Výhybky

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Mám malé trojpásmové, 8 ohmové reprobedne sony, ktoré nemajú výhybky. Hrajú dobre, zaujíma ma, ak by som tam dal výhybky, 12decibel na oktávu, čo je základ, či sa mi zvýraznia hlboké tóny. Reprobedne sú napojené na boombox akai aj 490 fl .

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,790
Reakčné skóre
1,408
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ťažko povedať, chcelo by to prepočítať, nakoľko "bedne" nie sú konštruované pre prácu s výhybkou - pokiaľ ju ozaj nemajú. Boli už otvorené? Podľa mňa nejaký "druh" výhybky už majú, inak by nebolo možné rozdeliť kmitočty pre jednotlivé reproduktory.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
bola otvorená . výškový má kondenzátor . nič viac tam nie je .
 

Adam Varga

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
19 Jan 2020
Príspevkov
207
Reakčné skóre
269
Bodov
58
Umiestnenie
Slovensko, Nitra, Nové Zámky
Paragraf (§)
§21 (SK) / §5 (CZ)
Ak by sa jednalo o štúdiovú aplikáciu tak by som to riešil aktívnou výhybkou. Teda tri zosilňovače na kanál pre výšky stredy a basy. Teoreticky by šli dva (basy a stredy/výšky cez kondík). Určite by to zlepšilo impedanciu záťaže v každom frekvenčnom pásme.

Pasívne výhybky som nikdy nerobil a vonkoncom na neznáme reproduktory. Nevieme deliace frekvencie a tak.


Neviem ako sa tieto vyhybky správajú presne či sú vôbec dobré ale za pokus to stojí.
 

elektroakustika

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
24 Feb 2020
Príspevkov
3
Reakčné skóre
3
Bodov
3
Umiestnenie
SK
Paragraf (§)
§24 (SK) / §8 (CZ)
Mám malé trojpásmové, 8 ohmové reprobedne sony, ktoré nemajú výhybky. Hrajú dobre, zaujíma ma, ak by som tam dal výhybky, 12decibel na oktávu, čo je základ, či sa mi zvýraznia hlboké tóny. Reprobedne sú napojené na boombox akai aj 490 fl .

Musíte sa zaregistrovať, aby ste mohli vidieť obrázky
Predpokladám, že sa jedná o reproduktory z nejakej veže, tzn. basák na priamo a kond. oddeľuje výšky. Pridaním výhybky sa basy nezvýraznia, subjektívne to môže hrať trochu lepšie, čistejšie. Ale zázrak by som od toho nečakal, tieto bedničky hrajú najlepšie tak ako sú od výrobcu. Ak sú staré, môže pomôcť výmena kondenzátora za nový.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
419
Reakčné skóre
621
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
na boombox hraju veľmi dobre . záleží aj na kvalite nahrávky . len ma to tak zaujalo . rád experimentujem.
 
ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Nové príspevky

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top