Hľadám odpoveď na otázku "ako vybiť nabitú batériu (olovo 12 V) napr. do špirály bojlera (2 kW) tak, aby som ju nezničil vysokým prúdom. Bolo by riešenie nejakým systémom tyristorového riadenia, teda zapojenie * menič jednosmerného napätia na striedavé_tyristorový obvod_špirála bojlera*? Moja predstava je taká, že tyristorový obvod by zabezpečil presun energie striedavého prúdu z meniča do záťaže len v krátkom čase, povedzme 45° z periódy a zvyšok by blokoval. Poznáte nejaké takéto, prípadne nejaké iné riešenie rozloženia vybíjania batérie v čase do veľkej záťaže? Viete o výrobcovi tyristorového zariadenia, ktoré by toto zabezpečilo?
 

Mek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
29 Jan 2021
Príspevkov
186
Reakčné skóre
213
Bodov
33
Umiestnenie
ZA
Ucelom je vybit bateriu, alebo co najefektivnejsie kurit? :)
IMHO na to prve by asi stacil nejaky obvod limitacie prudu (ako napr. v zdroji G400)
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
2kW špirála - teda ak je na sieťové napätie, by mala mať asi 8,7 Ω . Olovený akumulátor by mal dávať cez takú špirálu asi 1,4 A. teda bežný akumulátor z auta by to nemalo zničiť.

Ale záleží na jeho kapacite, ako bolo už povedané.
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
364
Reakčné skóre
467
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
2kW špirála - teda ak je na sieťové napätie, by mala mať asi 8,7 Ω . Olovený akumulátor by mal dávať cez takú špirálu asi 1,4 A. teda bežný akumulátor z auta by to nemalo zničiť.

Ale záleží na jeho kapacite, ako bolo už povedané.
Mne to vychadza 28.8 Ohmu. Cize priamo na bateriu potecie 416mA. To zvladne aj AA clanok. ;-)

Predpokladam, ze sa jedna o kurenie z autobaterie.
Oloveny akumulator z auta zvladne 40A, co je cca 480W. Asi by som to riesil tak, ze proste len kupim 500W DC/AC menic ale na 120V a je to. 2kW spiral bude cucat cca 500W (ak sa zanedba fakt, ze odpor spiraly sa dako nelinearne meni a netusim ako).
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Áno, asi mám pokazenú kalkulačku;)
 

josek

Člen
Registrovaný člen
Člen od
23 Jan 2020
Príspevkov
53
Reakčné skóre
35
Bodov
23
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Robert, no teda nehovoro_O A ja že kalkulačka, ešte že si na to prišiel.

Neboj, veď to bol s tou kalkulačku vtip👍 Samozrejme, že som nedokončil výpočet.
 
E-shop ElektroLab.eu
Top