Vysušování zdiva pomocí magnetokineze

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Bezkontaktní vysušování zdiva pomocí Magnetokineze
(vysvětlení tohoto pojmu je zde na Wikipedii: )

V tomto vlákně Vám chci představit jednu zajímavou metodu vysušování zdiva pomocí magnetokineze. Tímto tématem jsem se asi před patnácti lety podrobněji zabýval a své poznatky uveřejnil. Odezvu to mělo mezi veřejností neskutečně velkou, a i od prodejců těch krabiček. Chodili mi od nich výhružné emaily na žalobu, na trestní oznámení a další výhružky s požadavkem na smazání mých příspěvků, nepoužívání jejich názvů přístrojů v diskuzích a podobně. Ale žádný strach, reklamu na nefunkční předražený šmejd a názvy těch šmejdů už nikdy uvádět nebudu.

Aby tedy bylo hned na začátku jasno, cílem tohoto vlákna není a ani nikdy před tím, nebylo nikoho pomlouvat a hanit prodávané přístroje a jejich značky, ale upozornit pouze na to, že jde o vědecky nepodloženou a neověřenou metodu, která pravděpodobně vůbec nefunguje.

Tyto krabičky vysílají do prostoru specifický impulz o určitém kmitočtu a prodává se to za desetitisíce, výrobní náklady jsou ale jen pouhých pár stokorun. Rozhodl jsem se proto po delší pauze toto téma opět oživit a podrobněji popsat.

V krabičce je napájecí zdroj, oscilátor, led diody v různých barvách pro efekt, cívka v různém provedení (vzduchová anebo na feritovém jádře a koncový stupeň za oscilátorem, který spíná cívku).
Princip činnosti:
Na cívce kterou spíná oscilátor přes tranzistor vzniknou tlumené kmity a vniklý impulz je přenášen do prostoru, tím by mělo docházet k zabránění vzlínání vody ve zdivu anebo v kapiláře. Hodnota kmitočtu oscilátoru a zjednodušené funkční schéma je na mém ručně malovaném obrázku cca 15 let starém. Od mého schématu různí kutilové vycházeli a dělali různé úpravy v zapojení, v principu jde ale o jedno a totéž.

Prodávané přístroje používají různé varianty zapojení oscilátoru (já jsem pro jednoduchost použil časovač 555) a nastavení šířky budícího impulzu pomocí derivačního RC členu. Použité kmitočty jsou různé a jsou v rozmezí 300 až 700kHz, na oscilogramu signálu z cívky je na impulzu kmitočet tlumeného vlnění v řádu stovek kHz až jednotek MHz (záleží na parametrech cívky).

Sám jsem u sebe doma své zapojení testoval a dá se říci že to snad ??? trochu fungovalo, tak proč si to za pár korun nevyrobit než platit desetitisíce za stejnou věc. Je to určeno na vzlínavou vlhkost, proti tlakové vodě to prý nefunguje. Měl jsem rozdělaný přístroj Ecodry a v práci máme ve sklepě HydroPol, Hydropol jsem asi před rokem testoval osciloskopem a když jsem se dozvěděl kolik za to můj zaměstnavatel utratil, musel jsem se smát. Hydropol tento přístroj začal prodávat v roce 2000, uvádím homologaci z ČTÚ pro přehled.
Naměřené hodnoty z přístroje Hydropol jsou v uváděném rozmezí přístroje EcoDry, který jsem měl rozdělaný, jen balení a počet ledek je různý.

Přílohy:
*Mé prvotní funkční schéma s uvedením hodnot kmitočtů a součástek (omluvte hrubky prosím, hlavně ve slově kmitočet s tvrdým Y)
*Homologační protokol od ČTÚ, přístroje HydroPol z roku 2000.

Cílem tohoto vlákna je:
*Upozornit na nefunkčnost této metody a odradit lidi od nákupu přístrojů, které jsou dnes stále na trhu. Je zdokumentovaných už několik případů, že se jedná o podvod. Jeden příklad je v odkazu, jde o Národní divadlo v Praze a o přístroj WigoPol.
*Aby si každý sám mohl za minimální náklady ověřit funkčnost anebo nefunkčnost této metody. Tento systém se poprvé objevil v Čechách hned po revoluci a dodnes je na trhu v mnoha variantách.

 

Prílohy

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Dodatek: tato metoda vysušování se dá principálně přirovnat k vysílací části PI (impulzních) detektorů kovů. Impulz z cívky vyslaný vysílačem PI detektoru kovů způsobí v kovu v dosahu cívky odezvu v podobě vířivých proudů, které jsou poté detekovány přijímačem. Použité kmitočty jsou podobné a jsou v řádu kHz.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
Zapátral jsem do historie svého starého webu a vložím sem postupně veškeré své poznatky k tomuto dnes stále provozovanému podvodu-elektronické bezdrátové vysušování zdiva.
Začnu prvním odkazem, je tam vyobrazený přístroj AquaStop, vyráběný v licenci Mechanikou Praha v roce 1992.
 
Naposledy upravené:

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
I v Německu pár podvodníků zkoušelo na trhu prodat pár zkroucených drátů za 43,49 Eur už v roce 2010. Prý to vysušuje zdivo a nepotřebuje to žádné napájení, jen se to položí a nechá být.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,804
Reakčné skóre
1,437
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
jedným slovom, zlodejina...
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Wow. Nedávno som v rádiu počul reklamu na Aquapol. Ja že to je dačo normálne. Šak keď pustím dostatočný výkon do jazera tak aj to sa dá odpariť, no nie? 😁
Viem si predstaviť vysušiť steny dákou mikrovlnkou. Aj keď bývať by som tam asi nechcel počas sušenia.

Najlepšie sa zarába na hlúposti. A ako mi nedávno kamarát napísal: "Lebo Gaussova krivka rozdelenia inteligencie má aj ľavú polovicu. Už stred (IQ 100) sú dosť hlúpi ľudia."
 

RadoKe

Člen
Registrovaný člen
Člen od
16 Mar 2021
Príspevkov
169
Reakčné skóre
126
Bodov
33
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
Stav je podobný aj v zdravotníckom sektore, síce máme úrad pre dohľad a šukl ale tie nejak nezasahujú pokiaľ "prístroje" pacošovi nejak neškodia, pobavil pred časom herec brat známeho tenisového extrénera Džokoviča a jeho kamarát primár v známej BA klinike. Prístroj inšpirovaný kresbou DaVinciho, vlezeš chytneš sa, zakolíše, vyhodnotí a si ľahší o 250€ ale na ceste k uzdraveniou :) Ruské metódy liečenia neliečiteľných chorôb sú tiež dobré, napr inhalácia inertných plynov za pár desiatok tisíc €, mám v rodine slepnúceho tak skúša všetko :( Dobre sa zarába aj na ekoteroristoch (neberte ako reklamu na produkt) :) A potom samozrejme politici neschopní formulovať súvislú rozvitú vetu, ponúkajúci rýchle riešenia problémov ktoré sami vyfabulovali :)
 

Rami6711

Aktívny člen
Registrovaný člen
Člen od
13 Apr 2021
Príspevkov
369
Reakčné skóre
478
Bodov
33
Paragraf (§)
§23 (SK) / §7 (CZ)
Inak ten nuclestop je vôbec legálny? Veď to by naša SOI-ka musela hneď zatrhnúť. Pripojím rovno do jadrovej elektrárne a mám odskúšané.
 

plavec11

Moderátor
Vedenie
Moderátor
Registrovaný člen
Darca
Člen od
30 Dec 2019
Príspevkov
406
Reakčné skóre
1,021
Bodov
129
@laaci To jsem se nasmál když jsem ty cancy a odborné vysvětlení přeložil.
 
ElektroLab.eu
Top