Oznam Zavedenie fair play politiky v rámci sťahovania zdrojov

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,770
Reakčné skóre
1,364
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Pristúpili sme k zavedeniu pravidla, ktoré obmedzuje sťahovanie zdrojov z archívu a to konkrétne "Maximálny počet stiahnutí zdrojov za deň", kde bola nastavená limitácia 5 zdrojov na jedného užívateľa a deň. Toto pravidlo teraz neplatí a tento limit je zrušený. Ako náprotivok k tomuto pravidlu bolo nastavené pravidlo minimálneho počtu príspevkov potrebných pre stiahnutie zdroja, ktoré je nastavené na 10 príspevkov.

V praxi to znamená, že pokiaľ chcete stiahnuť vybraný zdroj, musíte prispieť 10timi príspevkami (buď vlastnými, alebo odpoveďami na existujúce témy) vo fóre a za sťahovaný zdroj zo slušnosti "poďakovať" jeho autorovi formou reakcie na zdroj.

Dôvod takéhoto rozhodnutia je jednoduchý, nakoľko sa to stáva pravidlom, že novo registrovaný členovia fóra sa zaregistrujú iba za účelom stiahnutia schémy, ktorú inde nevedeli nájsť a o fórum ako také nemajú záujem.

Nie sme charita a snažíme sa vybudovať dobrú komunitu, ktorá bude naďalej rásť, preto verím, že chápete dôvod tohoto rozhodnutia.
 
Naposledy upravené:

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
som za . aj na iných fórach to takto funguje .
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,770
Reakčné skóre
1,364
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Ďakujem za podporu. ElektroLab nie je stahujto, alebo ulozto...
 

beny66ka

Nový člen
Registrovaný člen
Člen od
17 Jan 2020
Príspevkov
16
Reakčné skóre
21
Bodov
3
Paragraf (§)
§22 (SK) / §6 (CZ)
No ale jinde se dají stáhnout schémata za peníze.
Nemáš příspěvky a aktivitu + chceš schéma = zaplať.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,770
Reakčné skóre
1,364
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Nechcem isť takouto cestou (aj keď sa to dá nastaviť), myslím si, že prínosnejšie je v tomto prípade motivovať užívateľa k aktivite takýmto spôsobom. Veď nakoniec je to zdarma na stiahnutie, ale prichádza sem veľa "turistov", ktorý sa iba zaregistrujú, stiahnu si schému, či manuál a viac ich tu človek nevidí.
 

StefanNz

Člen
Zosnulý člen R.I.P
Člen od
10 Mar 2020
Príspevkov
36
Reakčné skóre
32
Bodov
23
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
... limitácia 5 zdrojov na jedného užívateľa a deň ... už neplatí...
... nastavené pravidlo minimálneho počtu ...10 príspevkov.

Dôvod ... novo registrovaný členovia fóra sa zaregistrujú iba za účelom stiahnutia schémy, ktorú inde nevedeli nájsť a o fórum ako také nemajú záujem.
Ak niekto zháňa schému, ktorú inde nevie nájsť, prečo mu nepomôcť...
Povoliť napr. 1-2 schémy za deň aj pre náhodných návštevníkov zvýši ich mienku o tomto fóre a možno si občas pozrú aj niečo iné.

Súčasné pravidlo núti "vyrobiť" 10 jalových odpovedí k existujúcim príspevkom, aby sa dostal k potrebnej schéme.
A možno povoliť aj účelovú jednorázovú registráciu pre tento účel, aby sa umelo nenavyšoval počet "členov", pokiaľ to nie je zámerom.
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,770
Reakčné skóre
1,364
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
núti "vyrobiť" 10 jalových odpovedí
Ďakujem za názor, no myslím si, že sa to dá ustrážiť, zatiaľ som žiadnu tendenciu jalovosti nezaznamenal (čo je dobré), nakoľko práve do vtedy pokiaľ sa toto obmedzenie nezaviedlo, tak "sťahovacích turistov" bolo oveľa viac.
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
neviem , či aj tu sa dá , ale na jednom linuxsat fóre ukazuje aj meno , kto to stiahol a kolko .
až som si chcel ja stiahnuť image , musel som prispieť aspoň tromi príspevkami . ale tých možností na phbb je oveľa viac . ja som za , aby sa prispievalo . hifislovanet už je k.o. je to tam mŕtve .
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,770
Reakčné skóre
1,364
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Áno, je tu takýto "nástroj" no je to iba pre administrátora, screen vzhľadu nižšie.

1604872956196.png
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,770
Reakčné skóre
1,364
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
ale tých možností na phbb je oveľa viac
Tu je použitý systém XenForo - je to asi najlepší systém, ktorý sa používa prevažne na profesionálne fóra, phpBB veľmi nemusím, najmä kvôli chaotickosti systému a neprehľadnosti v nastaveniach. Mimochodom do XenForo neexistuje slovenský jazykový balík, takže som musel cca 11.000 výrazov + výrazy v doplnkoch prekladať ručne :)
 

oneeeeee

Aktívny člen
Registrovaný člen
Darca
Člen od
1 Jan 2020
Príspevkov
416
Reakčné skóre
610
Bodov
88
Paragraf (§)
Amatér bez elektrotechnického vzdelania
tak ak je tu iný systém , malo by sa u každého člena dať ukázať počet stiahnutí. poprípade ako samostatná stránka .
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,770
Reakčné skóre
1,364
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Dalo by sa to nastaviť, ale značne by sa zahlitila lišta účtu zdroja, nakoľko by tam logicky muselo pribudnúť ďalšie pole "Stiahnuté zdroje". Pokiaľ užívateľ nahraje zdroj (zdroje) zobrazí sa mu na lište profilu záložka s názvom " Zdroje". Pozri na môj účet : https://forum.elektrolab.eu/members/elektro-lab.1/#resources
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,770
Reakčné skóre
1,364
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Upozorňujem, že budem postihovať každého, kto si zaregistruje účet a nakopíruje sem sprostosti len preto, aby si mohol sťahovať zdroje - takto hodnotný obsah nevyzerá!
 

Elektro Lab

Administrátor
Vedenie
Správa systému
Moderátor
Člen od
13 Dec 2019
Príspevkov
1,770
Reakčné skóre
1,364
Bodov
220
Umiestnenie
Trnava
Dodatok : Rovnako každý účet, ktorý bude založený IBA kvôli sťahovaniu zdrojov - bude NATRVALO ZABLOKOVANÝ

Dôvod? Kto potrebuje len tak desiatky manuálov sťahovať každý deň?

Dotyčný "člen" vie o kom hovorím, tak nech sa nad sebou zamyslí.
 
E-shop ElektroLab.eu

Reklama

Paul's Electronics

Podporte nás

Vyhľadaj komponenty

Nové príspevky

Reklamný blok

Hľadáte lacný multimeter?
Top